Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan működik egy iskolapszic...

Hogyan működik egy iskolapszichológus? A tanár azt állítja, neki mond el mindent, nem a szülőnek.

Figyelt kérdés
Nem az lenne normális hogy az iskolapszichológus és szülő közt van kapcsolat?

2022. okt. 13. 09:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

"A tanár azt állítja, neki mond el mindent, nem a szülőnek."


Ki mondta el mindent az iskolapszichológusnak? A gyerek? A tanár?

Nem, nem feltétlenül kell a kapcsolat. A pszichológusnak titoktartasi kötelezettsége van, a szülőt akkor kell tájékoztatni, ha a gyerek veszélyben van

2022. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Az iskolapszichológus a tanárnak mond el mindent. Ezt mondta a tanár.


Titoktartás a gyerek saját szülője előtt?

2022. okt. 13. 09:42
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Rá is vonatkozik az orvosi titoktartás, az engedélyed nélkül nem mondhat el semmit senkinek. Ez alól kivételt jelent a bántalmazás témaköre, illetve ha másokat vagy magadat veszélybe sodorhatod. De ekkor is tájékoztatnia kell téged, hogy milyen lépéseket tesz.


Az a konkrét problémától függ, hogy kivel és hogyan érdemes megosztani az információk egy részét, mert végső soron a megoldás a lényeges. Abban egyetértek veled, hogy a szülőnek azért illene tudnia arról, hogy mi történik a gyerekével, én biztosan ragaszkodnék hozzá, hogy be legyen vonva a történetbe.


És vannak helyzetek, amikor egy-egy tanár bevonása is szükségszerű lehet, de ez tényleg helyzetfüggő.


Ezekre bátran kérdezz rá udvariasan, mert neked is segít a helyzet megértésében, és érett gondolkodásra vall.

2022. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
19%
Sőt, arra is megkérheted, hogy ő beszéljen a szüleiddel a problémádról, ha te nem mersz.
2022. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Igen, titoktartas a gyerek szülője előtt. Ez így helyes. Neked csak a konklúziót kell tudnod, illetve az esetleges teendőket. Nem, nem tartozik rád, hogy a gyerek pl mitől szorong, ha azt a gyerek neked nem mondta el.

A tanárnak se mond el mindent, neki is csak adott problémára javasol megoldást, ha annak van köze az iskolahoz/tanarhoz.

Azt tudod, hogy miért jár q gyerek q pszichológushoz?

2022. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

3,5!


Esélyes, hogy itt a szülő a kérdező, nem a gyerek.

2022. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha például a gyerekről olyasmit sejt, esetleg tud az iskolapszichológus, ami terhelő a szülőre nézve, azt jó, hogy nem osztja meg a szülővel.

Lehet, hogy a tanárnak felhívta valamire a figyelmét, amire ő is kiemelten figyel onnantól fogva.

2022. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Most nem az az eset áll fennt hogy a szülőt beszélné ki a gyerek.


Hanem pl a gyerekemet erdeklik többek között a piramisok Egyiptom, a sivatag, mint pl érdeklik a tűzoltók katonák, de még az is hogyan állítják elő gyárban a zsírkrétákat, a viz körforgása, földrészek, de még au is hogy mi az hogy Európai Unio, mi az hogy Szovnetunio kik az iszlámok, ki miért nem csatlakozik, nem győzök neki googlezni...


Erre suliban előadja magát úgy pl hogy ő már volt a piramisoknál, és mesél mesél.


Ezt a tanár .eg kihozza annak hogy a gyerek lehet nincs is a reálban, holott ebben a korban méh farsangra is beöltöznek és eljátszák azt hogy ő a szupermen.


Ilyen és hasonlók miatt javasolja az iskolapszochologust es ugy érzem a hátam mögött bírálnák a gyerekem, esetleg ítélkeznénekfelette vagy legkevesebb az, hogy a gyerek háta és az én hátam mögött lenne kibeszélve a saját gyerekem és felállítanák maguknak a kis teóriájukat a tudtom nélkül.


Arra hajlok hogy elviszem akkor inkább én magánuton pszicholóhushoz vagy szakszolgálatoshoz inkább akkor mint ők.


A tanát szerinte pedig meg kéne bíznom az iskolai pszicjológusban, elvégre szakember. Jó, de a nevét sem tudom, kapcsolatom nem lesz vele, ellenben a tanárnak beszél majd a gyerekemről, hát igy hogy lenne bizalmam.

2022. okt. 13. 09:55
 9/40 anonim ***** válasza:
#6: Jogos, az a valószínűbb. (#3 voltam)
2022. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
8 éves
2022. okt. 13. 09:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!