Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy kisiskolás kb mikortól...

Egy kisiskolás kb mikortól fog magától elkészülni suliba induláskor?

Figyelt kérdés
Időérzék mikor alakul ki? Tippeket várnék hogy hogyan érted el hogy időre elkészüljön. Nem fogok ígérgetni neki dolgokat, viszont az idegeimre megy hogy csak táncol, énekel, ahelyett hogy öltözne. Ebben a korban ez is fontos aláírom, de mit tegyek vita nélkül?
2023. febr. 6. 06:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy soha. Az én gyerekem 19 éves, ha nem ébresztem és nem zaklatott 5 percenként az életben el nem készül.
2023. febr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyjából negyedikre jutottunk el odáig, hogy többé-kevésbé önálló volt. Mondani akkor is kellett, hogy épp mi a feladat, de szó nélkül csinálta. Most ötödikes, már csak a kelés nehéz, a többi teljesen önállóan megy.

Nem hittem, hogy valaha eljutunk idáig, mert korábban vele is nagyon nehéz volt.

Nincs trükk, megérett rá, ennyi.

2023. febr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 8 éves, de felkel és felöltözik. A hajával szokott szenvedni kicsit. De a kényszer nagy úr. Jövőre egyedül kell reggel indulnia.
2023. febr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Velünk anyukám sosem kelt reggel. Elsős koromban a helyi általánosba is egyedül készültem, aztán iskolaváltáskor anya párszor bekísért busszal 3. osztályos koromban a másik iskolába, aztán oda is egyedül jártam. Oda már az öcsémet is én vittem, akkor kezdte az első osztályt.


Minket anya egyedül nevelt,sok volt a gondja, de legalább talpraesettek lettünk. Én 20 éves koromban költöztem el otthonról, 25 éves koromra teljesen felujított családi házban lakom, a saját lábamon állok. Az öcsém még otthon lakik, nagyon szép karriernek örvend.


Van, hogy muszáj a gyerekeknek ebbe beletanulni... Velünk is előfordult, hogy kb 3x elhagytuk a bérletünket, vagy az esernyőnket. Viszont ezekből is tanul az ember fia.

2023. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

3. osztályos lány.

Reggel megcsinálnom neki a macikávét, ameddig elkortyolgatja megnéz egy mesét. Ez a reggeli rituálé, kb 10-15 perc.

Ezek után magától megy mosdó, mosakodás, öltözés tízórait bepakolja nem kell noszogatni.

Ez kb másodikos kora óta így van. Persze vannak rosszabb napjai de kinek nem. Kíváncsi leszek a kamasz korra mennyire marad így 😄

2023. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ébresztőre felkelni én már elsőben is tudtam. A reggelivel, meg a hajammal voltak a bajok inkább. Az egyedül nem ment.
2023. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én reggelente nagyon korán indulok munkába, a férjem indítja el a gyerekeket suliba. A fiam lassan 10 éves, a kislányom most töltötte be a nyolcat. Mindent kikészítek előző este, bepakoljuk a táskákat,mindez a feltétele a reggeli békés készülődésnek.

A kisfiunk nagyon lassú, álmodozó típus, Őt ébreszteni, noszogatni kell 5 percenként, a kislányunk viszont sokszor magától ébred, a kikészítettem ruhát pikk-pakk felveszi, fogat mos, egyedül a haját nem tudja egyedül rendbe tenni, mert fenék alá ér, azzal még csak próbálkozik, de reggelente nincs idő, a férjem szokta rendbe tenni.

Szerintem még egy pár év, mire mindketten eljutnak odáig, hogy akár nélkülünk is elkészülnek időre reggelente.

2023. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
9-11-14 évesek, és simán elindulnak időben nélkülem, csak ébreszteni szoktam őket. De hozzátenném, hogy a kicsi oltárira kocka, a két nagy ennyi idősen simán elszórakozta az időt.
2023. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is kb. 10 éves koruktól.
2023. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hat évesen kitaláltam, hogy nem 8-ra akarok járni a nővéremmel, hanem 1/2 7-re a szüleimmel. Ha nem készültem el időben, akkor mehettem a nővéremmel 8-ra.


Viszont 5-10 perc késés belefért, a szüleim sem bírtak elindulni időben soha.

2023. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!