Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg érdemesebb magániskolá...

Tényleg érdemesebb magániskolába vinni a gyerekeket elsőben még akkor is ha messze van az iskola?

Figyelt kérdés

Iskolaválasztás előtt állunk és teljesen ledöbbentem hogy szülők képesek 20-25kmt utaztatni elsős gyereküket. Tényleg annyival többet adnak ezek? Mi falun lakunk teljesen oké az itteni általános iskola, én is ide jártam, most is rengeteg lehetőség van zene, sport stb.

Nálatok mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?


2023. jan. 21. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vinném. A magam példájából tudom hogy még egy gyűjtőiskolából is lehet előre lépni. Ilyen korban fontosabb hogy reggel tudjon aludni, és a saját közösségében legyen. Esetleg később, gimi idején gondolkodnék el komolyabb iskolán, főleg ha igényli is.
2023. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó nevű 6 és 8 osztályos gimnázium mondjuk van viszonylag közel (15km)
2023. jan. 21. 11:29
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Egy falusi iskola, ahol nem követelnek annyit és nem 3 hónap alatt tanulnak meg olvasni sokkal jobb egy alsós gyereknek. Mi budapesten lakunk és a környékünkön nagyon nehéz általános iskolák vannak. Sokan ezért viszik magánba, mert nem akarják szivatni a túl sok tanulással.
2023. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha van helyben normális iskola, a legnagyobb marhaság máshova vinni.

A mi helyzetünk speciális, tőlünk 5 percre van egy egyházi iskola, rendkívül jókat hallottunk róla. A körzetes ennél távolabb van, buszozás szempontjából kiesik, ráadásul oda sok c... típusú gyerek is jár. Mi ezért választottuk az egyházi iskolát.

2023. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem, minek?
2023. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szülőként bennem van hogy a gyerekem kapja meg a legjobb oktatást, vigye sokra az életben. Azt a képet festik le az emberek a magániskolákról, hogy csak onnan kerülhetnek ki okos gyerekek, aki valamire is vinné az életbe az ott kaphatja meg a legjobb oktatást. Nekem kicsit "darálóknak" tűnnek ezek az intézmények, nem akarnám sokat utaztatni a gyerekemet. Ez a kettősség foglalkoztat most nagyon...
2023. jan. 21. 13:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől fogja valamire vinni. Ha rossz képességű vagy max. középszerű, akkor a fejeden is pöröghetsz és a világ végére is viheted akkor sem lesz kiemelkedő vagy sikeres.
2023. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyes vagyok, nekem az a véleményem, hogy szélsőséges esetektől eltekintve a magániskola egy illúzió. Az extra foglalkozás illúzióját adja, amely kiváltja a szülő személyes jelenlétét. Szerintem - és sajnos ez Magyarországon különösen igaz lehet - a legmeghatározóbb egy gyerek előmenetelében, hogy otthonról mit hoz. Egy magániskola vagy alternatív iskola sem képes pótolni egyrészt a személyes példamutatást (ti. dolgozó, ambiciózus szülő), illetve a személyes, privát foglalkozást. Utóbbit vagy a szülő, vagy pedig egy(-több) nagyon jó tanár tudja megadni.


Nekem a közoktatásban is volt ilyen tanárom, egyetem alatt mentori rendszerbe kerültem be, és anyám számára is prioritás volt az én tanulásomban való aktív közreműködés. Középiskoláig tanult velem. Tudom hogy most sokan felhördülnek, mert igenis egy gyerek tanuljon 10 éves korától egyedül, de szerintem ez nem spóroható el.


Bocs ha elvittem a témát másfelé.

2023. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az a magániskola akkor megéri.
2023. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtok köszönöm.

7-es: Lelkem mélyén tudom, hogy az én gyerekem nagyon jószívű, kíváncsi, értelmes, de nem kiemelkedő észjárású kisfiú, sportban is inkább visszafogott, mintsem vakmerő. Én úgy látom, hogy neki még kell az itthoni közegben való sok idő eltöltése, az ismerős helyen lévő iskola (ahova unokatesók is járnak).


Én 6 órában dolgozom, férjem is viszonylag sokat tud itthon lenni, foglalkozunk vele sokat. 8-as köszönöm, ezt nagyon jól megfogalmaztad!

2023. jan. 21. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!