Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beíratnád-e a gyerekedet a...

Beíratnád-e a gyerekedet a helyi településen lévő általános iskolába, ha tudnád, hogy ott évről évre egyre több a roma gyerekek száma? Vagy inkább utaztatod egy színvonalas de távolabb lévőbe?

Figyelt kérdés

dec. 13. 19:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%

Be.

Max ha rossz a helyzet beiratnam egy 8 osztályos gimibe, de 7 évesen biztos hogy nem utaztatnám.

dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Én dolgoztam ilyen általános iskolában. Mindenkit kivettek idővel, aki nem roma volt. A tanárok is menekültek/menekülnek innen. Nem íratnám be.
dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Szinte minden faluban van általánis iskola..Legalábis felénk szabolcs/ borsod megyében.Beiratnám egy másik közeli faluban lévő iskolába ez esetben.
dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Én se íratnám be
dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Utaztatnám. Cigánytelepen jártam suliba, a gyerekem oda nem kerülhet semmi szín alatt.
dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy nem.
dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

Ennyi nekem nagyon kevés infó lenne ahhoz, hogy bárhova is írassam.

A tanítók személye volt az elsődleges választási szempont, a második az iskolai módszertan (Meixner-módszerrel haladó kislétszámú osztályt kerestünk) és legutolsó a gyerekek összetétele.

Ha az első kettő nincs meg, lehetne akár 100 % hófehér középosztálybeli gyerek is, nem vinném oda.

Fordítva: a mostani tanítókat követnénk akkor is, ha egy világ végi putriba mennének tanítani. Az egyikük pl: ilyen helyről jött.

dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy íratnám!


Mint ahogy a hármas írja, itt nálunk 10 percre vannak egymástól a falvak, sőt elárulom, hogy a helyi suli pokol a sok állami gondozott és roma gyerek miatt, nincs olyan tanár, aki egy évnél tovább marad és a legtöbb így is csak óraadó, átjár másik településről. Szerintem tesóm osztálya volt az utolsó, ahonnan magyar gyerek ballagott, az is már vagy hat éve volt, azóta vagy be se íratják, vagy elviszik, amint lehet a magyarokat.


A falubusz kétszer fordul reggel az alsósokkal, de busz meg vonat is megy a szomszédba, kocsival még többen. Konkrétan az van, hogy a legtöbb roma gyereket ide hozza a saját falujuk falubusza, a többit meg viszik el.


Inkább keljen korábban, mint hogy lósz+rt se tanuljon, mert gettókultúra veszi körül, vagy kilopják a szemét is. Az itt kb mindennapos, hogy a rendőr megy ki a suliba.


Volt olyan, hogy az elsős, hat éves kis pujáró székkel ment neki a másik gyereknek, a másik meg székkel vágta ki az ablakot, hogy elmeneküljön, mindezt óra közben. A másik meg belehugyozott a tanterem sarkába.


Komolyan, inkább utaztasd, mint ilyenek.

dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk, hogy a tanítók személyével nincs gond. Az iskola módszertani felkészültsége is rendben. De az iskola tanulóinak magatartása évről évre romlik és persze a tanulmányi átlag is a gyerekanyag változása miatt. Ezáltal hiába a szuper tanító néni és szuper módszer, a tananyaggal kevésbé tudnak haladni.

Tegyük fel, hogy egy kis faluban laksz, ahol ez az egy iskola van. A szomszéd falvakban is hasonló a helyzet. Egy 15km-re lévő kisvárosban vannak jobb színvonalon működő iskolák.

Ha oda íratom a gyerkőcöt, utaztatni kell. Később ér haza, fáradtabb lesz, többet fog tanulni mert többet is tanítanak neki, lesznek szakkörök, amiből választhat.

A helyi iskolában ott lesznek a barátai, akikkel együtt járt oviba. Nem kell utazni. De kevesebbet fognak neki tudni megtanítani a fent említett magatartási és tanulási nehézségek miatt.

Egyre többen vannak akik utaztatják a gyereküket . Akinek a városban van a munkahelye el is tudja vinni magával a gyereket.

Nekem nem arrafelé van a munkahelyem hanem pont ellentétes irányba.

Nem tudom az óvodai csoportból hány szülő dönt az utaztatás mellett, mindenki dilemmázik.

dec. 13. 21:26
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Soha az életben.


Én tanítottam olyan iskolában,ahol a tanulók többsége cigány volt.

Még az óraközi szünet is úgy volt megoldva,hogy az elsős, másodikos gyerekek (magyarok) ne találkozhassanak a felsős roma tanulókkal.

És ez nem véletlenül volt (van?) így. Régen jártam arra....


Válogatva voltak a gyerekek. Volt roma osztály és magyar osztály.


A cigány osztályokban folyamatos volt a probléma. Körözések,letartóztatás, abortusz,szülés,lopás, mindenféle higiéniai probléma. Mosdatlanok,koszosak,tetvesek voltak. Volt olyan fiú,hogy 2 naponta az igazgatóhelyettes mosta meg körömkefével!

Drogoztak az iskolában is. (Rivó+alkohol volt a menő).

Tűzijátékot robbantottak az udvaron a többi gyerek közelében...

Nem volt egy életbiztosítás mellettük tartózkodni,az biztos.


Ötödikesen már többen is 14-15 évesek voltak, írni-olvasni nem tudtak,vagy csak nagyon minimálisan.


2013-2014, Magyarország. Normál általános iskola.


Aki szándékosan ilyen helyre íratja a gyerekét,azt nem tudom megérteni.

dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!