Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nagyon rossz 9.-ben a 4,5-...

Nagyon rossz 9.-ben a 4,5- 4,7-es átlag? (Gimnázium)

Figyelt kérdés
Kb. ennyi lesz a fiamnak az átlaga aki most 9.-es egy vidéki, közepesen erős gimnáziumban. Teljesen el van keseredve, mert így nem lehet kutató (a természettudomány érdekli őt nagyon).

2023. jún. 5. 16:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Remek teljesítmény ez az átlag! Gratulálok, csak így tovább!
2023. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez bőven a jó kategória. Az átlaga alapján, 1-2 tantárgyból 4-es vagy 3-mas. Nincs ezzel semmi baj. Emberek vagyunk. Nem kell mindenből jónak lenni.

Csak biztatasd őt. Az önbizalom az egyik legfontosabb a sikeres élethez.

2023. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Mi lenne ezen nagyon rossz? Ilyen átlag tök jó jegyekből áll össze. Inkább büszkének kéne rá lenni(e)! Ha ilyesmi átlagot tart és viszonylag jó érettségiket ír, bármelyik természettudományos szakra felveszik majd (általában ott nem túl magasak a ponthatárok, de ez nem negatívan minősíti ezeket a szakokat). Nekem 9.-ben ennél rosszabb átlagom volt, és simán felvettek egy nem túl könnyű, magas ponthatárú szakra.
2023. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Volt ennél rosszabb átlagom. Miért ne lehetne kutató? Én pl most végzek matematikusként, de bsc alatt is írtam cikket.


Még általánosban sem voltam kitűnő. Valahogy az idegennyelvű művészettörténet óra nem fogott meg 10 éves koromban.

2023. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

(hármas vagyok)

Az pedig nagyon igaz, amit a kettes válaszoló is ír. Nem kell mindenből ötösnek lenni. Mint írtam, nekem rosszabb átlagom volt, mert pl. a kémia-fizika nem voltak az erősségeim, és földrajzból is többnyire négyes voltam. De más tárgyak meg tök jól mentek, és nyilván később is azokra feküdtem rá, majd érettségiztem jól belőlük. Ha a fiadat a természettudományok érdeklik, akkor neki meg gondolom pont a reál tárgyak mennek jól, és pl. a magyar vagy a töri kevésbé. És? Kit érdekel, hogyan tud mondatot elemezni? Érettségizzen le belőle normálisan, de ennyi bőven elég ahhoz, hogy mondjuk fizikus legyen.

2023. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is hasonló álagom volt, 9-edikben 3-as voltam fizikából, aztán 3 évvel később mégis 5-ösre érettségiztem belőle, simán felvettek volna fizika bsc-re ha ilyen elvetemült terveim lettek volna :D

Annyira nem akar kutya se kutató lenni, hogy minimum ponttal lehet bekerülni ezekre a szakokra. (Az más kérdés, hogy bent is kell maradni)

2023. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom is 9.-es, egy vidéki, nem túl erős gimiben. Kb. 4-es tanuló lesz, nyelvekből, magyarból 5, fizika-kémia 3. A többi 4. Kb. úgy van vele, mint a te fiad, itt sír nekem, hogy ő a leghülyébb az egész osztályban, és most mi lesz így vele.

Nem győzöm vigasztalni.

Először is, a 9.-es jegyeket nem nézik sehova. Egy választott természettudományos tantárgy kell, az lehet a 9.-es földrajz, de nálunk pl. az is 4. Nem mintha a négyes olyan rossz lenne. De majd akkor viszi a 10-11-es bioszt.

Azon kívül most esett be középiskolába, mások a követelmények, még most szoktak be. A lányom pl. hármasokkal indult, második félévben már sokkal jobban teljesített.

Egyébként meg nem kell mindenből 5. Attól függ, hogy milyen irányba akar menni. Az a baja a lányomnak is, hogy minden érdekli, de semmi sem érdekli annyira, hogy tudja, hogy abból akar majd továbbtanulni. Én folyton noszogatom, hogy találja ki, mit szeretne, mert ha pl. jogász akar lenni, nem igazán érdekel a fizika 3. Ha mérnök, akkor azért arra jobban rá kéne gyúrni. De szerintem nagyon sok a tananyag, nem lehet mindenki mindenből kitűnő.

2023. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 NTBS ***** válasza:
94%
Nagyon jó.
2023. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

"Én folyton noszogatom, hogy találja ki, mit szeretne, mert ha pl. jogász akar lenni, nem igazán érdekel a fizika 3. Ha mérnök, akkor azért arra jobban rá kéne gyúrni."

#7 Azért ezt így lehet, hogy nem kéne. Ráér még kitalálni, sőt, akár később is érettségizhet bizonyos tárgyakból, ha éppen csak 18-19 évesen jön rá, mit akar csinálni. De ennek a fene nagy noszogatásnak az szokott a vége lenni, hogy ezek a gyerekek 15-16 évesen kitalálnak pl. valami gazdasági szakot, ráfekszenek a matekra, mert az jól is megy, majd a felvételi előtt vagy rosszabb esetben az egyetem elején rájönnek, hogy hoppá, ez nem nekik való. Nem piszkálni kéne őket, hogy találják már ki, mit akarnak, hanem segíteni őket abban, hogy megismerjék önmagukat, ezáltal azt is, hogy miben jók, vagy mondjuk szeretnének-e emberekkel foglalkozni, milyen a monotóniatűrésük, mennyire akarnak teamben dolgozni, stb. Aztán akkor mi van, ha csak 20 évesen kezdi el a gyerek az egyetemet, mert addigra esik le neki, hogy vegyészmérnök akar lenni, és fel kell készülnie kémia emeltre? Semmi. Ne noszogasd a lányodat a pályaválasztásban, főleg ne 9.-ben, hanem támogasd őt. A kettő nagyon nem ugyanaz.

2023. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

ha kilencedikben ennyire világvégehangulat van egy 4.5ös bizonyítvány miatt, akkor tudnám ajánlani, hogy nyisd ki holnap reggel a telefonkönyvet, és rohamtempóban kezdj el keresni két pszichológust: egyet a gyereknek, hogy ne tegye őt még jobban tönkre a megfelelési kényszere, meg egyet magadnak, hogy ne tedd tönkre felesleges hülyeségekkel a gyerekedet még jobban.

hagyd már békén szegényt ezekkel a szrságokkal, egyrészt ha hiszti helyett olvasnál, feltűnne hogy a világon senkit nem érdekel a kilencedikes átlaga, másrészt meg mi a fsz hogy nem lesz kutató? fogd már vissza magad holnap reggelig is, tényleg nem érzed hogy ez kicsit túlzás? azért nem lesz belőle kutató, mert lelki roncsot csinálsz belőle, mire érettségiznie kéne, ami valóban számít is a továbbtanulásához.

2023. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!