Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Unokatesómat bántják, így is...

Unokatesómat bántják, így is mellé kellene állnom?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal egy osztályba járunk. Szüleink nincsenek jóba, így nekem inkább osztálytársam inkább, mint unokatestvérem. Nem vagyunk rossz viszonyba, de jóba sem.


Ő tipikusan az a személy, akinek mindig kell valaki, akit piszkálhat. Már 9-ben első héten rávszállt egy lányra. Mostani legjobb sulis barátnőmnek régebben komoly szorongást is okozott ezzel a viselkedésével. Igazából mindig keveri a kakit, boldog-boldogtalannak elhord mindenkit, még a nagy barátait is.


Mostani évben olyan szintig eldurvultak a dolgok, hogy egyik kis kavarása rosszul sült el, és most az egész osztály utálja. Akármit ír az osztálycsoportba, beröhögőzik, mindig kiműsorozzák.


Tegnap volt egy kis vita az osztálycsoportban. A lényeg, hogy nem akar befizetni valamit, mert szerinte drága (legutóbb a szalag volt a szalagtűzőre 390 ft). Erre megmondták, hogy akkor nem lesz szalagja, ennyi, és innen indult ki megint a vita, hgoy elkezdett undorító stílusban válaszolni, személyeskedni (egyik osztálytársamat elhagyta az apja ((mintha ő tehetne róla meg lenne bármi köze is a témához))), és erre ugye elkezdtek a többiek a pánikbetegségén viccelődni, meg a mondatain, amiket szokott mondani (pl.: nem cigizik, de el akarta küldeni streakbe, hogy cigizik, vagy "gyere le jóisten, ez agyhalott"). Ami azért visszás, mert megmondta az unokatesóm (osztály-unokatesóm bátyja), hogy nem pánikbeteg, csak azóta, amióta ő is az lett. És amúgy érdekes módon mióta nekem zsibbad a bal karom, azóta neki is zsibbad. Mióta egyik osztálytársamnak endometriózisa van, azóta neki is az van.


Aztán annyit írt a csoportba, hogy hétfőn az igazgatónak fog szólni, hogy fenyegetik, pedig nem fenyegette senki.



Anyámék szerint meg mellé kellene állnom, mert csak az unokatesóm. Hát vérszerintileg igen, de alapesetben nem. Ő is személyeskedik, meg világgá kürtöli mindenkinek a dolgait, amint összeveszik valakivel, most ezt egy kicsit jogosnak érzem, és én csak annyiból furcsállom a dolgot, hogy nem hamarabb történt a kiutálás.


2022. okt. 14. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mellé állnod, de ne is bántsd, maradj ki az egészből. Úgy tűnik végzősök vagytok, pár hónap és nem kell látnod többet.
2022. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen emberrel akkor sem állnék szóba, ha történetesen a rokonom. Egye meg, amit főzött.
2022. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is titkolnám, hogy ismerem, nemhogy a rokonom. 😅
2022. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!