Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tankönyvek és füzetek csomagol...

Tankönyvek és füzetek csomagolása?

Figyelt kérdés
Lányom most kezdi meg az első osztályt, és a 0. szülőin elhangzott, hogy a tankönyveket és füzeteket (is?) be kell csomagolni. Én azt gondoltam ilyen már nincsen, én talán a 90'-es évek elején csináltam ilyet utoljára. Ez opcionális (iskolánként változik), vagy ez egy általános kérés? Ez hogy néz ki most? Ugyanaz az eljárás mint 30 éve? → csomagolópapír, méretre vágás, cellux, vignetta? Szoci forever? Köszönöm a válaszokat!

2023. júl. 21. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt használom a könyvekre, a tanárok is átlátszót kérnek, mert náluk még úgy megy, hogy vedd elő a halas könyvet pl..

2023. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlátszó öntapadós fóliába csomagoljuk a könyveket, a füzeteket is átlátszóba, az csak bebújtatós. Most lesz ötödikes a fiam.
2023. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Most találtam ilyet, hogy "Süni, sulikész bekötött füzet". Az azt jelenti, ami oda van írva, hogy bekötött, sulikész? Nyilván olyat veszek, ha igaz :)

2023. júl. 21. 19:08
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Az úgy néz ki hogy rá van írva a könyvek hátuljára hogy nem kell becsomizni őket mert valami védőfólia van rajtuk. Én mégis vettem ilyen átlátszó nejlon borítót, ami ragad mindenhova, csak jó helyre nem, és összegyűri az első és hátsó borítót. Elmondhatom majdnem agyvérzést kaptam mire felkerültek a könyvekre, füzetekre. Persze akkor is csupa saláta lett minden év végére. Ne kössél be semmit szerintem csak ha kifejezetten kérik, ha meg akarod kímélni magad az ideg összeomlásos szemrángatózástól.
2023. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Tőlünk alsóban azt kérték, hogy átlátszóba csomagoljunk mindent, mert így a gyerekek egyszerűbben megkülönböztetik a könyveket. Olyan cimkét tettünk rá, amilyet kértek a gyerekek (pl cica, autó, verda, NASA...). Nekem nem vált be a matrica könyvborító (olyan mint egy nagy átlátszó fólia aminek az egész alja ragacsos), mert akárhogy próbaltam, mindig meggyűrődött és csúnya lett. Tudom, ez az én bénaságom. Én azt szeretem, aminek a két peremén van egy-egy öntapadós csík. Mondjuk cellux nem árt, ha van kéznél. A füzeteknek vettem kész füzetborítót, azt meg a gyerekek döntik el, hogy alapból mintás borítójú legyen a füzet vagy olcsó és papírbetétet tesznek bele. Ebből van bolti is, de egy félbehajtott A/4-es papírra rajzolni is lehet és azt beletenni. Több tankönyv borítójára rá van írva, hogy nem igényel csomagolást, mert fólia bevonatos és az megvédi... Szerintem aki ezt kitalálta az nem találkozott még gyerekkel, illetve az én gyerekeimmel biztos nem. 😅
2023. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
El szoktak mondani, hogy mi az elvaras, hogyan kell csomagolni és mibe
2023. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is be kell fedni (nem csomagolni,befedni) a könyveket és a füzeteket. Átlátszó könyvfedő fóliával. Ugyanis a tanítónéni azt mondta,mivel nem tudnak a gyerekek olvasni,elnevezik a fedőlap szerint a könyveket (pl macis, stb). Ezért kell a fedőnek átlátszónak lennie.
2023. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni belebújtatós átlátszó borítót is, ha valaki nem akar csomagolni.
2023. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk műanyag átlátszó borító könyvre füzetre. Füzetre bújtatós, könyvre is van , meg van öntapadós szélű. Elsőben a gyerek ovis jelével, hogy ő is felismerje.
2023. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elsőben átlátszó borítót szoktak kérni, mert különben mire minden gyerek megtalálja, ami kell, lemegy a nap.😁

Üdv, egy volt tanító

2023. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!