Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Váltanál iskolát, ha…?

Váltanál iskolát, ha…?

Figyelt kérdés

Idén kezdte az első osztályt a fiam. Többektől hallottuk, hogy jó iskola és a nyíltnap is meggyőző volt.

Nagyon szereti a fiam, lett sok barátja is.


A probléma azzal van, hogy délután semmit nem tanulnak, leckét nem írnak, minden otthonra marad.


Hiába a napközi, mindig programok vannak, amin az egész napközi részt vesz, nem csak az ő osztályuk.

Tegnap pl. hívtak egy férfit aki egész délután mesélt nekik a tornateremben… múlthéten volt sportbemutató, a helyi állatmenhely tartott előadást, kézműveskedés….

És ez minden héten így megy, az iskola szerint ez színesíti a napokat..


Heti egy nap van úszás az iskolával, és egyszer jár edzésre. Ilyenkor 6 mire hazaérünk, a többi nap fél 5-kor. Sokszor hulla fáradt már, de kénytelen leülni “tanulni”, leckét írni.

Sajnos elég sok házit kapnak, amivel este szenvedünk, szinte minden nap sír, hogy fáradt, játszani szeretne, elege van…

Segíteni kell neki, ott ülni mellette, de a kistestvére is ott van, aki igényli a foglalkozást… és az otthoni teendők… vacsora, fürdés, közös idő stb… férjem mindenben segít, de 7 előtt ő nem ér haza… fél 9-kor mindkét gyerek beájul…

Egyszerűen nem megy, elveszünk, szenvedünk, kiborulunk… nem tudom más hogy csinálja, lehet a mi rendszerünk rossz.


Hiába beszéltem a tanárnővel, szerinte ennyi terhelés kell a gyerekeknek, meg kell, hogy szokják, mert később még több lesz.

Feleslegesen hivatkozok arra, hogy azért választottuk a napközit, mert dolgozunk, nem tudjuk órák után hazavinni és jó lenne, ha megírná a leckéket… hogy ezzel ne otthon kínlódjunk… még beleférne játék is biztosan a suliban vagy akármi.


Egy nap van 5 órájuk, többi nap 4, ebédszünet és kezdődik a napközi, 4-től lehet őket elhozni.


Erősen gondolkodom, hogy intézményt váltunk, de a fiam sír, hogy ne, kérlel, a szívem megszakad, de a mostani felállást sem fogjuk tudni tartani.

Még csak 6 éves és már kikészül, nem tud gyerek lenni…


Reggel 6.30-kor keltem őket, minden ki van készítve, cuccok összepakolva, csak mosakodni, öltözni és reggelizni kell. 7-kor indulunk, mert az iskolába fél 8-ra be kell érni, és hiába nincs messze az iskola, nagyon nagy a forgalom, utána jön az ovi, ahova ha 8-ig nem érünk be, nincs reggeli….

3-ig dolgozom, irány az ovi, utána a suli…


Mit tennétek a helyemben?


2022. okt. 19. 10:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%
A napkőziben nem kötelező megírni a házit. Másik iskolában sem köteleznék rá.
2022. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%
Én tanárként mondom, hogy nálunk a napköziben itt sem mindig írnak leckét, a napközis tanárok általában hagyják, hogy játszanak az udvaron legyenek, stb. Csak ezért felesleges iskolát váltani szerintem.
2022. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
85%

Melyik iskola ez? Tuti beíratnám oda a gyereket, jó sulinak tűnik. Nem csak a tanulj-tanulj-lecke, hanem foglalkoztatás, játék, vidámság.

Szerintem nektek kell átrendezni a munkarendet, hogy jusson idő a gyerekre délután.

2022. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy gondolom, hogy ha az egész délutánt átszórakozta a napköziben, akkor igazán nem kéne belehalnia 5 órakor egy fél órás leckébe.

Én is jobban örülnék, ha elkészülne a napköziben, de szerintem a hozzáállásotokon is lehetne kicsit javítani.

