Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Fiam hatodikos.

Az osztályban nagyon sok gyerek már legalább negyedikben kapott telefont.

Mivel nekünk nem volt szükség rá, mi vittük a gyereket mindenhova, vagy ha edzésre ment,stb... akkor szintén nem kellett, így nem kapott. Azért, hogy csak legyen, mert a többinek van, vagy nyomkodja, minek?

Viszont pár hónapja volt egy kis " balhé". Ugyanis a leckét, mikor beteg lett, nem kaptuk meg, többször vártunk rá napokig, míg valahogy valaki szólt az érdekünben, és harmadik fél küldte, azt sem teljesen.

Mivel ez már a sokadik eset volt, szóltam az osztályfőnönek, és megkérdeztem, mit tudnánk tenni, mert évek óta szívunk emiatt.

A mondanivalója lényege az volt, hogy ebben a korban már egymás közt kéne intézniük, és hogy vegyünk a gyereknek mobilt, és majd ő elkéri magának, mert nem a szülők, nem a tanárok és nem az ő dolga.

Hát mondom f.sza, de karácsonyra végül megkapta...

Múlt hónapban beteg lett, és írt 2 osztálytársának is, a barátjának, de senki sem válaszolt. Még hívta is őket. Mikor órákig nem jött válasz, én írtam a gyerekek szüleinek, mint szoktam, de ők sem válaszoltak.

Utána írtam a szülői FB csoportba, amiben a gyerekek is benne vannak, látják. Megint órákig semmi.

Na ott végül este 8- kor kaptuk meg végre.

Ez megismétlődött 3*, míg itthon volt, és következő nap, mikor ment suliba, kérdőre vonta a többieket, és szóltam az osztályfőnönek a történtekről, az osztályfőnök még a gyerekemet cseszte le, hogy miért mondja, hogy nem kapja meg, mikor a csoportban latta, hogy elküldték.

Ja...5 helyre írtunk addig...

Szóval hiába van a gyereknek telefonja, csak nyomkodni jó, meg hogy a többiek keressék, ha kell valami.

Ezután tegnap kiderült, hogy van egy Messenger csoportjuk, amit tavaly! hoztak létre, és két tanár is benne van. Elvileg oda szokták a leckét feltenni, és a tanárok szólni, ha mondjuk dolgozat lesz másnap, vagy ha valamit csinálni kell.

Ez is úgy derült ki, hogy az egyik gyerek anyja kérte a leckét, és írtak a FB csoportban, hogy fent van a Messenger csoportban. Csak néztünk nagyokat, mert ő sem tudott róla.

Szóval nem elég, hogy venni kellett telefont a gyereknek, amit arra nem tud használni, amire vettük, csináljunk neki FB- ot, amit én nem helyeslek, hisz csak 11 éves... Úgy, hogy a nem kívánatos, a klikkükből kiutált gyerekeknek nem szól se a többi, se a tanárok, se az osztályfőnök, de még a szülőknek se, hogy van ilyen csoport.

Én minimum egy körlevelet írnék, hogy van ilyen csoport, és lehetőség van csatlakozni. Illetve a 2 tanár is azért megnézhetné, mindenki benne van - e, mert aki nem, az nyilván nem is tudhat se a dolgozatról, se a feladatokról.

Nem is értem az egészet, mintha valami titkos társaság lenne, ahova " be kell kerülni", alanyi jogon nem jár a felvétel, csakmert az osztályba jár a gyerek. Pedig neki is joga van mindenről értesülni, mint a többinek.

Csak nálunk nagy a széthúzás, a klikkesedés, és kiderült, hogy legalább 3-4 gyerek nincs a csoportban, mert állítólag direkt nem szóltak nekik, mert nem tartoznak a köreikbe...

Ti mit gondoltok erről?

Mit tennének?

Nagyon sokat harcoltam már, hogy legalább az elvárható minimumot " kapja" meg a gyerek, leckéket, értesítéseket, stb..., De sajnos nem vagyok milliomos, és utálkozó bunkó, és a gyerekem se, mi azonnal, ahogy tudtunk, mindig segítettünk, de valamiért pár gyereket kiutáltak. Nagy szerepe volt ebben a régi osztályfőnöknek, aki ha utált valakiket az osztályban, rászoktatta a gyerekeket, hogy ignorálják őket.

De ez így nettó szemétség, úgy érzem egy szélmalom harc....


2023. febr. 9. 08:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is 4.es a gyerek.

Telefonja 2 éve van, mi nem vagyunk ellene.

Ha beteg, a közös fb csoportba én megejtek egy kérdést, hamar jön rá válasz

2023. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Te nem akarsz semmi modernben részt venni, csak kénytelen kelletlen ha nagyon muszáj, aztán meg csodálkozol ha kívülállóként csatlakozol. Vagy mit vársz? Hogy most mindenki körülötted meg a fiad körül forogjon mert végre méltóztattál haladni a korral? A többieknek ez a Messenger csopi valószínűleg olyan természetes mint a levegővétel, meg sem fordul a fejükben szerintem hogy fel kéne venni tagokat, állítom azt sem tudják ki van benne. Nem gondolom, hogy ki lennétek utálva, de ebből az írásból is csak a hiszti jön le nekem. Egy kicsit legyél lazább és ne vedd ilyen véresen komolyan a dolgokat, máris jobb arc leszel akivel szívesen vitatják meg ezeket. A gyerekednek sem árt ha ezt a példát látja és nem a körülményeskedést. A fiad meg szerintem azért nem volt ebben a csoportban, mert anti telósként egy kívülálló lett a közösségben, szerencsére kapcsoltatok, úgyhogy talán még van ideje felzárkózni.
2023. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
11%
2 vagyok: ovis a gyerekem de már van telója, nyilván a korának megfelelő módon használhatja.
2023. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
29%

Ha ez a kérdés komoly, és nem valami kretén provokáció, akkor be fogom linkelni minden "minek egy gyereknek manapság telefon" kérdés alá. Ezért kell.

