Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolában szórják a...

Általános iskolában szórják a szaktanári figyelmeztetéseket?

Figyelt kérdés

Mire adják? Mi jön utána? Mit teszel, mint szülő, mit tesz a tanár?


Általános iskola, felső tagozat.


2022. okt. 12. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Bármire adhatják, az adott tanár tűréshatárától függ. X számú (3 vagy 5, nem tudom pontosan) szaktanári után jön az osztályfőnöki figyelmeztető, és abban a hónapban legfeljebb 3-mas lehet a magatartása.

Tavaly a fiam sokat kapott (akkor volt ötödikes), nem különösebben rázott meg. Mindegyik után megkértem, hogy próbálja meg moderálni magát, de ennél jobban nem érdekel. Idén még nem kapott, sőt, szeptemberben ötös volt magatartása. Talán kicsit megkomolyodott, vagy nem tudom.

2022. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A fiam tavaly lett 5. osztályos. Tudom, hogy gond van a magatartásával, adhd-s. Ez már a második iskolánk. Viszont alsóban szerencsénk volt a tanító nénikkel, mert elég jól tudták kezelni. Kevés beírás volt, akkor is inkább behívtak beszélgetni.

Ehhez képest felsőben? Hetente legalább egyszer van neki valami beírása. Némelyik tényleg olyan, hogy én is szóvá tenném a tanárok helyében, némelyik nevetséges. Én meg sem tudom számolni, hogy mennyi beírása volt tavaly, de semmi következménye nem lett. Most talán kicsivel kevesebb van neki, de azért van bőven. Én is úgy vagyok vele, hogy próbálom nem felvenni. Elbeszélgetek a gyerekkel persze mindegyik után, de sok változást nem látok. Szerintem a legtöbb teljesen felesleges, ott órán kéne megoldani a tanárnak, de leginkább a frusztrációjukat öntik rám.

Múltkor pl. kapott egy hármast töriből meg egy beírást, hogy evett órán.

Kiderült, hogy a tanár annyira sértőnek találta, hogy amikor bejött órára a fiamnak még tele volt a szája, hogy beírt, meg ki is hívta felelni, és így kapott egy rossz jegyet, pedig tanult. Se előtte se utána nem felelt szóban senki.

Kicsit elkapott a kísértés, hogy ezt írjam a tanárnak:

"-Kedves Tanár Úr! Mivel a fiam itthon nagyon rosszul eszik, és az orvos szerint is alultáplált, szeretném meghívni Önt vacsorára, mivel látom, hogy a jelenléte ösztönzően hat a gyermek étkezési szokásaira. Tisztelettel:"

De aztán nem tettem meg.

2022. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egyik sem hasznos? Akkor mit ítélnétek meg hasznosnak?
2022. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg valami olyan választ tartanának hasznosnak, hogy "Az én gyerekemmel ilyesmi soha nem fordulhat elő, mert jól nevelem. Ha mégis ez lenne, elvenném a telefonját, eltiltanám a számítógéptől, és egy hónapig sehova nem mehetne az iskolán kívül. De ismétlem, jól nevelem, ezért nem kap intőt."
2022. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármilyen magatartási problémára adhatja a tanár, ami kellően megüti az ingerküszöbét.

Eszik órán, énekel, bekiabál, nem odafigyel, hülyéskedik, zavarja az órát, piszkálja a padtársát, szemetel, dobál, stb.

Ha valami nagyon sablonindok van beírva, menj be és kérdezd meg, hogy pontosan mi volt az.

Én pl. azért kaptam egyszer, kb. ilyen idősként, mert hetes voltam, és nem tartózkodtam bent folyamatosan a szünetben és az egyik cigánygyerek megrongált valami tantermi díszt... Nonszensz :)

2022. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andi80018 ***** válasza:
31%

Ötödiket kezdte a fiam. Nálunk sokkal szigorúbban veszik az elmaradásokat, magatartási problémákat. Minden lecke-könyv hiány már óra után a Krétán van.

Plusz, viselkedésre is beírnak, többszöri figyelmeztetésnél igazgatói iroda.

Én egyébként nem bánom, nem ökörködni járnak oda a gyerekek.

2022. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyeneket írnak be

-Tobozzal megdobta társát, akinek ez nagyon fájt

-Rátette a radiátorra a gyurmát, ami megolvadt, ezért le kellett takarítani

-Órán evett

Én értem, hogy gond van a gyerekkel, de nem érzik a tanárok, hogy ez gáz? Már nem tudom komolyan venni. És ha tényleg rosszat csinál a gyerek, ez olyan, mint amikor valaki farkast kiált.

Amúgy a lányom jó gyerek. Neki talán 1-2 alkalommal írtak be eddig. A kedvencem ez volt:

"Szünetben rángatta társát. Amikor a tanár rászólt, a gyermek elnéző mosollyal nyugtázta."

Na, hát akkor mit kellett volna csinálnia? Hallottam van olyan osztálytársa, aki a tanárnő lába közét szokta emlegetni. Akkor inkább az elnéző mosoly.

2022. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!