Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként nem kap el fojtogató...

Szülőként nem kap el fojtogató nyomasztó érzés mikor ebbe az egész oktatás ügybe belegondolsz?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 12:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
A saját gyerekem oktatása miatt nem, elég értelmes és támogatom is. De amiatt igen, hogy milyen lesz a társadalom a hanyatló oktatás miatt, mire felnő. Egyre jobban elhülyülnek a generációk, és ezt majdhogynem megállíthatatlannak gondolom. Már a szülők nagy részének sincs annyi esze (persze a jelenlévők mindig kivételek), hogy a gyerekét fejlődésre, vagy csak egyszerűen pl felelősségvállalásra ösztönözze. Kimondottan ellenállnak, ha ezt más (pl egy tanár) megpróbálja megtenni helyettük. Rohanunk a pusztulásba.
2023. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

2 iskolás gyerekem van, és igen el vagyok keseredve. Egyrészt miattuk is, másrészt, amit itt többen leírtak, hogy ez nem csak a mi családunkat érintő probléma. Mi még tanult emberek vagyunk, bár nem az én dolgom, de sok tudást át tudok adni a gyerekeimnek. Pl. felvételire is én készítettem fel a lányom. De sajnos egyre rosszabb az oktatás minősége, és most nem is elsősorban a tananyagra gondolok. Hanem arra, hogy a tanárok milyen fásultak, türelmetlenek a gyerekekkel a rájuk nehezedő nyomás miatt.

Sajnos az is igaz, hogy ahogy tanítanak, nem tudom, hogy lesz itt orvos, mérnök a jövőben. A lányom gimibe jár, de a tanár leginkább csak beszélget velük matekórán, nem tanulnak semmit.

2023. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért de mikor én diák voltam, most 33 vagyok akkor is rengeteg problémás tanár volt, eleve szar volt a rendszer, mégse lett semmi bajunk, ugyanúgy lediplomáztunk stbstb. Akkor is volt olyan tanár aki csqk csevegett órán vagy megalázta a gyerekeket, vagy szimplán szarul tanított..
2023. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

13-as, ez igaz, nekem is több rossz tanárom volt, mint jó.

De az oka más volt. Akkor még tisztelték a tanárokat, és tulajdonképpen kikezdhetetlen volt. A szülőknek esze ágában sem volt bemenni, hogy panaszkodjanak, a tanár azt csinált, amit akart. Leginkább azért, mert a vezetésnek fogalma nem volt, hogy mi folyik a tanórán.

Most a szülők bemennek (nem is mindig jogosan), de tény, hogy a vezetőség pontosan tudja, hogy melyik tanár nem lenne oda való, de mégsem tesznek semmit, mert akkor nem lesz helyette senki.

2023. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem a közoktatásban tanul. A negyedikes fiam egy sima általánosban tanul. Náluk nem volt tanárváltás és szeret oda járni. A lányom végzős gimis az Apáczaiban. Két nyelvvizsga, OKTV helyezés és kitűnő.


Ezért ha a gyereked bekerül egy jobb suliba (én az ELTE gyakorlókra esküszöm) akkor más lesz a véleményed az oktatásról mint ha a legalja gimibe járna.


Az oktatásban rengeteg probléma van, sebaj én gyerekeim iskoláimat az üdítő kivételek.

2023. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mindig nagyon előre viszi a problémát az olyan hozzáállás, hogy az én gyerekeimmel nincs ilyen baj, a többiek meg magukra vessenek.
2023. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Vannak most érettségiző/diplomázó/már végzett rokonaim. Semmi különösebb gond nincs a valóságban,a média felfújja. Az egyik rokonom most megy orvosi egyetemre,a másiknak már menő állása van közgazdász végzettséggel. A tanulás nincs megtiltva. Amikor én voltam iskolás,ezerszer lassabban haladtunk az internet hiánya miatt. Ha volt valami kérdésem, nem tudtam rögtön utánanézni. A könyvtárral,szótárral,lexikonokkal bajlódás,keresgélés csomó időt elvitt. Jó magántanár alig volt és nem jött házhoz v online,hanem még én utazgattam hozzá.

Sokkal jobban aggaszt az iskolai zaklatás, meg hogy minden hülyegyerek telefonnal rohangál és egymásról töltenek fel dolgokat a netre,így az internetes zaklatás a másik. A szülők sem nevelnek manapság,a tanárnak nincs tekintélye.

2023. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ja és azt még hozzátenném,hogy egy jóhírű fővárosi gimibe jártam 20 éve. Ugyanúgy állandó téma volt az oktatás minősége. A számítógép teremben sose működött az összes gép. Ha egy tanár hiányzott, lyukasóra volt. Volt,hogy fél évig hiányzott az angoltanár és aki bejárt azt mondta,rajzoljunk vagy beszélgessünk. Semmivel nem volt jobb. De az akkori osztályom 80%-ának tök jó munkája,jó élete van. Nekem is.
2023. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18, valszeg már több mint 20 éve tart a fokozatos lerohasztás.


Tudom, hogy attól még szuper felnőtt kora lehet valakinek, de a gyerekkor az nem jön vissza még egyszer. Nekem szülőként nagyon fáj a szívem, de gyerekként én sem így éltem meg.

2023. máj. 9. 12:37
 20/22 anonim ***** válasza:
18, azért kicsit más a helyzet ma, mint 20 éve volt. Én szintén egy jóhírű fővárosi gimibe jártam. Ez a gimi is aktívan résztvesz a sztrájkolásban, tanári engedetlenségben, annyira rossz a helyzet.
2023. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!