2022. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
emiatt biztos nem, egyébként sem fáj otthon tanulni vele. elsőben egyébként sincs annyi lecke amit ne lehetne bő 1 nagyon max 2 óra alatt megcsinálni délután. 🤷‍♀️
2022. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk viszont a napköziben megírják a leckét, és ez hatalmas segítség otthonra - úgyhogy nagyon megértem a kérdezőt.


Nálunk a fiam többféle külön foglalkozásba is belekezdett, amik az iskolában voltak, de délután. Amikor azokon volt, persze nem tudott a rendes napköziben lenni és házit írni. Ezek a napok keményebbek voltak otthon, de azért nem minden nap volt ilyen. És ilyenkor is fél ötre hazaértünk.


Ha fél 5-kor értek haza, meddig tart a tanulás? Normális esetben egy-másfél óránál nem szabadna többnek lennie. Ha egyébként jól megy a gyereknek, én lazán "besegítenék", pl. diktálnám a megoldást, ő csak írja. Vagy ha háromszor el kell gyakorolni valamilyen betűket, akkor ha elsőre megy normálisan, akkor többször nem akarnám. Mondjuk ha három sort kell írni valamilyen számmal vagy betű-kezdeménnyel, azt nem lehet megspórolni. :-) És te se írhatod meg helyette, mert látszana, hogy nem az ő írása.


A külön edzés eszerint nem függ össze az úszással, és az iskolától független dolog? Lenne értelme esetleg azt leadni? Akkor csak hetente egy hosszú napja lenne.

Az sajnos igaz, hogy a terhelés általában mindenütt nagy, szóval ha barátai is lettek ott, akkor ne vidd el onnan.

2022. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Nem tamadom az iskolat, tanacsokat is meghallgatok, ha mondanatok, mit hogyan csinaljunk! Azert is irtam, lehet nalunk van a baj.


Sok aktiv foglalkozas is van delutan, ahol futkaroznak stb, tehat azert elfarad, nem tud ugy koncentralni. Szerintem ez nem is elvarhato egy epp 6. evet betoltott gyerektol.


Segitseg lenne, ha nem kellene mondjuk este 6-kor kacsacsoroket irkalni, vagy szotagolni, hanem helyette egyutt tarsasozhatnank… nyilvan megcsinaljuk, ha nincs mas.


De 4 ora ami van alvasig, valjuk be nem sok, hogy kicsit fellelegezzen, vacsorazzon, furodjon, tesoval jatsszon, legyen kozos idotoltese velunk, mindennap ugy varjak apat…


Altalaban en fozok delutanonkent es akkor irja a lecket, ugy tudok segiteni, de sokszor 1.5 orara is elhuzodik, mert bizony nem 1 feladat van 1 tantargyra.

2022. okt. 19. 11:26
 8/40 anonim ***** válasza:
74%
Tehat delelott tanulnak, utana egesz delutan jatszanak meg programok vannak, akkor otthon fel orat csak kibir.
2022. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
62%

Ne ezért tartottam vissza a 08.29. Ei születésű fiamat a suliból még egy évre, hogy legyen gyerek addig is , jövőre jobban terhelhető lesz, nem fárad ki stb..


De, ez az első amikor tájékozódok hogy van e házi feladat itthon. Eddig 7 sulirol informálódtam, csak 1 ben van házi, a többiben megoldják az első években, általában először 3.ban kell majd itthon is leckét írni.


Nekem ez fontos, te tudod a szempontjaidat

2022. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Jatszanak, de kimerulnek! Es nincs energia a leckere. Csak ez a rossz.

Sokkal jobb lenne napkoziben egy orat raszanni es utana program, igy itthon sem kellene.


93-as szuletesu vagyok, nekunk a napkoziben lecket meg kellett irni, tanar rairta h latta es mentunk az udvarra! Azt hiszem 4 evig voltam napkozis, utolso evben mar tanulni is kellett verset pl… es kikerdeztek!

2022. okt. 19. 12:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!