Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha volt konfliktusunk pedagógu...

Ha volt konfliktusunk pedagógussal, akkor érdemes más iskolába íratni?

Figyelt kérdés

A lányom jelenleg általános iskolás, iskolájában egy pedagógussal volt konfliktusa.

Nagyon meghúzta a fülét neki, akkor derült ki,amikor nagyon fájlalta, utána elvittem orvoshoz.Meg volt duzzadva, meg tele volt véraláfutással.Az orvos mondta,hogy magától nem lesz olyan,biztos bántották.

Azután mondta a lányom, hát,hogy a tanár csinálta.


Azon akadtam ki,hogy magától ezt nekem nem mondta el és az orvosnál derült ki.Pedig, nem az a fajta vagyok, aki őt hibáztatná és nem a pedagógust.


Nyilván, nem 8 napon túlgyógyuló,nincs maradandó sérülés, de akkor is, szerintem ez durva és nem tartozik az ilyen fegyelmezési módszer a pedagógusok eszköztárába.

A férjem viszont eléggé kiakadt, jobban, mint én.Feljelentést is tett.



Érdemes-e másik intézményt keresni?

Úgy látom a pedagógusok elég összetartóak, attól félek,hogy az illető problémás pedagógus kollégái valamilyen módon bosszút állnának, rosszabb jegyet adnának, vagy hasonló.



A szóban forgó hölgy idősebb és bunkó is.Szerintem nekem is kihúzná a fülemet a helyről, ha kérdőre vonnám.


dec. 26. 18:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Én kérdőre vonnám a tanárt. Felnőtt ember vagyok, nem fogok megijedni egy másik felnőttől. Ha el akarod vinni máshova, azt is indokolni kell. Amúgy a lányod menni akar?
dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

"Szerintem nekem is kihúzná a fülemet a helyről, ha kérdőre vonnám."


Szerintem más szülő meg a fejét is letépné. Persze, hogy másik iskolába vinném.

dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

2#


Nyilván, ha az ügy a végéhez ér, nem gondolom azt,hogy megmarad az állása.

dec. 26. 18:25
 4/28 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon szerencsések vagytok, hogy van nyoma, így nem tudják mondani, hogy a gyereketek hazudik és amúgy is problémás, plusz ugye a fül eleve nehezebben sérül. