Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek nem ciki, hogy...

Szerintetek nem ciki, hogy ott vagyok egy szülőin, és erről beszélgetnek?

Figyelt kérdés

30-50 közötti szülőknél volt téma, hogy nem merik felvilágosítani a gyerekeiket, mert kínos nekik(a szülőknek) a téma. Én majdnem lehidaltam.


A terv az volt, hogy korábban mindig hívtam olyanokat, akik ezt csinálták, de már ugye nem lehet, és ezért majd összeülnének az osztály gyerekei valami bérelt teremben iskolán kívül, hogy meghallgassák ezt a párost.


Ez eddig még csak közepesen ciki, de 6. osztályra tennék az egészet! 13 éveseknek! Közöltem, hogy az én 9 évesem már mindent tud(lány), legalábbis szinte mindent, mire úgy néztek rám, hogy megrontom azt a gyereket, ha beszélek neki erről, és milyen szégyentelen vagyok, hogy ilyenekről beszélni merek egy kisgyereknek. Én nem is tudom ezek eddig hol éltek, már 3 éves megkérdezi hogy jön ki a baba a pocakból, meg ilyesmi, már szinte mindent kérdezett, de csak azért, mert köztünk jó a viszony. Barátnője idősebb, ő még semmit sem mert megkérdezni, mert az ő szülei nem olyanok, és ők is várnak, amíg majd rákérdez, közben az enyémmel már tárgyalják a dolgot(leginkább a menstruációt, meg nevetnek a "fütyin").. nem lehet várni a kérdésre, mert ha szorongóbb a gyerek, vagy mégsem olyan jó a kapcsolatotok, mástól fogja megtudni a dolgokat, és talán hülyeséget, és vagy könnyebben kihasználják(a fiúk is érnek ám).


Te beszéltél gyerekednek a szaporodásról? Szeretkezésről? Most nálam van baj, hogy ilyenről beszélni merek, vagy náluk. Kb 14en voltunk, senki sem osztotta a véleményem, hogy ez természetes dolog és nem kell titkolni és a szülőtől (is) kell hallania.


2022. okt. 2. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
A lányod nem évvesztes, hanem halasztatott. Nincs azzal baj, csak rosszul használod a fogalmat. Manapság az az évvesztes, aki szept.1 után tölti a 6. évét és ezért megy később iskolába majdnem de még nem 7 évesen.
2022. okt. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Velünk már óvodában beszélt anya ezekről tök nyíltan (mesés könyveken keresztül), és később is bármit lehetett kérdezni. Én örülök, mert sosem okozott bennem semmi frusztrációt a téma, szó szerint semmi újat nem hallottam, amikor felvilágosítás volt. Bár a mi iskolai felvilágosításunk szörnyű volt, abból sokat nem lehetett megtudni.

A fiam még nem kérdezett semmit (2.5 éves), de ha bármit kérdez majd, én is őszintén fogok neki felelni mindenre. (31 vagyok)

2022. okt. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindenki a legtöbbet adná a gyerekének, de mindenkinek van egy hozott mintája. Nekem pl. az, hogy anyuval nem mertem ezekről beszélni. Egy éve menstruáltam, amikor észrevette, hogy valami történik. Valami bénácskán próbált beszélgetést kezdeményezni, de annyira rosszul érintett, hogy inkább azt mondtam tudok mindent... Nem tudtam, de nem akartam róla beszélni. Szexuális felvilágosítást szintén nem kaptam otthon, pedig én kislányként viszonylag gyorsan rájöttem hogyan tudok örömet szerezni magamnak. Tiltották, leszídtak, ha "lebuktam".

Én ezt a mintát hoztam és mivel nekem ez nem volt jó, ezért eldöntöttem, hogy az én kislányom időben kap infót mindenről, tőlem. Akkor is, ha már hallott ezt-azt.

Más meg a saját mintáját viszi tovább. Szerintem a mostani anyák elég nagy százalékban az én generációm és én anno a barátnők között is ugyanezt tapasztaltam. Kellemetlen volt otthon ilyenekről beszélni. Az, hogy valaki ezt viszi tovább, szerintem nem feltétlenül az egyén hibája. Legtöbben azt sem tudják hogy álljanak neki. Én sem, de majd addigra kiokosodom.

2022. okt. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem a temahoz szolok hozza, de en ‘96. juniusikent 2003-ban mentem altalanosba, es 2011-ben gimibe. 2015 majus/juniusaban erettsegiztem, amikor a 19-et toltottem, a legfiatalabb osztalytarsam epphogy 18 volt akkor (o ‘97. tavaszi)

Nem tudom azota hogy valtoztak ezek a szabalyok, parom kisfia tavaly nyaron toltotte a 6-ot, szeptemberben kezdte az elsot. Iden 7 evesen a masodik osztalyt.

