Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan készüljön föl egy...

Hogyan készüljön föl egy általános iskolás sikeres középiskolai felvételire ha nem annyira jó tanuló?

Figyelt kérdés
Lányom most hatodik osztályos. Matek és nyelvtan hármas lett neki. Volt valakinek a gyereke, ismerőse aki sikeres felvételi vizsgát írt pedig nem volt annyira jó tanuló? Hogy készültetek föl? Régebbi felvételi feladatsorokkal? Mikor kezdtétek a felkészülést?

2023. márc. 14. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárral készült a felvételire.
2023. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden régebbi feladatot megold

Mellette jár magántanárhoz aki felkészíti és komolyabban tanul, javít a jegyein

2023. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Magántanárral. Bocs, most magam mellett beszélek, mert én is az vagyok, de pont ezért látom, hogy mennyivel nagyobb esélyük van azoknak, akikhez járok én, vagy más tanár. Sokszor hallom a szülőktől, hogy osztálytársak szülei panaszkodnak, mennyire bánják, hogy nem fogadtak tanárt, mert azt hitték, elég lesz az iskola felkészítés. Nem elég, pláne a közepes tanulóknak nem. Ott általában olyan hiányosságok vannak, amin nem fog segíteni, hogy látott pár típusfeladatot.

Volt olyan is, hogy decemberben kerestek meg, mert otthon gyakorolt a szülővel, de rájöttek, hogy néhány feladat típus nem megy. Az se elég. Ahhoz, hogy hatékony legyen, én azt javaslom, 7.osztályban kezdjék el rutinos magántanárral. Emellett az is fontos, hogy reális célt tűzzenek ki. Én mindig megmondom az első felmérés után, mennyit lehet javítani, néhány pontos eltéréssel meg tudom mondani, hány pontot fog elérni a gyerek, és be is jön. Soha nem ígérek olyat, ami a gyerek képességei alapján nem elérhető. Fontos, hogy a szülőnek ne legyen irreális elvárása se a gyerekkel, se a tanárral szemben. Ez nem úgy megy, hogy bedobom a gyereket és kijön a 100pont😂 Hiába szeretne a szülő Top10-es gimnáziumot, ha a gyerek, ha megszakad se tud elérni 60pontnál többet. Meg nem is érdemes beerőltetni olyan suliba, ami nem neki való, csak szorongana, kudarcok érnék.

2023. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Vegyétek át a teljes tananyagot magyarból és matekból együtt, azért hatodikban még nem kéne két főtantárgyból hármasnak lennie (vagy magántanárral), mert ha nincsenek meg az alapjai, nagyon fog szenvedni középiskolában

Az összes feladatsort ha jó tanuló, ha nem, meg kell csinálni (legalább 2010-ig), hogy szokja a feladattípusokat és az időt. Én felvételi előtti nyár elején kezdtem el.

Felvételi előkészítőre is érdemes menni, de az előbbi felkészülési opciók nekem hasznosabbak voltak.

2023. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Népszerűtlen leszek:

Közepes tanuló menjen olyan iskolába, ahova elegek a jegyei és nincs felvételi. Nagyon sok gimnázium, szakgimnázium van, ahol csak a bizonyítványt nézik. Ide nyilván elég egy gyengébb átlag.

2023. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

#5! Nem hiszem, hogy népszerűtlen leszel. Van igazság abban, amit mondasz, de akkor már inkább szakgimibe / technikumba. Ha nem megy egyetemre, akkor egy gyenge gimivel, szakma nélkül nem ér semmit. Gimikben egyébként mindenhol van felvételi, ahova rossz jegyekkel, rossz felvételivel bekerülne, oda inkább ne akarjon.

#3

2023. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
3as nem annyira nagyon rossz, ha nyolcadikig kitart. Szerintem simán mehet majd közepes suliba, hetedikbe legkésőbb kezdjétek a felkészülést, nekem egyáltalán nem úgy tűnt, hogy elit sulit keresnének, az vicces is lenne ilyen tudással.
2023. márc. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

30 vagyok, de azért leírom nálam hogy volt. 2-es átlagom volt, sőt 5. év végén megbuktam matekból, pótvizsgáznom is kellett.

