Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akiknek busszal jár a gyereke,...

Akiknek busszal jár a gyereke, hogy volt az egyedül járásra való átállás?

Figyelt kérdés
Nincs közelben lakó osztálytárs, akivel együtt tudna menni. Köztes megállóban kell felszállni, majd leszállni, onnan még kb. 10 perc gyalog a suli. Hazafele több busz is jön, azt is figyelni kell, ne rossz buszra szálljon.
2023. febr. 15. 11:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2023. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mobiltelefont tud kezelni a gyerek? Ha igen, vegyetek neki egyet. Még csak okostelefon sem kell, mert nem villogni kell vele a suliban, sőt, ott jobb, ha elő sem veszi. Viszont, ha véletlenül rossz buszra száll, rossz helyen száll le vagy bármi gond adódik, akkor tud szólni, hogy "elrontottam a dolgokat, ebben a megállóban vagyok, mikor tudtok jönni értem?". A hibák, tévedések nem spórolhatók meg egy tanulási folyamatban. Tehát ettől nem kell sem meglepődni, sem leszidni a gyereket. Tanulni adott esetben lehet belőle, hogy mire kellett volna ügyelnie, hogy jó buszra szálljon vagy jó helyen szálljon le.
2023. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Milyen messze jár iskolába? Nincs a városotok buszaihoz valami app, ami mutatja, melyik busz merre megy, amíg meg nem szokja?
2023. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyermek? Én már harmadikos koromban egyedül buszoztam, nagyon rossz környéken. Igazából mindig rettegve mentem iskolába, fizikailag megoldható ha talpraesett a gyermek, lelkileg egyénfüggő.
2023. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
6.-os, 12 éves, úgy érzem túl figyelmetlen, hol hamarabb szállna le, hol eszébe sem jut jelezni, vagy az a baj, hogy ott vagyok, akkor inkább hagyni kellene egyedül és a megállóban várni? Valahogy jó volna gyakorolni a dolgot.
2023. febr. 15. 11:45
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám velem úgy szoktatta, hogy amikor elkísért magamnak kellett vennem a jegyet, jeleznem, figyelnem mindenre. Ő csak jelen volt, de nem segített. Gyakoroljátok, hatodikos gyermeknek már sikerülnie kell. Lehet picibb több időt vesz igénybe, de nem szabad elkeseredni!
2023. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor tanul meg az ember bármit is, ha gyakorolja. És amíg be nem gyakorolta, addig sokat fog hibázni. Az, hogy nem jelez, rossz helyen száll le stb. ezek nem életveszélyes dolgok. Te tipikus helikopter-szülő vagy, aki nem hagyja hibázni a gyereket, mert azt képzeled, belehal, ha a következő megállótól gyalogol vissza, vagy vár egy órát a buszmegállóban, amíg érte mentek.
2023. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
6# Anyukád akkor se javított ki, ha pl. véletlen rossz helyen nyomtál gombot, leszálltatok hamarabb vagy utaztatok tovább?
2023. febr. 15. 12:06
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem Magyarországon lakunk itt sok gyerek megy iskolabuszal ami ingyenes reggel több gyerekel együtt felszáll megálloban az iskola buszra ami az iskola elött leteszi lányomat délután meg fel száll Buszra az iskola előtt a lányom

Kezdetben délután egy napközis tanár segített neki megmutatni hol melyik buszra száljon fel hogy haza jusson .

2023. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hibalehetőségeket is át kell beszélni, hogy mi a teendő, ha véletlenül hamarabb vagy későn jelez, rossz helyen száll le, rossz buszra száll, baleset miatt nem jár a busz stb. Sötétben is menjetek egyszer együtt. Aztán hadd menjen. Meg fogja tanulni. Ne mutasd ki, hogy aggódsz.


Okostelefont is kaphat, az segít a navigációban is. Pl. térképen mutatja, ahogy közeledik a leszállási helyhez stb.


Helyi vagy helyközi közlekedésről van szó?

2023. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!