Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit reagálnál arra, hogy " ne...

Mit reagálnál arra, hogy " ne bízd el magad, csak azért kitűnő, mert naponta tanulsz vele"?

Figyelt kérdés

A gyerekem hibátlan dolgozatok ír mindenből, most versenyre küldik, már töltött ki korábban ilyet, magától megcsinálja a korosztálya zrínyi feladatait például(fejben).


Igen, minden nap megírom vele a házit, átnézem jó-e, gyakorlunk szorzótáblát, ha azt veszik, de mindent mindig elsőre felfog, az írása gyönyörű és van, hogy pár hallás után visszamond egy verset, vagy mondjuk valamit elmagyarázok egyszer és megjegyzi és megérti, majd helyesen végrehajtja legközelebb(törtek, pedig csak másodikos, de már tud törttel műveleteket végezni, érdekli, nagyon gyors a felfogása, szereti az ilyesmit. Jó szolfézsból is, és szövegértésből, a diferje is magasan átlag feletti lett).


Jó nem zseni, de okosabb másoknál, és nem érzem, hogyha másik gyerekkel foglalkoznék naponta, akkor az is képes lenne minden dolgozatot hibátlanul megírni, megjegyezni mit hogyan írunk. Úgy érzem leszólta a gyerekem, hogy célzott rá, hogy nem túl okos, illetve csak miattam teljesít jól, mikor már kétévesen kirakózott 80 darabossal pár pillanat alatt kirakta. Nagyon frusztrál. Mit kellett volna reagálnom?


A "családunk barátja", évek óta ismeri a gyereket. Igen, tényleg nem tojom le, mint pl az ő rokonai meg ő a gyerekeket, illetve kivettem napköziből mert nem írták meg a leckét bent, hanem játszottak, de nekem okosabb gyerekem van, minden teszttel mérni lehet, csak nem olyan "professzor" típus, ezért nem látszik rajta. Nagyon zavar, hogy rossz véleménnyel van róla és már előre azon van, hogy biztos le fog égni a versenyen, mikor tök lelkes voltam, hogy a tanára nevezte.


2023. febr. 23. 18:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg nem bírja elviselni, hogy folyamatosan a gyerekedet fényezed (különben honnan tudna ezekről), és kicsit le akart hűteni. Én is utálom, amikor valaki a gyereke kitűnő bizonyítványára veri a nyálát.
2023. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen arra akarta felhívni a figyelmedet, hogy lesz olyan amiben a gyerek nem lesz tökéletes, ne akard elvárni tőle. Ismerek hasonló helyzetben lévő családot, ott az anyuka nagyjából minden ilyet támadásnak vesz, képtelen elfogadni azt is, hogy a "kislány" már nem akar részt venni az egészben, nem törekszik a kiváló jegyekre, inkább csak gyerek lenne és lazítana
2023. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Tanító vagyok és amúgy magamat tökéletrsségre törekvőnek gondolom. De nem, ha a gyerekeimről van szó. Egy olyan iskolában kezdtem tanítani, ahol a szülők agyon hajszolták a gyerekeiket. Na akkor döntöttem el, hogy soha nem fogom ezt csinálni a sajátjaimmal. Persze van, amit kötelező megtanulni. De nem érdekel, hogy minden tantárgyból jó legyen, főleg nem kell mindig az 5-ös. Az osztályomban is mindig ezt hangoztatom. És hétvégére soha nincs házi. Egyáltalán nem azon múlik mi lesz a gyerekekből, hogy mit tanul meg alsóban. Alsóban a legfontosabb az olvasás, másolás és szövegértés, matekból meg az összeadás, kivonás és szorzó. Ennyi. A többit meg fogja tanulni felsőben mert a tananyag körkörösen előveszi ugyanazt. Felesleges ezzel fárasztani alsóban a gyereket. Inkább pihenjen. Olyan gyorsan felnőnek és belekerülnek a körforgásba. Ezt a kis időt nem hiszem hogy megéri elvenni.
2023. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Hány ilyen osztálytársam volt, te jó ég... egy erős gimnáziumba jártam, rengeteg olyan gyerekkel, akiknek a szülei ezerrel nyomták ugyanezt. Azt a sok frusztrált szerencsétlent mindig sajnáltam. Felnőttként SEMMI jelentősége nem volt, a sikerre se garancia, de ismerek olyat, aki a szorongás miatt 20 évesen már elvonón ült, alkoholizmus miatt. Kva nagy életpálya mondhatom. És ő is mindig színjeles volt. A gyereked ezt a sok magoltatós alapú szrságot szinte sehol nem fogja használni az életben (diplomás állásom van, és sokkal sikeresebb vagyok, mint az átlag) de egy életre garantálod neki a traumákat, ha mindig csak ezzel fárasztod, és nem hagyod, hogy a gyerekkora alatt gyerek legyen.

Belőlem nem az irigység, hanem a tapasztalat beszél. De ha akarod, pontozz le, te gyereked, nem az enyém.

