Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg karácsonyra már...

Tényleg karácsonyra már tudnak majd olvasni, akik most elsősök?

Figyelt kérdés
Anyósom kérdezi mindig, h tudnak-e már olvasni az elsősök, a kisebbik lányom is elsős. Semmi rossz szándék nincs benne, csak fura neki, h az ő gyerekei már így voltak, h karácsonyra ment nekik, a mostaniak meg még csak a 3-as számnál tartanak, olvasásból meg csak az írásjeleknél. Még nem vették az a betűt sem.
2022. okt. 20. 15:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A legtöbb betűt még nem tanulták. Tavaly volt elsős a gyerekem, év végére ment kb minden betű. Kövesd az olvasókönyvét. Általában még 2 betűs szavakat tanulnak.
2022. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor jó, lehet anyósom is arra gondolt, h kisebb szavakat el tudott olvasni.
2022. okt. 20. 15:30
 3/25 anonim ***** válasza:
22%
Persze.. Hajtsák csak a kis birkakat, akiket beallitottak a sorba, hogy stresszelve, nyomás alatt gyorsan gyorsan produkaljanak.
2022. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Anno én már tudtam -47 vagyok- és a lányom is, aki 19.
2022. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Ez már az én időmben is így volt 30 éve hogy karácsonyra olvastak az elsősök.

Nyilván nem bonyolult mondatokat és mindent, de nagyon sokat megtanulnak pár hónap alatt.

Gondolj be pl szeptember elsején még nem tud olvasni, karácsonykor pl lehet eltudja olvasni: apa mos. Számolni is számolnak. Nem százas körben, de biztos összetudják adni karácsonyra azt hogy négy meg öt az mennyi. Így kell ezt érteni , nem felnőtt szinten.

2022. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

Én konkrétan emlékszem rá, hogy két könyvünk volt elsőben, az Olvasni tanulok, és az Olvasókönyv. Valamivel karácsony után váltottunk, talán január közepén vagy félévkor.

89-ben kezdtem az iskolát

2022. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Több fajta tanítási módszer van.


Az Egyik Meixner féle, Játékház könyv. Itt előbb betűket, aztán szótagokat olvastat. Ez eleinte a dyslexias gyerekek tanítására fejlesztették ki.


Van a szóképes pl, de sok féle van.


Minden suli maga választja ki hogy melyikkel akár dolgozni, és a program szerint különböző időkben fognak tudni olvasni

2022. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, melyik könyvből tanulnak?
2022. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
90-ben kezdtem a sulit. Valamennyire biztos tudtam már olvasni, mert a tanév vége felé megnyertem az iskolai olvasási versenyt.
2022. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%
A mai oktatást ifgyelembe véve, 10 év múlva sem fognak normálisan.
2022. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!