A felvételinél viszont valami átkattant, megijedtem, hogy nem vesznek fel sehova, szóval magamtól kezdtem rá készülni a központi írásbeli előtt.

Az én eredményem lett a 2. legjobb az osztályban, rögtön a kitűnő tanuló után. Mindenki meglepődött.

A jegyeim miatt viszont egy nagyon rossz iskolába vettek csak fel, de 10.-re rájöttem, hogy ez nekem kevés lesz, és átjelentkeztem egy nagyon nívós gimibe.

A jegyeim nem indokolták volna, de esélyt adott az igazgató. Azóta lett 3 diplomám és felnőttként tudatosult, hogy nem rosszak a képességeim, csak az otthoni körülmények messze nem voltak ideálisak.

No, azért írtam ezt le, hogy higyj a gyerekedben, magadban és biztasd őt szeretettel, reménnyel, mert a 6.-os jegyek nem predesztinálnak rossz életet. Ülj le mellé tanulni, bár nyolcadikban még kevésbé fogja éreztetni, hogy szüksége van erre, de hidd el, hogy az sokat jelent neki, a közös szenvedés megerősíti a kapcsolatokat.

Kicsit oszlasd magadban azt a hiedelmet, hogy a tanulás és a szorgalom vezet a jó élethez, mert bár ezzel nehéz szembesülni, de nem igaz.

A rátermettség, jó kapcsolatteremtő készség, karizmatikus egyéniség pótolhatja mindkettőt. Ha ezek nem jellemzőek, és az intelligenciája is az átlag övezet alacsonyabb tartományába esik, akkor is ott van a lelkiismeretesség, a szorgalom, ami kompenzálhatja. Aztán vannak olyanok, akiket a szűk időkeret motivál, ha pl. sokat lébecol, kis dogákkal egyeseket hoz, de nagy TZ-re felkészül, akkor bízhatsz abban, hogy most is így lesz.

A lényeg, hogy ne feszülj rá erre már most, vizsgáld meg az ő erősségeit és azok mentén segíts neki. Emellett persze, a felvételi feladatok töltögetése hasznos, rutint szerezhet, és az időt is megtanulja beosztani.

2023. márc. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Először is: tök jó, hogy időben gondolkodsz ezen. Arra azért vigyázz, hogy ne helyezzel túl nagy nyomást a gyerekre. Mi itt most vaktában adunk tanácsokat, de nem tudatjuk, hogy miért hármas tanuló. Lehet, hogy tényleg gyengébbek a képességei, és akkor tényleg egy gyengébb középiskolát érdemes nézni (persze ezt nem bántásból írom, hiszen attól még lehet nagyon tehetséges valamiben, pl sportban, és akkor arra kell a hangsúlyt fektetni). De: lehet más oka is annak, hogy hármas, pl jók a képességei, de lusta, vagy figyelemzavaros, vagy egyszerűen nem jók a tanulási technikái, vagy nem veszi komolyan, de akár a tanárokkal való együttműködésben is lehet probléma. Vagy még az is lehet, hogy peches, vagy túl stresszel, ismertem olyant, aki mindig azért csúszott le hol az ötösről, hol a négyesről, mert átjavított rosszra valami jót, amit egyébként otthon remekül tudott. Én azt tanácsolom ezért, hogy mérjétek fel a képességeit, érdeklődési körét, ennek fényében nézzétek sulikat, a központi írásbelire pedig gyakoroljon a korábbi felvételi feladatsorok segítségével, de azokat érdemesebb 7.végén kezdeni, hiszen addig sok olyan anyagot vesznek, ami benne lesz. 7.-ben a tanulmányi eredmények javítására koncentráljatok, hogy év végén meglegyen a 4-es, mert a hozott jegyek is számítanak. Ha van lehetőség, a magántanár is jó ötlet.
2023. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadnék egy tanárt aki segít rajta
2023. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!