Az meg elég gáz, hogy egy hatodikos gyereket mindenhova kocsival kell hordani, mert képtelen a saját lábán eljutni A-ból B-be. Ennyi idősöm van, már két éve simán elment akárhova biciklivel.

A leckekunyeráló szülőknek pedig én se válaszolok már, ahogy senki más sem. Nem az óvodában vagyunk.

2023. febr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is van ilyen csoport, nem bandázom más anyukákkal, de nekem a gyerekem szólt. Mi is vettünk fel gyerekeket a csoportba. Nálunk vannak felelősök, akiknek az aznapit fel kell rakni, de általában a stréberebbek, mint a fiam is írják be. Amíg nem volt csoport, addig kb, velem együtt 3 anyuka írkálta a leckét, aztán mi is meguntuk, hogy vissza nem működik, így már csak magánba egymásnak. Úgyhogy nem csak nálatok van ez
2023. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

12 éves a gyerekem és nincs telefonja. Az osztály messenger csoportjában én vagyok benne. A nevemet a becenév lehetőségénél átírtuk a fiam nevére, de van olyan aki egy kitalált névvel regisztrált a Facebookra és a profilképe is rajz/mesehős.

A házi megküldésével nálunk is gond van az osztálycsoportban, de nálunk szerencsére a barátokra (és szüleikre) lehet számítani.

Én most kérném, hogy vegyenek be a Messenger csoportba és örülnék, hogy sikerült bekerülnöm egy olyan helyre, ahol megy az érdemi információáramlás.

2023. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy barátja sincs, aki küldi a leckét vagy szól, hogy van egy Messenger csoport, akkor lehet, hogy nem szocializálódik eléggé. Szerintem egy iskolás gyereknek már lehet venni telefont és meg lehet tanítani ésszel használni. Én sem vagyok nagy Messenger rajongó, de egyetem alatt akkora hátrányom volt belőle, hogy nem voltam benne a csoportokban, hogy beregisztráltam. De most is, egyszerűen kell néhány fajta kapcsolattartáshoz. Lehet mérgelődni, hogy milyen világ ez, de attól még szükség van rá.
2023. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a mai világban ez már így megy. Negyedikes volt a lányom, amikor beütött a covid. Az osztályfőnök mindent facebookon osztott meg. A videókat, a leckéket. Volt olyan, hogy medsenger csoportokat csinált, amiben egyszerre 4 gyerek volt, és ott olvastak hangosan, meg ilyenek.

Nem tetszett, de örültem, hogy legalább volt némi személyes kapcsolat is a videónak köszönhetően. A másik tanár csak felpakolt mindent, aztán annyi.

Most a lányom is már hatodikos. Általában ő kéri el a leckét. Van messenger csoportjuk, ott szokta elkérni. Nálunk a tanárok már nem is foglalkoznak ezzel. Gimnázium, meg is mondták, hogy nekik nincs idejük mindig feltenni Krétába.

Szóval úgy gondolom, a messenger egy szükséges rossz.

Facebook profilja van, de azt nem használja. Azt azért kellett csinálni, mert anélkül nem engedett messenger profilt csinálni (tudom, régen lehetett, de akkor már nem). De az csak van, arra be sem tud lépni, mert én tudom a jelszót. Meg szerencsére nem is érdekli.

2023. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

A ti gyerekkorotokban anyukátok kérte el a leckét, amikor betegek voltatok? Mert nálunk nem. Hanem felemeltem a telefont, felhívtam az osztálytársamat, és elkértem. Talán az első években még nem, arra nem emlékszem, de legkésőbb harmadiktól vagy negyediktől így ment. És az én gyerekeim is így csinálják, pedig egyik sem zseni.

Ne haragudjatok, de szerintem nevetséges annyira rettegni a technikától, hogy a felsős gyerekeiteket még autóval szállítjátok mindenhova, és az iskolai ügyeiket is ti intézitek, nehogy telefont vegyen a kezébe, mert akkor kitör az Apokalipszis vagy nem tudom.

Képesek lennének maguktól intézni a dolgaikat, ha hagynátok, és lehet, hogy hosszú távon jobban is járnának vele.

2023. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem ezt az egészet.

A gyerek anyuka telefonját is használhatta volna, hogy elkérje a leckét az osztálytársaktól, szóval csak erre fogni, hogy telefont kellett venni neki, számomra nem elfogadható.

Ami meg a messengert illeti: lehet külön, csak a messengerre regisztrálni, nem kell ahhoz facebook profil. Van olyan ismerősöm, aki így használja, szóval emiatt nem kell a face-t pörgetnie a gyereknek.

Amúgy meg hatodikos a gyerek a kérdésben, nem kell a széltől is óvni már. El tudja kérni magának a leckét, nem kell mindig anyu szoknyája mögé bújtatni.

2023. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!