2023. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

A kisvárosunkban van egy hiper szuper elit gimnázium. Csak a szín kitűnők kerülhetnek be, (és persze osztályonként pár csókos), és ott is hajtják őket ezerrel. Idén mar a vonat elé is ugrott onnan gyerek, mert nem bírta a nyomást.

Marha sok értelme van, tényleg.

2023. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Válaszolna valaki a kérdésre?


Az én gyerekem okos, szeret tanulni, majd kicsattant, hogy a TANÁR nevezte versenyre, és van élete. Nem érdekel mennyire lesz sikeres az életben, én örülök neki, hogy gyorsan tanul jó a felfogása, jó képességű gyerek.


Nem lehetne a lényeggel foglalkozni, amiről a a kérdés szólt? 2 hónapja nem találkoztunk, mit mondjak neki mégis? Meséltem a zenesulit, a barátkozást meg mindent, de miért ne mondhatnék el mindenfélét, ami velünk történt? Hagyjam ki a jókat? Rossz meg nem történt. És NEM hajtom, olyat csinálok vele amit szívesen végez, nem érdekel, hogy milyen jegyet kap, amíg tudja az anyagot(ez érdekel, hogy tudja!), dehátha ha egyszer tudja, miért kapna rossz jegyet, hisz megtanulta, képes megoldani a suliban is, nem csak leckében.


Na de a lényeg, mit csináljak a baráttal, aki butának gondolja a gyereket, és a jó teljesítményét "lekezeli", hogy "csak azért, mert foglalkozol vele". Szerintem nem frusztrált és nem irigy, egyszerűen butának gondolja a gyereket, mert nem kis professzor típus, ahogy az okosabb gyerekeket elképzelik.


Rossz véleménnyel van a gyerekemről, a sikereit pedig degradálja és ez engem zavar. Mint mikor azt mondják csak azért jó kosaras valaki, mert magas. Tökre nem így van.

2023. febr. 23. 19:36
 7/40 anonim ***** válasza:
97%
Mert unja/unják, hogy ez a téma. Illik valamiért megkérdezni, hogy tanul a gyereked, de a válasz nem érdekel senkit, csak illem, pláne ha fényezed is mindig. Az én lányom is kitűnő tanuló, már hetedikes. Minden évben az volt. Harmadikig "tanultam" vele, utána csak kikérdeztem pl a verset. Felsőben már csak akkor szól, ha valamit nem ért vagy kéri, hogy kérdezzem ki. Szóval már egyedül tanul. De: sose mondogattam a barátoknak, rokonoknak az iskolai teljesítményét, pláne nem bizonygattam, hogy ő mennyivel okosabb, mint bárki más gyereke vagy mennyivel magasabb pontokat ért el teszteken. Ha kérdezték annyit mondtam "igen, jól megy neki", "igen, szeret tanulni" (nyilván már ő válaszol, ami kimerül abban, hogy "jól"). Még ez sem jelent semmit, hogy most kitűnő, nem csak ezen múlik, hogy milyen élete lesz. Amúgy rengeteg "zseni gyerek" végül befásul és a nagy remények köddé válnak ( Szász Marcinak hívták talán, a Szászban nem vagyok biztos, azt a bizonyos csodagyereket, akinek hatalmas jövőt jósoltak, egy igazi zseni! Nem lett olyan élete, millió sikeresebb, talpraesettebb, tehetségesebb ember van nála, pedig hihetetlenül magas IQ-ja is van és csak úgy ugrotta át az osztályokat. Befásult, nagy volt a nyomás rajta).
2023. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

Képzeld, az én lányom is másodikos, osztályelső volt 1. év végén, most is kitűnő, mellette 2 sportot űz versenyszerűen és még gyakorolnom sem kell vele, nemhogy naponta, de kb. soha.


Mindemellett naponta mondom el neki, hogy nem kell mindenre jelentkeznie, szerepelni, versenyezni, stb. Legyen csak gyerek.

Túl tolod a dicsekvést, ez mehet az agyára az ismerősödnek.

2023. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, mit foglalkozol vele, hogy ki mit gondol. Az a lényeg, hogy a gyereknek legyen reális képe arról, hogy mire képes.

Örülj neki, hogy eddig könnyen megy az iskola a gyereknek, de ne told túl. Kivetted a napköziből, mert játszottak? Ne már. Mit kellene csinálniuk? A fiam most negyedikes, délután van egy tanuló órájuk, azon kívül játszanak. Itthon még sosem tanultunk (vagy egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor), és én ennek örülök. Tanulhat még eleget később.

2023. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Mit reagálnál arra, hogy " ne bízd el magad, csak azért kitűnő, mert naponta tanulsz vele"?


Nos, a helyedben magamba néznék es elismerném, hogy bizony igata van, hiszen"Igen, minden nap megírom vele a házit, átnézem jó-e, gyakorlunk szorzótáblát, ha azt veszik, ..."

2023. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!