Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire kell beleavatkozni a...

Mennyire kell beleavatkozni a sulis konfliktusokba?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok, olyan 8. osztályig tök jó emlékeim vannak,kifejezetten szépek. Pedig emlékszem,voltak bőven konfliktusok és "rossz" viselkedés: verekedtünk, minden füvet-virágot megettünk az iskolaudvaron, cibáltuk egymást, megcsókolt egy fiú,akit nem akartam,firkáltuk a falat, dobáltuk egymást...csupa olyan dolog,ami ha ma megtörténne az elsős lányommal, nem is tudom,mit csinálnék....szóval most elsős a lányom, és hasonlóak történnek vele. Szóljak,ne szóljak,a szülőknek szóljak,a tanárnak? Emlékszem,az én szüleim 2x-3x szóltak,akkor mindig összekaptak tanárokkal,gyerekekkel,semmi nem lett jobb,nekem volt ciki.

De én nem bírom elviselni,hogy bántják a gyerekemet. És ő nem bánt senkit.


2023. okt. 17. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsőkörben szerintem próbáld a lányodat erősíteni, hogy ő megtudja oldani. Apró cseprő dolgokért szerintem nem érdemes szólni, ha valami nagyobb, kifogásolható esemény van akkor igen. Mondjuk megdobja valaki direkt kővel.
2023. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha nem tanult kellő önvédelmet, akkor neked kell beavatkozni igen.
2023. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Amúgy jol erzi magat,sok barátja van. Nem a verekedés megy,inkább a csúfolódás, dobálas, egymás cuccainak a tönkretétele.


De nagy váltás ez ovi után,ahol nulla probléma volt. Baromi rossz úgy otthagyni, hogy tudom,hogy így vagy úgy, de bántani fogják. De amikor én voltam gyerek,konkrétan a fiúkkal azon versenyeztünk,hogy ki tud olyan magasra rugni, hogy fejberugja a másikat.

2023. okt. 17. 21:26
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Elsősök és máris ez megy?!
2023. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért,nálatok nem?
2023. okt. 17. 21:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsős lányom van, ismerem az érzést. Én eszközöket adok a "kezébe", amivel fel tudja oldani a konfliktusokat. Ha például lefogja vagy fizikailag gátolja valaki, abból hogyan szabaduljon ki. Vagy a ha csúfolja valaki (szemüveges), akkor miért teszi és hogy ez nem őt minősíti, hanem a csúfolódó gyereket. Megtanítom neki, hogy nem mindenki fogja szeretni, hazudni is fognak neki és lesznek nála erőszakosabb gyerekek, de van módja megvédeni magát.

Hosszú lett, de a lényeg, hogy olyat technikát tanítunk neki, amivel fel tudja oldani a számára kellemetlen helyzeteket legalább addig, amíg segítséget tud kérni felnőttől vagy egy társától. Eddig jól csinálja. Van piszkálódó gyerek, de ő nem veszi magára, hanem rögtön a megoldási módszert keresi. Én ennél többet nem is kérek tőle.

2023. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Még jó hogy vannak tudatosan nevelő anyák, akik ilyenekre (is) gondolnak mint a 6-os. Az én gyerekem még nagyon pici, de amint lehet tanítom neki az alap ütések. De a legkevésbé sem azért, hogy verekedjen, hanem hogy megtudja védeni magát,az viszont tudás nélkül nem fog menni. Valamint attól, hogy te úgy nevelted a gyereked és hogy ne bántson senkit az még nem jelenti azt, hogy a másik gyereket is ilyen. Sajnos a legkevésbé sem.
2023. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os jókat írt:)

Nekik is meg kell tanítani hogy hogyan védjék meg magukat. Sajnos nagyon sok gyerek a szülő rossz mintáját sajátítja el vagy éppen a suliban éli ki a frusztrációit, mert otthon nem lehet és a többi.

2023. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát ilyen suliba biztos nem járatnám. 6.os a fiam eddig egyetlen egyszer tavaly volt, hogy rátaposta a rajzára direkt. Kapott is az illető egy osztályfőnökit.
2023. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egyáltalán nincs ez, 6 évesek csak. Egymás cuccainak tönkretétele? Nem tudom milyen iskola ez, de ne hidd azt, hogy ez a viselkedés normális elsőben.
2023. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!