Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez elégtelennek számít?

Kamisamahajimemashita kérdése:

Ez elégtelennek számít?

Figyelt kérdés

Tanulási, figyelem zavaros(nevtan által megállapított)

Elsős kisgyerek

54%-ot ért el matematika dolgozatában.



2022. szept. 30. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a tanárt.
2022. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Annyit adott rá a tanár?

Speciális tanmenet szerint tanul?

2022. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem, ez 2-es. A fiamnak 3-as lett, minden feladatot hibátlanul megcsinált, de egy sormintás feladatot nem vett észre, így annyi pontot vesztett, hogy 3-as lett.
2022. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én azon akadtam fent, hogy most ment elsőbe 1 hónapja, és már dolgozatot írnak matekból...?

Kemény, a fiamék a relációs jeleket gyakorolják, kisebb-nagyobb, több-kevesebb, ilyesmi. Meg különböző vonalakat rajzolnak. Vagy mi volt ez, sorminta-dolgozat? Díszítősor-teszt?

2022. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Normál tanmenete van , mármint rendesen tanul a többiekkel és nem is értékelik máshogy elvileg, talán több időt kap azt hiszem

Jobbra balra nyilak,karikázás,sorminta volt a feladatban .de mivel feladat megértés gondja van szerintem emiatt lett csak ennyi neki

2022. szept. 30. 17:27
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az iskola ped programjában benne vannak a százalék határok. Általában ez 2es.

De szerintem annyira felesleges szeptember végén ezen aggódnod. (Mérni is az volt, nagyon durván korai.)

2022. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha már most ilyen gondjai vannak, később még nehezebb lesz. Ezek még nagyon egyszerű feladatok, már oviban is kéne tudni.

A lányom 70-80 %-os dolgozatokat írt, de a tanár ezzel is évismétlést akart. Pedig ő is figyelemzavaros.

A kérdés, hogy miért ennyit írt. Ki vannak töltve a feladatok? A lányom pl. komplett feladatokat hagyott ki, mert nem vette észre, hogy ott van.

2022. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miféle iskola ez? Hány éves a gyerek? Meg vagyok döbbenve, hogy tanmenet, x százalékos dolgozat, meg elsőben egy hónap után matematika dolgozat. Még írni olvasni sem tud, hogy ír dolgozatot? Vagy valami "tudósképzőről" beszéltek? Nálunk az egyetemen volt az, hogy 75 százalékig 1-es, és onnan 5 százalékonként nőtt 1-el a jegy.

Első általánosban még csak piros és fekete pont. Matematikáról sem volt szó, csak számolásról. Meg kockás papíron vonalak, pontok, hogy megtanuljunk beletalálni a kocka közepébe a ceruzával, ha majd a számok leírására kerül a sor.

Ha meg gimnáziumról van szó, akkor nagyon megtévesztő a kérdező "Elsős kisgyerek" megjegyzése.

2022. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Ez elsőben nem dolgozat, csak egy felmérés, hogy a tanár és a szülő is lássa, hogy mivel van elmaradva esetleg a gyerek, mert az később gondokat okozhat. Dolgozatnak hívni nagyon nem szerencsés, az értékelését pedig nem kéne jeggyé váltani. Én is írattam velük, de egyáltalán nem az a lényeg, hogy hány %, hanem, hogy láthattam, hogy a megszámlálás és a relációs jelek megértése minden gyereknél megvan, tehát itt lehet tovább lépni viszont a jobb-bal irányokat valakikkel még gyakoroltatni kell.
2022. okt. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg kell, mert egyébként nem érzed, milyen a gyerek tudása. Én is utálom a kíválóan teljesített értékelést, mert vannak, akik meg kíválóbban teljesítenek, az mégsem látszik, meg a többi..


Az elsősök szoktak írni kb három hét után felmérőt/dolgozatot, szerintem mindegy minek hívod, tavaly is így volt, de már első héten volt, hogy piros pontokért ment a dolog papíron, az is dolgozat/felmérő volt, csak nem hívták ennek, hanem pirospont szerző lehetőségnek, de ugyanúgy feladatok papíron, ugyanolyan, mint a dolgozatban utána.


A figyelemzavaros gyerek gyakran kihagy, nem pedig ront(esetleg, ha a feladatmegértés nem ment, de az inkább más miatt). Az enyém pl gyakran karikázott aláhúzás helyett, meg lemaradt, mert elbambult.


Nincs beszédkódja a gyereknek? Értelmi? Ha nem érti, az nem a figyelemzavar miatt van, ráadásul ép értelmű gyerek kérdez is, ha nem tudja mit kell csinálni, ezt dolgozat közben is lehet, hogy "mi a feladat?". Szerintem itt más lehet a háttérben, valószínűbb, hogy nem tudja a helyes választ, nem fogja fel a kérdést.


Először logopédushoz mennék beszédértés vizsgálatra, hátha csak ennyi a gond, utána mehet az iq teszt.


Egyébként akinek figyelemzavar baja van, annak a ritalin hatalmas változást hoz elsőre, ezt teszttel szokták mérni, de laikusként is szemmel látható a változás, kb 3 óra alatt az egész kimegy a gyerekből, szóval nem veszélyes, meg semmi, és nem is muszáj szedni, csak megnézheted, hogy hat-e. Akinél más gond van, annál nem hat úgy a ritalin, és hát látványos, ha nem történik semmi extra, vagy arra a 3 órára "nehezebb" lesz kezelni a gyereket.

2022. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!