Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tanitjátok a gyermeket...

Hogyan tanitjátok a gyermeket nyelvre? Van értelme online?

Figyelt kérdés

Az angol szinte semmi amit suliban tanítanak nekik. (Heti 1 óra, az is szabadjáték majdnem)

Magántanár drága hosszútávon és akcentus is lehet.

Online oktatást próbálunk most, kezdő szinten, oktatóval, aki magyarul nem tud.

A feladatokat szinte én fordítom le a gyereknek. What's missing stb. Úgy, hogy angolból én nem tudok szinte semmit(németes vagyok)és nem fogom tudni pesztrálni az online oktatásokon. Még így kezdő szinten elmegy.


Elképzelhető az, hogy egy idő múlva tudni fogja magátol, hogy mi a feladat, mit mond a tanár angolul, mit kérdez meg stb, vagy hónapokon át ott kéne lennem tolmácsként mellettük? A gyerekek ahogy látom gyorsan tanulnak, akcentus nélkül képes utánozni, ezen el is hűltem.

(8 éves)

Vagy jobb, ha be sem fizetem idegennyelvű online oktatásra, és keressek más megoldásokat?(ez sem olcsó, de magántanárnál olcsóbb)


Vagy tanítsam németre amúgy? A német nyelvet tudom, abban tudnék segíteni, csak suliban angolos és a gimiben is az angolt fogják nyomni nagyon mert az meg kéttannyelvű nagyon kemény lesz, fel kéne zárkoztatnom angolból villámsebesen, mert ha lehet 8 évfolyamos gimibe átrakatnám.



#idegennyelvi oktatás #külföldi oktatók
2022. okt. 22. 15:45
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
Vagy tanuljak meg a gyerekkel együtt angolul?
2022. okt. 22. 15:48
 2/58 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen felesleges. Most magyarul kell megtanulnia. Majd felsőbe, ha akkor is gyenge a sulis oktatás akkor ráérsz ezzel foglalkozni.
2022. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
84%

Az osztályban a többi gyerek jóval többet tud angolul, mint a tied?

Ne akarj már most zsenitb nevelni belőle.

Az én fiam is később kezdte az angolt, most egy amerikai céget képvisel idehaza.

2022. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
80%
És a külföldi oktató olcsóbb, mint a magántanár? Gyerekek anyanyelvi környezetben nagyon hamar megtanulnak egy nyelvet, de heti 1-2 feladatmegoldós online óra nem sokat ér. Én 15 évesen kezdtem olaszul tanulni, 24 évesen spanyolul, és 37 évesen angolul. Mindhárom nyelvet végül anyanyelvi környezetben tanultam meg rendesen, egyet középfokon, kettőt C2-es szinten beszélem.
2022. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal egyszerűbb, ha angolul néz rajzfilmeket, anno mi is így tanultunk nyelveket
2022. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

A kéttannyelvű sulikból a 8.osok nyelvizsgákkal ballagnak el, tovabbtanuláshoz pontszám is.

Ez a mai világ.


A rajzfilmek nem interaktívak, semmi értelme, videojátékokból már tud egy rakat felesleges szót. Pl "noob vagy!"

Vagy "kibannollak"

"What the hell""what the heck"

Ilyeneket tanul


Szerintem is külföldön lehetne a legjobban, ahova ugysem megy ki majd, de nyelvtani alapok nem ártana itthon.


A németet tartottam volna hasznosabbnak bőven, mert oda semeddig nem tart utazgatni. De mindenhol az angolt erőltetik sajnos:(

2022. okt. 22. 17:44
 7/58 anonim ***** válasza:
83%

Tipikus magyar baromság eza kicsi gyereknek nyelvet kell tanulnia gondolkodás. Hollandiában élek, itt általános iskolában nagyon max a 8. évben kezdenek el angolt tanulni, akkor is max egy órában hetente. Középiskolában tanulnak majd. A gyerekem 2 év alatt nulláról eljutott ebben a rendszerben a C nyelvvizsgaig úgy, hogy neki a holland se volt az anyanyelve, tehát konkrétan két nyelvet tanult folyamatosan.

Engedd már azt q szerencsétlen gyereket gyereknek lemni

2022. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
69%
Basszus, 8 éves a gyereked, és már most tudod, hogy erős kéttannyelvű 8 osztályos gimibe fogod "átrakatni"? Létezik egyáltalán ilyen? (Én még kéttannyelvűről csak nyolcadik után hallottam, de javítsatok ki, ha tévedek.) Egyáltalán van olyan okos az a gyerek, hogy ennek legyen realitása?
2022. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Akcentusa lesz màr majdnem biztosan, mert kb ebben a korban záródik az a képesdég, hogy akcentus nélkül tanuljon valaki nyelvet. Az akcentus amúgy nem értem miért akkora katasztrófa, mert több 100 anyanyelvi akcentus is van, angliában kis túlzással minden falunak külön akcentusa van :)


Az anyanyelvi oktatót meg nyilván nem érti, hiszen nem tud angolul.

Anyanyelvi tanárral akkor lehet hatékonyan tanulni, ha már van egy alap szókincs és minimális tudás.

2022. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
29%

Ha valamit elakarsz érni akkor ne online bohóckodj hanem keress egy angol tanárt mint a többi ember.


Nem drágább mint online amit nem is ért a gyerek. Ezek mellett minden informatikai eszköz angolra állítva.

Angol nyelvű mese könyvek, újságok kellenek hogy az érdeklődését felkeltsd.


Fiam is felsőfokúra készül, hetedikes most. Bizony kell a magántanár mert az online anyagok nem azt adják ami egy nyelvvizsgára kell

2022. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!