Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért viszi valaki iskolába...

Miért viszi valaki iskolába kocsival a gyermekét?

Figyelt kérdés

Általános iskolába jellemzően az adott környéki gyerekei mennek, nem a 30 km-re élők, vagyis könnyedén elvihetné anyuka/apuka gyalog, kerékpárral, esetleg busszal 2 vagy 3 megállót.


Középiskolások esetén (ahol már gyakran választanak a diákok a távoli opciók közül) meg irreleváns is a felvetés, hiszen az ilyen korú gyermek tömegközlekedhet.


2023. okt. 13. 12:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Jóindulatot feltételezve:

1. Nincs ideje

2. Nem jó a tömegközlekedés valamilyen okból

2023. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát én már oviba is kocsival viszem képzeld. Hogy miért? Mert beadom a gyereket és indulok is az 50 kilométerre lévő munkahelyemre ahova ugye kocsival megyek. Érte már ha jó idő van bicivel megyek de ha pl esik vagy nagy a hideg kocsival. Miért szenvedjünk ha nem muszáj?
2023. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, az föl se merül benned, hogy a szülő munkába lohol és nincs ideje plusz köröket tenni a gyerekkel se gyalog, se busszal?

Azt a baromságot meg engedd el, hogy biciklivel vigye munkába. Biciklin a gyerek, plusz az iskolatáska, plusz a szülő saját táskája - és akkor még csak egyetlen gyerekről beszéltünk. Minél több cókmók van rápakolva a biciklire, annál instabilabb.

2023. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
A te kedvedert elviszem busszal a gyereket, haza buszozok, és utána megyek autóval a messzebb lévő munkahelyemre. Ilyen kérdést, anyám 🙄
2023. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
17%

Me mér ne? Nem azért vettük a kocsit, hogy a garázsban porosodjon.

Különben is, a mi sulinkban csak az igazi a prolik viszik a gyerekeiket gyalog, mindenki más kocsival viszi őket, és ez így van rendjén.

2023. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy írják, onnan mennek tovább dolgozni a szülők. Nálunk is írt van az óvoda az utca végén, de mire oda elsétál az ember ovódással, beadja meg visszajön, az plusz fél óra, kinek van erre ideje reggel 7-kor, mikor be kell érni a munkahelyre a dugóban?
2023. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs autóm es nem is lesz, de ez a kérdés süt a rosszindulattol. Mindenki azzal viszi a gyerekét, amivel akarja, senkinek nem köteles magyarazkodni, hogy miért.
2023. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Ismerősöm eleinte azért vitte őket, mert egy irányba volt az iskola meg az ovi. Onnan meg ment dolgozni. Amikor mindketten iskolások lettek, akkor meg azért, mert féltette őket elengedni azon az 500 méteren, amilyen messze az iskola volt. Sokszor én sem értettem ezt, hogy azért ez a távolság nem távolság. 2 zebrán kell átmenni és annyi.
2023. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Én is azért viszem őket kocsival, mert onnan egyenesen megyek dolgozni, az meg nem 5 perc sétára van. Egyébiránt rohadtul senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen messze lakom és hány perc lenne az út gyalog vagy biciklivel. Ha akarom, vihetem őket lóháton is, és azt se kell megindokolnom senkinek 😃 Vagy tán te tankolod a többi szülő autóját, hogy szükségét érzed beleszólni?
2023. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Sok eszed van, ha ilyen kérdést felteszel. Mondom ezt úgy , hogy én tömegközlekedek.
2023. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!