Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Fiam Debrecenben a Dózsába...

Fiam Debrecenben a Dózsába jár,és egy ideje érlelődik a suliváltás.Most hetedikes.Az alábbi sulik közül melyiket ajánljátok? Vörösmarty,Bólyai,Fazekas.Versenyistállóba nem szeretném vinni,4-5-ös tanuló,de töriből hármas,németet tanul.

Figyelt kérdés

2022. okt. 25. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Bólyai nagyon jó iskola.
2022. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Jöjjön 6osztályosba. Ott sem mind versenyistálló.

pl. Dóczy

2022. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Biztos hogy az utolsó masfel évben kell valtani?
2022. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hetedikes,nem tud menni hat osztályosba.

Nem ez volt a kérdés,hogy most kell -e váltani,hanem hogy hova.Nyilván nem váltanánk,ha nem lenne rá ok.Szerintem mindent elmond,hogy 30-ból 16-an elmentek tavaly.

2022. okt. 25. 13:22
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
De ez is kellene hogy legyen kérdés. A gyereket felevkor akarod atiratni valahova, ahol kb biztosan más rendszer szerint tanulnak es van egy 7 éve össze szokott társaság. Az a másfél év már kibírható kellene hogy legyen ott, ahol van.
2022. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor elmagyarázom, mert látom nem érted.Nem kértem tanácsot azzal kapcsolatban,hogy váltsunk -e iskolát vagy nem.A kérdésre nem válaszoltál,és ha nem tudsz,akkor görgess tovább.Itt nem kibírásról van szó,hanem a gyerek jövőjéről.Nyilván kibírná még 1,5 évig,de a magyar és töri tanár kritikán aluli,és magántanár mellett áll töriből hármasra,úgy hogy vért izzad.És nem,nem a képességeivel van gond.És a többi 16 gyereknek sem,akik nagy része miatta ment el.
2022. okt. 25. 13:35
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Hetedikesként miért ne mehetne hatosztályosba? Akár év közben?

Ha megírja a töri-magyar-matek feladatlapot (nem a klasszikus felvételit), és megfelel, gond nélkül átveszik.

2022. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm gyerekei jártak a Bólyaiba olyan 2-3 éve ballagtak. Ők szerették, nem volt vele gond. Lakótelepi suli, vegyes társasággal, nem egy versenyistálló, de nem is rossz suli, a legerősebb középiskolákba is mentek tőlük.

Vörösmartyt inkább ne, a Nagysándoros kölkök egy jó része oda jár, mióta megszűnt a Nagysándor telepen a suli. Fazekast nem ismerem.

Amit még írtak a Dóczy, nem egy erős suli az sem, hiába hatosztályos, de ha átlagos, de azért normális iskolát akarsz, akkor érdemes megkérdezni, hogy felveszik-e. Egy telefonos érdeklődést szerintem is megér. Tudtommal pár gyereket minden suliban felvehet az igazgató saját hatáskörben. Egyházi suli, tehát lehet a szabályok néhol szigorúbbak, de egy védettebb környezet is. Embere válogatja, hogy ez jó vagy sem. Lázadóbb típusoknak nem biztos, hogy bejön.

2022. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. okt. 25. 17:27
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Pedig én is azt feszegetném, hogy muszáj-e elmenni. Az osztályt szereti? Vannak ott barátai?

Nekem 2 sni-s gyerekem van, mindkettővel váltottunk iskolát, szóval én megértelek, csak érdeklődöm. Felsőben már mindenhol van egy-két bolond tanár. Lehet, hogy a másik iskolában is lesz. Vagy ha nincs most, felmond egy hónap múlva, és akit felvesznek, az lesz bolond. Jelenleg semmi minőségi kontroll nincs, azt csinálnak, amit akarnak, annyira kevés a tanár.

Nálunk a helyi suliban a töritanár egy állat, bocsánat, nem találok rá jobb szót. Órai munkára szórja az egyeseket úgy, hogy a gyerek mindent megcsinált. Már jártam nála, képtelen bárminemű kommunikációra. Ennek ellenére nem gondolkodom a váltáson, azon inkább, hogy az igazgatóhoz megyek. Tudom, sok értelme annak sem lesz. A gyerekem is éjjel-nappal törit tanul, de mi örülünk, ha hármas lesz belőle. Minden másból 4,5 minimális tanulással.

Mondtam neki, oda se neki, akkor majd annyival több pontot ír a felvételin. Emiatt biztos nem hordom a város túlsó végébe iskolába.

2022. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!