Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Rendészeti iskolába járó...

Rendészeti iskolába járó gyerekeknek kötelező a kollégium?

Figyelt kérdés

Lányom ezt szeretné választani a továbbtanulásnak. De kollégiumba nem menne mert helyi iskola.

Mennyire kell sportosnak lenni?


Több ételallergiája van, ez befolyásolhatja az alkalmasságot?

Tojás + glutén


2022. szept. 25. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Először is nem mindegy, hogy milyen iskola.

Van ami általánis után következik, szakközépiskola, ami ad egy belügyi érettségit, vagy egy érettsegi utani rendeszeti képzés.

2022. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyet ismerek, ott bizony a helyieknek is kötelező a koli. Szakközépiskola.
2022. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom, csak első hónapban kötelező, és utána kérvényezni lehet a bejárást.


Mármint ha érettségi utáni iskolába megy.


Ez Miskolc.


Sportosnak régen kellett lenni, ma már elég ha a kötelezőt megcsinálja.


Nem befolyásol semmit az ételallergia.

2022. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Mi lenne ha az iskolát hívnátok fel? Akkor talán normális és korrekt választ kanátok.


1-es

Nincs olyan hogy belügyi érettségi.

Belügyi rendészeti ismeretek tantárgy van, ami része lehet az érettséginek, ugyanúgy ahogy pld. biológia, De attól az érettségi még nem biológiai érettségi lesz. Szakérettséginek azt nevezhetjük, amivel egy szakmában el tud helyezkedni - de a "rendészeti érettségivel" semmi nem lehet, ami egy "sima" érettségivel ne lehetne.

2022. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Tisztába vagyok vele, mert én is arra a szakra jártam, belügyiből érettsegiztem. Szóval nekem ne magyarázd el. Nem írtam ki a teljes nevét, istenem...


Nálunk ez is rendészeti iskola. Ezért is mertem megkérdezni...

Nálunk rendészeti oskola néven fut az is, ahova 8.után mehet az ember.

Van a belügyi képzés (jó, tudom, belügyi rendészeti ismeretek...)

Illetve honvédelem és egy 3.ilyen típusú szakközépiskolai képzés.

Ezért bátorkodtam megkérdezni a kérdezőt, hogy konkrétan melyikre gondol?!


1#

2022. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg az iskolák honlapján kéne inkább nézelődnöd. Azt tudom, hogy mi mikor 6 éve érettségiztünk, akkor egy lány amiatt nem a rendőrtisztire ment végül, mert ott kötelető bentlakás volt. De mivel ma már alig vannak rendőrök, lehet kevésbé szigorúak a feltétetlek.
2022. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most nyolcadikos, első helyen egy gimnázium lesz, de másodiknak szeretne rendészetit ugyan abban az iskolában de ugye ez más.


Nyíltnap október 14 én lesz de már előre gyűjtök infókat. Nem is a rendészet a lényeg neki csak, hogy itt maradjon. Nem szeretne kolis lenni vagy órákat utazni..

2022. szept. 25. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van rendészeti suli, itt nem kötelező a kollégium.
2022. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4. Naaa. Bumm... ennyit az egészről...



Kérdező.

En ilyen iskolába, osztályba jártam.

Annyi az extra, hogy vannak szakmai órák. Pl belügyi, kommunikáció, önvédelem, stb...


Fizikai felvételi van. Futás (2000m), fekvő, felülés, stb.


Nem kell egy hajj de sportos alkat, csak azért átlag, vagy azon felüli legyen. A kutya nem foglalkozik azzal, hogy milyen allergiája van. És a kolesz sem kötelező egyáltalán.


Az érettsegi utáni szakközép, magyarán tiszthelyettesi, na az már más kategória. Pont ezért kérdeztem, hogy melyik sulira gondolsz.

2022. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az érettségi a fontos neki, az egyetem miatt de nem rendészeti a célja. De ezek miatt akkor nem lesz a második. Megérdeklődtem sajnos kötelező a kollégium, és akitől kérdeztem szerinte az étkezést se fogják megoldani.
2022. szept. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!