Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek mennyire igaz az,...

Szerintetek mennyire igaz az, hogy diplomás szülők gyereke lesz most már csak diplomás. Azoknak a szülőknek akiknek nincs felsőfokú végzettsége nem fogjàk tudni a gyerekeiket tanítatni? Így már születéskor eldől az emberek sorsa.

Figyelt kérdés
Kérlek a kérdésnél a szakmunkásoknak azt az 5-10%-át ne vegyétek figyelembe akik valamilyen vállalkozást építettek vagy magukat jól menedzselték és jól megy a soruk. A nagy àtlagról beszélek…

2023. jún. 17. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
ha lenne gyerekem, nem is javasolnám már neki a diplomát. minek? 8 osztállyal sokkal jobban lehet keresni. majd ha milliomos lesz, hobbiból tanulhat, amennyit csak akar.
2023. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Derjaderja ***** válasza:
78%

Szerintem semmi értelme "diplomás"-ként elkülöníteni embereket, főleg ezek óta a mindenféle kérdéses hasznosság diplomák óta.


Az életben való beválas szerintem a legfontosabb pozitív outcome, és azon belül számomra aki jó szakemberként, becsülettel, munkáját élvezve, emberileg is vállalható módon él.


Erre szerintem az hajlamosít a legjobban, ha a szülők ugyanilyenek, függetlenül attól, hogy van-e diplomájuk vagy nincs.

2023. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Az én szüleimnek semelyiknek nincs diplomája, nekem kettő is van. A kisebb testvéreim is járnak egyetemre, valószínűleg lesz nekik is. A férjemnek van diplomája, de nem használja semmire, programozó, amihez nem nagyon érdekel senkit a végzettség, csak a tudás.
2023. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

A környezetemben ez nem így jön le.


30 vagyok. Tesóim 20on évesek.


A szülők többsége a kortarsainknál gyári munkás, vagy hasonlo alkalmazott. Ennek ellenére rengetegen diplomások (vagyunk).

Minél jobbat adni a gyereknek alapon mindenkit támogattak.

Mi pl általabosban 20an voltunk egy osztályban. Most volt az osztalytalalkozónk, 16unknak van diplomája.

2023. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Mindkét szülőm szakmunkás, még érettségijük sincs. Nem vállalkozók és most végeztem a SOTE-n államin.
2023. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem, pont az ellenkezője lesz! Mostmár boldog- boldogtalan diplomás lesz, mivel sokakat a nyelvvizsga tántorított el idáig.

Nekem van olyan ismerősöm, aki még az érettségit is "megvette," felnőtt korában végezte el esti tagozaton úgy, hogy a táblára felírták nekik a megoldást és most ő tanul óvodapedagógusnak. Felbátorodott, h nem kell nyelvvizsga.

2023. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

"Azoknak a szülőknek akiknek nincs felsőfokú végzettsége nem fogjàk tudni a gyerekeiket tanítatni?"


Mi az összefüggés?


Amúgy ha picit korulnezel, akkor észreveszed, hogy manapság a többség pont erősen tolja a felsőfokú tovabbtanulast.

2023. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez nem igaz



Egyrészt nem diplomásqk a szüleim


Nekem van, tesómnak nincs


Férjemnek az apja az volt ( egy alja ember volt)

Ő 2 diplomás

Tesójának nincs.



A tesóink egyébként nem boldogulnak rosszabbul, mint mi.

Tesóm szuper hiányszakmát tanult már munka mellett, nem is kell megszakadnia.


Én a saját gyerekeimnek sem fogom eröltetni, ha találnak nem diplomához köthető dolgot amiben jók, vagy szívesen csinálják.



Jah és a férjemmel egyikünk sem a szakmánkban dolgozubk.

Alapvetően nincs is szükség hozzá felsőfokú végzettségre.

Jobban keresünk vele…

2023. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy két szülő diplomás, nem lesz feltétlenül igaz, hogy a gyermekeik is rendelkeznek majd olyan képességekkel és érdeklődési körrel, hogy egy egyetemet elvégezzenek.


Valamint én egyáltalán nem azt tapasztalom, mint amit a kérdés állít. Egyik szülőmnek csak érettségije van, másiknak csak szakmunkás végzettsége, ettől függetlenül mindhárom gyereküknek diplomája van, egyikük elvégzett egy mesterszakot, másikuk... Egyik gyereknek sem tudtak segíteni sem nyelvvel, sem tanulással, annyit tudtak tenni, hogy a háttért biztosították hozzá (nyilván nem diplomás folgalkoztatottsággal, vállalkozók, de egyikük sem a saját szakmájukban.)

2023. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Ez sok mindentől függ. Anyám pl. 8 elemit végzett, soha nem tartotta értéknek a tanulást. Mindig azt mondta, az megy egyetemre, aki lusta dolgozni.

Amúgy, ha belegondolsz van is valami igaza. Ha egy gyerek hármas tanuló, akkor nem kell neki diploma, menjen, tanuljon szakmát. De ahhoz nincs kedve, inkább elvégez egy büfészakot, aztán 25 éves koráig a szülei nyakán élősködik.

Én csináltam 2 diplomát, egyébként folyton hallgattam tőle, hogy miért lustálkodom (lsd tanulok), ahelyett, hogy neki segítenék a házimunkában. A két tesómnak nincs is diplomája egyébként, ők nem azt tanulták, hogy az érték lenne.

Egyébként kellenek az anyagiak, legtöbbször másik városba megy a gyerek, ott albérletet fenntartani nem olcsó mulatság. De kereshet valaki úgy is jól, ha nincs diplomája, akkor ő is ki tudja perkálni a gyereknek.

2023. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!