Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy tettètek túl magatokat?

Sankarea kérdése:

Hogy tettètek túl magatokat?

Figyelt kérdés
Fiamnak ismételnie kell az elsőt a szövegértés nem megy neki, dolgozatot csak akkor tudja megoldani ha valaki elmondja mit csináljon,amúgy csak ül felette, egyébként ügyesen megcsinája ha tudja mit kell csinálni.Utolsó dolgozatoknál nem segítettek neki így 0% lett .7 èvesen kezdi így,de szeptemberben már 8 lesz nagy kudarckènt èlem meg, félek hogy megvetik a tanárok és a diák társai hogy újra elsős,meg minket szülőket is,ami jogos mert valahol úgy érzem a mi hibánk h nem sikerült.Szakszolgálatos papírok hada van,tanulási zavaros .Hogy lehet túl jutni ezen és a pozitívat meglátni benne?

2023. jún. 15. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Hidd el, hogy neki lesz sokkal jobb, ha az elsőt ismétli és alapok rendben lesznek, mintha ment volna tovább és nem sikerült volna. Ez a legjobb eshetőség! Van több 8 éves is, aki elsős, hidd el!


Egy alsós tanító

2023. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Lehet ismételni az első osztályt? Azt hittem nincs "bukás" alsóban. Én úgy gondolom, hogy sokkal rosszabbul járna ha úgy menne másodikba, hogy nem tudja az elsős anyagot. Lányomnak is beszédértési zavara van, mellette okos gyerek. De ha nem érti a feladatot soha nem fog kiderülni, hogy okos. Én emiatt egy könnyebb, logopédiai osztályba irattam, ahol van 0. osztály is. 2 év alatt tanulnak meg írni, olvasni. Az ilyen nehézséggel küzdő gyereknek erre a lassú tempóra van szüksége, hogy később rendeződni tudjon a beszédértési zavar. A helyedben nem foglalkoznék vele, hogy osztályt ismétel, neki erre van szüksége. Nekem is volt olyan osztálytársam aki bukott elsőben, senkit nem érdekelt, csak most éled meg tragikusan, később teljesen mindegy lesz.
2023. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Először a fejedben kéne rendet teremteni.

Ha tanulási zavaros, az miért a ti hibátok?

Másrészt ha a tanár nem teljesen ostoba, akkor ő ugyanúgy látja ezt és nem hibáztat titeket, nem veti meg a gyereket.

Neked a gyerek csak arra kell, hogy villoghass vele? Fogadd el őt és szeresd a problémájával együtt. A gyerek nem azért van, hogy a szülő büszkélkedhessen vele, noha tényleg sokan csak erre használják őket.

A gyereket önmagához mérd, ne máshoz. Ha önmagához képest fejlődik, akkor dicsérd és biztasd. Nyilván, amit lehet fejleszteni, azt tegyétek meg, de fogadjátok el, hogy egy sánta ember sosem lesz versenytársa futásban az épeknek. De attól még lehet egy értelmes, jólelkű, szeretnivaló ember. Lehet így boldog ember és hasznos tagja a társadalomnak.

2023. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ismételni elsőben szülői bejegyzéssel. De a szülők ezzel tesz a legjobbat, ha a pedagogus is így látja. És ez nem kerül bele a bizonyítványba. Mármint elsőben pótlapot kapnak még. Persze, az látszik, mikor nyitották a bizit, de ki nézi?

Nyugi, így lesz a legjobb mindenkinek. Ne kudarcként fogd fel, hanem úgy, hogy neki most erre van szüksége.

2023. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
*beleegyezéssel
2023. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lányomnak van ilyen osztálytársa. Az egyik kifejezetten jó tanuló lett. Szépen beilleszkedtek, nem lógnak ki a társaságból, boldogok szerintem.

Ha tanulási zavara van, akkor nyilvánvalóan nem a te hibád. Időre van még szüksége, azt most megkapja. Örülj neki, hogy van erre lehetősége.

Nekem a hasonló osztálytársamat továbbnyomta az ofő, mert anyuka ne hisztizzen már, jó lesz ez, nem, nem lett jó, neki is kellett volna ismételnie egy évet.

2023. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem a te egodnak kellene szárnyalnia, hanem a gyermekednek.

Nem villogni kell a gyerekkel, hanem felfogni és elfogadni, hogy ő más, a gyereknek nehézsége van, egyszer és mindenkorra be kellene fejezni, hogy másokkal hasonlítod össze .

Abból kell kihozni a legjobbat ami van, nem pedig azon rágódni mi nincs.


Lehetőség szerint pedig olyan iskolát keresni ahol jobban oda tudnak figyelni a gyerek igényeire

2023. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,tudom hogy neki ez most a legjobb,nyilván nem villogni akarok a gyermekemmel, a megjegyzèsektől féltem őt, hogy emiatt lebutázzák,lealázzák,meg minket is holott rengeteg küzdelem van emögött az év mögött mind a fiam mind a mi rèszünkről .
2023. jún. 15. 10:21
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha már úgy is az elsőt kell ismételni, nem merült fel esetleg másik iskola? Mert ha nem segítettek neki, akkor mi a biztosíték, hogy a másik tanító ugyanebben az iskolában fog?
2023. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha elsőben ennyi küzdelem ellenére se sikerült elfogadhatóan teljesíteni, akkor én elgondolkoznék az iskolaváltáson. Ez nem normális, és ennél csak nagyobb erőfeszítést fog igényelni a tanulás a későbbiekben.
2023. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!