Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kap e az az iskola tamogatást...

Kap e az az iskola tamogatást ahova SNI -s vagy BTMN es gyerekek járnak?

Figyelt kérdés
Vagy mas hasonlo mint a fentiek

2023. júl. 18. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Nálunk ez ilyen gyerekek 2 gyereknek számitanak, 2 gyereknyi pénzt kap értük a suli.


Épp ezért nálunk egy 19fős elsős osztályban 11 ilyen gyerek van.

2023. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
19-ből 11 sni?! Ez az arány már elég ijesztő. Vagy csak én látom így?!
2023. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem, hogy minden suliban így lenne.

Mi egy 900fős zsákfalu vagyunk. A madár sem jar erre. Pedig Szfvár 25km, a Velencei tó meg 10.

A helyi gyerek kevés. Ha csak a helyiek jarnának ide, akkor mar rég be kellett volna zárni a sulit. Így a környékről lasszóval fognak gyerekeket kb. Így felvesznek mindenkit is.


De hamár felveszik őket, az ilyen gyerekekkel jobban is járnak, mert több támogatást kapnak rájuk.

2023. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen plusz pénzt kapnak mivel 2 főnek számitanak.
2023. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A Tankerülethez fut be a pénz, ami nem jut el az iskoláig. De elvileg azért számít 2 illetve 3 gyereknek egy sni-s gyerek, hogy a fejlesztést abból tudják állni. Btm után nem jár semmi.
2023. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó írta jól, a BTMN után már évek óra semmi nem jár. Az SNI fejkvótája 2x-es vagy 3x-os, attól függően mi a probléma.
2023. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor csak az SNI- után jár támogatás?
2023. júl. 19. 09:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a btm-et oldja meg az iskola, ahogy tudja. Ezzel párhuzamosan a Taigetosz-törvényben le is írták, hogy a btm-es gyereknek nem kell szakember által tartott fejlesztés. A barátnőm sima magyar-töri szakos tanár, és neki van kiadva a btm-es gyerekek fejlesztése.
2023. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infot. Mit takar annak a fejelesztese?
2023. júl. 19. 18:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a gyerek problémája. De sokat nem ér, még akkor sem ha végzett gyógypedagógus tartja. Mert a gyereknek személyre szabott fejlesztés kéne, és az iskolában csoportban van. A fiaméknál 1. osztálytól 8. osztályig bezárólag tették össze az 5 db fejlesztendő gyereket pár éve. Mit fejleszt együtt egy 8. és egy 1. osztályos gyereken? Persze lehet itt bohóckodni csoportbontással meg mit tudom én mivel, de ez akkor is csak azt jelenti, hogy a gyerekre kevesebb idő jut, mint kéne.

A fiam most lesz 7. osztályos, és tavaly 5-en voltak a csoportban, most már legalább nagyjából egy korosztály. Szövegértés volt mindig. Teljesen mindegy kinek mi a problémája, pedig volt diszkalkuliás gyerek is. Nekik fejlesztő pedagógus tartja, ami még elvileg rendben is van. De nekem az a véleményem, hogy 7-8 éves kor után már sokat nem tudnak tenni velük. Inkább az kéne, hogy egyénileg leül velük tanulni egy tanár az adott szaktantárgyat esetleg más módszerekkel, mint ahogy a tanórán a frontális oktatás folyik. Volt, hogy mondtam a tanárnőnek, hogy a gyerek nem érti a matekot, magyarázza el neki, azt mondta, hogy ez nem korrepetálás, majd a matektanár elmagyarázza. Ő meg nem ért rá, szóval a végén én magyaráztam el. Ezért felesleges ott ülnie 8. órában.

2023. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!