Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kirekesztik a gyerekem, mit...

Kirekesztik a gyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

elsős a lányom. nem egy elveszett gyerek, de már sajnálom... van egy "kislány" (egy fejjel magasabb meg minimum 5 kgval több az összes kislánynál), aki a "főnök". Na most. Én ennek a gyereknek az anyjával konfliktusba kerültem, ő bírált engem, én elmondtam, hogy lehet ez a véleménye, bár ezért és ezért nem érzem jogosnak.

Na, azóta a gyerekemet nem veszik be a játékba, ha oda is megy, akkor ez a kislány közli, hogy ő nem játszhat velük... nagyobbak közt vannak barátai, de nem szeretném, ha az osztályban így érezné magát...

ti mit tennétek? Anyukának felesleges szólni, tipikusan az az anyuka, hogy az ő gyereke a kis zseni, csúnyán rá nem nézhet senki... közben meg szegény kislány olyan bamba... na mindegy, nem ez a lényeg.

Szóljak az ofőnek? A lányomnak már mondtam, hogy álljon a sarkára, mondja meg a többieknek, hogy az a kislány semmivel sem okosabb egyiküknél sem, hogy ő legyen a "főnök", az egy érdeme, hogy túlnőtte őket széltébe-hosszába - ezt persze nem tettem hozzá a gyereknek...

Úgy várta a sulit, de most azt hallgatom, hogy neki nincs barátja és nem játszanak vele :(


2023. okt. 16. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Beszélj vele, ilyenkor az a legfontosabb, hogy legyen egy jó kapcsolat anya lánya között. (tudom most is az) mielőtt valaki megjegyezné... Szoval a lényeg hogy ne magába fojtsa a dolgokat hanem mondja el neked. A másik pedig hogy bíztasd. Ne szólj az osztályfőnöknek még egyenlőre, elsős, beilleszkedések, ismerkedés a környezettel.
2023. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Én meg szólnék már holnap!


Egyelőre lehet hogy nem szól bele a tanárnéni,de mindenképpen tudjon róla!

2023. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Egy biztos, hogy bullyingot bullyinggal kezelni okorseg. A lányod azért van ebben a helyzetben, mert osszerugtad a port az anyjával. Valószínűleg otthon hallgatta a gyerek a szapulást. Mondjuk október közepe van, nem értem ezt már hogy sikerült most, de te tudod mi volt a konfliktus. Most te tolod otthon pepitában a hülyeséget. Beilleszkedni így nem fog, sőt rontani fogsz a helyzeten.


Az egyetlen járható út a pedagógus segítségét kérni, és a szülők, illetve a gyerekek konfliktusát nyíltan rendezni.

2023. okt. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Nehogymár azt mond,hogy a többi gyerek azért nem játszik vele,mert tre az egyik anyjával össze vesztél!Hülyeség.Ők ezt honnan tudják?
2023. okt. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Normális iskolában érzékenyítenek, és nem engedi a tanár, hogy bárkit is kirekesztenek.
2023. okt. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Utolso,igen max.külföldön!Itt sza...nak rá!
2023. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4, ahogy írtam, a kislány a "főnök" már csak testalkati előnye miatt is.

Eddig soha sehol nem volt ilyen probléma, se oviba se bölcsibe se sulifoglalkoztatón, sehol.

Igen, én is így gondolom, hogy otthon hallgatta a gyerek, és ezt adja tovább, csak nem értem az anyjának hogy lehet ennyi esze...

"A lányomnak már mondtam, hogy álljon a sarkára, mondja meg a többieknek, hogy az a kislány semmivel sem okosabb egyiküknél sem, hogy ő legyen a "főnök" - ennyit mondtam a gyereknek, nem gondolom, hogy ez hülyeség lenne pepitában

2023. okt. 17. 09:02
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derül ki, hogy a lányodat ez hogyan érinti.

Azt írod vannak baratai a suliban, szóval van akivel jatsszon a szünetben, meg biztosan az osztályból is van aki nem Velük játszik. Az órán meg úgysem a játék számít.

Először azt kéne tudni, hogy ő mit gondol, érez rzzel kapcsolatban.

Mondd meg neki, hogy ha ők nem jatszanak vele, akkor jatsszon mással, nem fusson olyan szekér után, ami nem veszi fel,keressen másik pajtit.

Ebből még az is lehet, hogy a végén ők lesznek a Legjobbabrik, szóval ha a lányodat nem károsítja ez az egész, akkor hagyd, ha meg bántja is meg kell tanulnia, hogy máskor is lesz olyan, hogy nem illik bele egy társaságba ilyen vagy olyan okokból. Ameddig nem bántják szóval vagy tettel, nem avatkoznék közbe. Max a tanárt megkérdezném, észrevette-e az egészet, hogy tudjon róla és kozbe tudjon lépni ha szükséges.

De a lányodnak meg kell tanulnia az ilyen szitukat elrendezni.

2023. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy 6#.


Lányaim alapítványi oviba jártak ahol ez alap volt.

A nagyobbik lányom ÁMK általános iskolába jár, ahol ráadásul van finn, ukrán, német és palesztin diák is, ahol az érzékenyítés szintén alap. Mindezt Baranya megyében..

2023. okt. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
A "főnőköt" kell elkapni!Ennyi.
2023. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!