Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan zajlik egy általános...

Hogyan zajlik egy általános iskolai beiratkozás pontosan? Valaki leírja? Amikor beíratom már lehet tudni milyen osztállyal, milyen tanítókhoz kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Reméljük, hogy nem idén kellett volna beiratnod, mert már lezárult.
2023. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dehogy zárult. Áprilisban lesz.
2023. márc. 18. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Az a személyes adategyeztetés ideje, amiről mi tavaly ezt a tájékoztatót kaptuk:


"Kérjük, hogy a jelentkezés/beiratkozás napján azt az intézményt keresse fel, amelyben korábban (2022 februárjában) leadta, illetve ahová eljuttatta a Jelentkezési lapot és az Adatkezelési hozzájáruló nyilatkozatot."

2023. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez megvan. Maga a beiratkozás napja érdekel, hogy miként zajlik, mit lehet megtudni.
2023. márc. 18. 19:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az áprilisi (idén 20-21 nálunk) személyes adategyeztetést hívják beiratkozásnak. Arra gondoltam.
2023. márc. 18. 19:43
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha van preferált osztály vagy tanító, azt már jelezni kellett volna jelentkezéskor. Áprilisban jellemzően kész osztályok vannak már, bár még talán valamennyit lehet variálni.

Mi nem tettük meg, mert azt mondták, csak egy osztály indul. Szívtunk miatta majdnem egy évig.

2023. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor áprilisban már megtudjuk, hogy kihez kerül, milyen gyerekekkel?

Nem volt preferált tanító.

2023. márc. 18. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2023. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Érdemes már érdeklődni a tanítókról és az osztályba osztásról. Ha van preferált társaság (ha tanító nem is, de mondjuk ovis cimbora pl), érdemes azt is megemlíteni, hogy ha lehet, akkor szeretnétek vele együtt (vagy pont, hogy NEM vele)
2023. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt se tudtuk meg áprilisban, hogy felvették-e, nemhogy az osztályt.

Leadtuk az előzetes jelentkezést februárban, kitöltöttem online a jelentkezési lapot április elején, elmentem "beiratni" személyesen április végén - ez konkrétan pofavizit volt az iskola igazgatójával, meg a titkárral és a pszicomókussal. Leadtam a papírokat és közölték, hogy értesítsnek.

Két iskola tartozik a körzetbe, az egyikben 2, a másikban 4 osztály indult.

Májusban értesítettek.

2023. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!