Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 10,éves kislanyomnak hohy...

10,éves kislanyomnak hohy tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
A kislányom 10- éves, és most lesz 4,- ik osztályos,Sajnks már 3,ik-os évünk olyan volt hohy sokszor szomorúan jött haza,mert senki nem akart vele játszani az iskolában a szünetben, Oszt.Kirándulason is kerdezte több osztalytársát hogy nem szeretne vele ülni? És senki, hazafele is a tanár ült vele,és vigasztalta.. Volt hogy 1 felsőt azért nem akart felvenni mert azt mondta hogy ki csúfolják mert minnie egeres.. mert dedós..(felnőtt létemre hordok olyat de mindegy) a tanárok nem csinalnak semmit, a tanulás is nehezebben ment.. A tanárral gondoltam beszélek, de ha ilyen helyzeteket,év közben le sem tojnak,akkor az én szavam nem tudom ér e majd valamit.. Írjam át egy másik suliba? De félünk hogy ott még rosszabb lessz.. Ti mit tennetek? Sokszor beszélgettem vele.. És a magatartása is példás az iskolában.
2023. jún. 27. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt a nyári szünet.

Hívjatok át egy egy osztálytársat játszani, biciklizni, fagyizni, játszóterezni hátha így kötetlenbe jobban össze tud barátkozni valakivel.


Az meg hogy kicikizik egymás ruháját, sajnos előfordul, nem kell belőle ügyet csinálni szerintem

2023. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is hordtam Minnie egeres pulcsit 11-12. osztályban(!) nem hogy 10-11 évesen, de nem csúfolt miatta senki.

Ha egyetlen barátja sincs, akkor én inkább iskolát váltanék, sokkal rosszabb nem lehet, mint amilyen most.

2023. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én még egyetemen is hordtam mesefigurás felsőket. Jó, ez tipikusan az, hogy valamiben el tudjanak akadni. Egyelőre nem íratnám át, de ha nem változik a helyzet huzamosabb ideig a következő tanévben sem, akkor elgondolkodnék rajta.
2023. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Legyen magántanuló és vegyél neki egy kutyát. Egy állat többet ér a legtöbb embernél, főleg a többi lány, nő társaságánál.
2023. jún. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Javaslat miniegeres póló marad otthonra vagy ha veled megy kirándulni stb és iskolába meg mondjuk egy átlagos Lidl,Aldi kapható lány pólója.

Viszont ki közösités a legrosszabb én keresnék egy másik sulit esetleg ahol normálisabb gyerekek vannak.


Lányomnak is úgy van néhány ruhája hogy van belöle privát amit akkor vesz fel amikor kirándulni megyünk,nyaralni és van a olyan amit suliba vesz fel.

Lányomat csak elfogadták de barátnöi 1 db van az osztályábol egy meg másik osztálybol.

2023. jún. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az első 2 évben is ebbe az osztályba járt, vagy 3-ban került ide és nem sikerült a beilleszkedés?


Ha előtte is idejárt és voltak barátai akkor mi változott? Erröl esetleg az anyukákkal is beszélhetsz.

2023. jún. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Csak a lényeg maradt ki! Miért nem játszanak vele? Mit mondanak a többiek, miért?
2023. jún. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Az én lányom 9, a te lányod korosztálya. Ő népszerű, és ebben a szülőnek van nagy szerepe alsóban.


Mondom miket csinálj: vigyen be olyan dolgokat hetente egyszer kétszer, amit mások esélyes, hogy még nem láttak/nem ismernek.


Vigyen be olyan könyvet, amiben másokra vonatkozó dolgok vannak(pl születési ásvány, horoszkópkönyv, lányoknak ruhás, állatos), ilyenkor mindenki kikeresi számára mit írnak és véleményezni fogja.


Tanuljon meg olyan játékokat, ami a lányoknak tetszhet(“jóslás”, ki lesz a férjed, milyen lesz az esküvőd, visz egy pakli magyar kártyát és sorolják a fiúkat az osztályból és szív vagy megdobálja tökkel)


Legyen szép. Figyelj már oda, hogy legyen szép ruhája, előnyös frizurája, mi a divat, hogy néznek ki az osztálytársai, van e rajtuk ékszer. Erőltesd meg magad, ha lenne stílusérzéked, a fiúkat már megnyerte volna.


Ne kezeld babaként, legyen önálló, érezze magát annak, ezt meg úgy érheted el, hogy legyen sok új élménye, amit ő csinálhat, te nem folysz bele. Ha azzal megy suliba, hogy hétvégén trapézon lógott vagy bobozott/gokartozott egyedül, vagy lecsúszott a halálcsúszdán az aquaparkban és szinte szabadesésben volt, köré fognak gyűlni, hogy hallgassák, jobb véleménnyel lesznek róla, kérdezgetik majd. Ehhez nem kell pénz az is menő ha ő vágta le a disznó fülét disznóvágáson vagy cukormázból wednesdayt formázott.


Hozzon be kínálnivalót az osztályba. Olyat, amilyen engednek és menő legyen. Nálunk pl a mindenízű drazsé menő, ők vihetnek cukrot, másik suliban nem, ott kesudiót meg vegyes aszalt gyümiket esznek és kitalálják melyik mi volt, aztán ha valami nem tudja a papayát, többen megkóstolják és nevetnek.


Vegyél neki színes hajkrétát nyárra, vagy kimosható hajszínezőt. Ha van menő márka a suliban(nálunk még nincs), legyen belőle holmija. Ha hajat vágatsz, tanuld meg a haj nevét pl legyező frufru/longbob, a gyerekek imádják az ilyet. Meg a milyen az arcformád, testalkatod dolgokat.

2023. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz, sajnalom a kislányodat. :(

A Minnie egeres póló 10 évesen már "ciki". Ez ilyen, szerintem már a mi korunkban is így volt, ezen lépj szerintem túl.

Nekünk is volt hasonló problémánk ugyanígy 3.végén, 4.elején. Én akkor megkérdeztem, van-e olyan, akivel egy kicsit azért jóban van, és azt a kislányt elkezdtük áthívni meg programokra hordani. A dolog olyan jól sikerült, hogy a kislány később elment 8 osztályos gimibe, de a mai napig a legjobb barátnők, suli után hetente többször átmennek egymáshoz. Pluszban ez a baráság adott annyi önbizalmat a lányomnak, hogy amikor a barátnő elment a suliból, màr tudott az osztályban is újakat szerezni.

Másik suliba ne vidd, mert valószínűleg a kapcsolatok kialakításával van gondja.

A 8-as válaszolóval is egyet értek. Jönnek most már a divatozások, a menő sorozatok stb., ezektől semmiképp ne tiltsd el, akkor sem, ha hülyeségnek tartod őket. Nekik ez fontos.

2023. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

Mi történt 3.-ban, hogy idáig fajult a dolog?

Előtte nem volt gond?

2 éve szenved... már idén sem kellett volna. Vidd máshova!

2023. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!