Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Előfordult hogy nem tudtatok...

Előfordult hogy nem tudtatok szülői értekezletre menni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 23. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Persze
2023. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Arra sosem jártam, semmi ertelme.
2023. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, felteszi az egyik szülő az infokat fb csoportba.
2023. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Sose megyek.
2023. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Annak idején anyukám nem sűrűn tudott elmenni, mert mindig úgy dolgozott, hogy mire hazaért már vagy elkezdődött vagy vége is volt. Aztán középiskolába egy másik városba jártam tanulni, így oda még úgysem tudott elmenni, mert pont ellentétes irányban volt, mint az a város ahol ő dolgozott. (Mi meg pont a kettő között laktunk félúton, busszal 50-50 perc)

Apukám meg külföldön dolgozott.


Ami fontos volt arról úgyis üzentek más módon is, velem meg nem volt baj, az osztályunkkal sem nagyon, így mindig csak olyanokról maradt le, hogy hova megyünk kirándulni, vagy hogy mikor lesz papírgyűjtés, meg tanszünet.

2023. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Sosem járok be mert én nem vagyok kíváncsi a veszekedésekre.

2 havonta ha tudok beszélek az osztályfőnökkel és ennyi. A pénzt mindig beküldöm épp amire kell.

Rendezvényekre pénzt adok, ha nagyon kell vmi viszek be üdítőt. Most farsangra is kettő karton colát. Tombolára meg mozi jegyet. Meg van oldva

2023. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Semmi értelme. Kb mint a lakógyűlés.
2023. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Én mindegyiken voltam eddig.

Mindig megbánom, mert sosincs értelme. De nekem anyukám sosem ment, és emlékszem milyen rosszul esett ez nekem, hogy erre sem volt képes sok más mellett. Igy én inkább végig ülöm évi 2xazt az 1 órát.

2023. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

"De nekem anyukám sosem ment, és emlékszem milyen rosszul esett ez nekem, hogy erre sem volt képes sok más mellett"


Nem tudom anyad mire nem volt képes, de a szülői értekezlet egy ertelmetlen baromság, mint magad is tapasztalod.

2023. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Én általában elmegyek, bár volt már, hogy nem tudtam.

És igen, általában nem sok értelme van. De! Azért ez a minimum, amit az iskola elvárhat a szülőktől, ennyi minimális kapcsolattartást.

Ha a pedagógus normális, akkor a szülői értekezlet nem arról szól, hogy szidja az osztályt. Amúgy sem az egész osztály rossz, csak egy-két gyerek, nevesíteni meg mindenki előtt úgysem lehet. Szóval az ilyen problémák megbeszélésére ott a fogadóóra. Nálunk általában az iskolai programokat szokták elmondani. Igen, ezt utána úgyis kikommunikálja más módon is az osztályfőnök, de szerintem ennyi azért elvárható a szülőktől, hogy ezzel tisztelje meg a pedagógust, hogy fél évente egyszer bemegy az iskolába. Nyilván ha valaki pont dolgozik, emiatt nem vennék ki szabit.

Ofőtől is függ. A lányom 6.-ban kapott egy rémes libát. Na, ott arról szólt a szülői értekezlet, hogy másfél órát szidta a gyerekeket. Aztán bejött az igazgatóhelyettes, és ő is elsírta a bánatát, hogy a 7.a milyen rossz, és nem tud ott tanítani. Ott eléggé forrtam magamban, hogy ezért miért jöttem én ide? Miért rabolják ezzel az időmet? A szülői végén azért jelentkeztem, és mondtam, hogy oké, hogy nem illik nevesíteni, de azért tényleg érdekelne, hogy ezekből, ami itt elhangzott az én gyerekemre mi igaz. Aztán a többi szülő is mondta, hogy igen, mi itt nem szégyenkezünk egymás előtt, akkor mondja már el, hogy melyik gyerek csinál ilyeneket. Kiderült, hogy végig egy gyerekről beszélt, hogy az "osztály" milyen rossz. Közben annak az egy gyereknek a szülei meg ott sem voltak. Szóval ez nem szólt másról, minthogy a frusztrált pedagógus ott ventilált a szülőknek. Nekem is volt ilyen ofőm, aztán apám úgy jött haza a szülőiről, hogy MIT CSINÁLTÁL MÁR MEGINT? Én meg csak néztem, hogy miért? Mit csináltam?

Ennek a nőnek nem voltam több szülőijén, de szerencsére nem is sokáig maradt a suliban.

2023. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!