Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok az iskolai...

Mit gondoltok az iskolai fűtéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma bejelentette az osztályfőnökük a gyerekeimnek, hogy 18 fok lesz a minimum fok az iskolában, maximum 19-20 fok lesz a hőmérséklet.

Van klíma a termükbe, és megmondta, hogyha be merik kapcsolni, és ezt valamelyik tanár észreveszi, fegyelmi eljárás indul és ki lesznek tiltva az iskolából.


Ez még nem is a legdurvább: a tesi öltözőbe rohadt hideg van, és elvárják, hogy ott öltözzenek, és hogy ott tesizzenek. A tesi tanár leveteti velük a felsőt, mert nincs hideg.


Ez meddig járható út? Főleg hogy a folyosón egyáltalán nem lesz fűtés.


Plusz őszi szünet törölve, a téli meg megtoldva, kérdéses, hogy hol és hogyan lesz megoldva a gyerek (időarányos szabadság kivétele miatt)


2022. szept. 29. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Mivel általános iskolában 20 fok a minimum, ezért valószínűleg középiskolásaid vannak. Azoknak meg nem kell fognod a kezét szünetben.
2022. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Úgy irjatok ezt a 18 fokot, mintha mínuszban lenne. Fél lehet öltözni. Nem rovidujju vékony felsőben kell menni, hanem szépen felveszi a hosszú ujjút meg a kardigánt. Bumm.

Az mondjuk evidens, hogy semmit nem kapcsolgathat ki be egy gyerek se tanári engedély nélkül, nem tudom ezen mit kell felhaborodni.

Atoltozni is lehet gyorsan, azt meg nem hiszem, hogy az öltözőben tornaznanak. Mozgás közben pedig amúgy is kimelegszik az ember, ergo nem kell túl öltözni.

A téli szünetben lehet igénybe venni bebiszittert, ha olyan kicsik a gyerekek.

2022. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Öszintén szólva nem értem a problémádat! A legtöbb európai országban eddig is ez volt a megszokott. A 18-20 fok teljesen normális hömérséklet, ha otthon is ennyit tartanátok (megfelelöen felöltözve), az immunrendszeretek elkezdene dolgozni és leszoknátok a megfázásokról, betegeskedésekröl.

A sportnál mozogjon a gyerek, akkor garantáltan nem fog fázni, ha tényleg rendesen dolgozik az órán, még melege is lesz!

Mellesleg én egész életemben úgy öltöztem otthon reggel, hogy a zuhanyzás után kinyitom az ablakot idöjárástól függetlenül és ott, a fürdöszobában öltözöm fel. Megfázva gyakorlatilag soha nem vagyok.

2022. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Nalunk is 18 fok van mindenütt. Nem is volt soha több télen- Hollandia. Most az új energia takarékossági reklámban a 17 fokot ajánlják. Mondjuk itt ahogy írtam sosem volt szokás 25 fokra fűteni sehol. A gyerekek meg kint játszanak telen-nyaron, esőben, szélben, hóban is és csodák csodaja, igen ritkán betegek.


De ha nem tetszik, akkor ajánld fel, hogy majd te fizeted a fűtés különbözetet

2022. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Ehhez csak annyit, hogy kislányom óvodájában 17 fok van. Holnaptól viszünk be egy takarót, amit maga alá terít ebéd utáni alváskor, hogy alulról is melegítve legyen, ne csak a takaró melegítse felülről.
2022. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
Én sem értem sokan min problémáznak. 🤷‍♀️ Nem fognak halálra fagyni, fel lehet öltőzni ám..
2022. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a 20 fok is hideg kissé, az alá már ne menjenek. Én oda sem tudnék figyelni az órán, nálunk mindig 21-22 fok van, sem alatta, sem felette már nem jó nekem a hőmérséklet. A tornaora, mivel mozognak, az más, ott oké a 20, vagy kicsit alacsonyabb hőmérséklet.
2022. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok különösebben fagyos, de a 18 fok az szerintem is hideg. De most mit tudok csinálni? Fel kell öltözni. Sajnos ez van a Balkánon. Dehát ezt akarta a nép. Nem?
2022. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Mi azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a ki sulinkba 22 fok lesz
2022. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
19-20 fok teljesen jó. Nálunk itthon is 19 fok van.
2022. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!