2022. okt. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

A kérdést nem igazán értem. Mi ciki, kinek ciki? Az ciki, hogy nem értenek egyet?

Egyébként nem minden gyerekkel könnyű erről beszélni.

Én anno óvodásként megtaláltam otthon a Peti, Ida.... könyvet. Anyukám az 5 évvel idősebb testvéremnek vette, de őt még 11 évesen (fiú) se érdekelte. Engem meg igen. Felolvastattam, majd bevittem az oviba és elmeséltem a többieknek. Nem voltak elragadtatva a szülők.

Ezt megelőzve kicsi korától fogva próbálok beszélgetni a lányommal, de egyszerűen nem vevő. Akkor se igazán kérdezett, amikor a testvérét vártam. Próbálom csepegtetni az infót, de szerintem így is nagyon keveset tud ahhoz képest hogy most elsős.

2022. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
80%
Nem ciki csak célszerű lenne hamarabb.
2022. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

11esnek:


Dehát aki szept. 1 után tölti a hatot, akkor az még nem iskolaköteles. Hogyan veszíthetne egy évet, amikor be sem írathatják még, mert túl fiatal? Régen is így volt, aki két évet járt nagycsoportba, az volt az évvesztes, és most is ez történik. Én is két évet jártam, meg a gyerek is, unokatesóm is, öcsém is. Aztán volt, aki hármat járt(ugye akkor volt még erre lehetőség).


Az évvesztes és az egy évet ráhúzott, pont ugyanaz, a bizottságnál is így mondták, meg az oviban, sőt, a suliban is. Kíváncsi lennék, ezt honnan veszed. Aki meg szept1 után töltötte a 6ot, az pedig még nem mehetett iskolába, mert még túl fiatal, nem iskolaköteles. Ők nem is jártak kétszer nagycsoportba, mert az ovit is később kezdték, ugyanis még nem voltak ovikötelesek 3 éves korukig! ( Esetleg a szülő kérvényezhette, hogy kezdhessen korábban, és akkor berakták minicsoportba, utána kiscsoport, utána középső, aztán nagy. )

2022. okt. 3. 08:22
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Lehet azért van, mert nem Magyarországon jártam az iskolát, de nálunk teljesen normális volt az, ha 13 éves és 6.-os.

[link]



13 évesekkel elkezdeni a szexről shasonlóról beszélni már rég késő. De ha iskola szervezi a felvilagosítást, ha egyéb, mindig késő. Én pl úgy ültem végig 5.-ben egy pár órás menstruációs felvilágosítást a suliban, hogy már több mint egy éve menstruáltam, pedig direkt abban az évben hozták elé. (Addig a 6.-nak tartották). Szaporodásról rendesen iskolában 8. végén halottam, akkor is a biosz miatt, mert a tanár rendes volt. S én bár akkor még nem, de a fiúk közül egypáran már maszturbáltak, s volt 2 csaj, aki már biztosan szexelt.

2022. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%

"Hogyan veszíthetne egy évet, amikor be sem írathatják még, mert túl fiatal?"


Úgy hogy régen is a nem iskolaköteles gyerekekre vonatkozott ez a fogalom. Régen ugyanis nem aug. 31. volt a határ, hanem pl: ~30+ éve, amikor én voltam kicsi május 31.

Na aki május 31. után született, azokra mondták, hogy évvesztes. Pl: a nyáriakra aki ugyan szept. 1 előtt betöltötték a 6-ot, de mégse mehettek.

Ma már inkább évnyertesnek mondanám azt aki pl: szeptemberben lesz 6, és emiatt nem kezdhet.

2022. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%

#13


Mivel tudja az illető, hogy az ő mintája káros, az már az ő döntése, hogy mégsem csinálja máshogy, normálisan. Ahogy te pl. felismerted, hogy rossz, és változtatták.

Én hiányolom az egyén felelősségét a történetből. Ő is dönthetne úgy, hogy utánanéz, megtalálja a módokat, hogy lehet az adott gyerek szintjén ezt a legjobban kommunikálni. Ha nem teszi, hanem kifogásokat keres, akkor az is az ő döntése.

Mai világban 2 perc kideríteni bármit. Anyám generációjával egy fokkal megértőbb vagyok, mert akkor még nem volt minden információ egy kattintásnyira tőlünk, mint most.

2022. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!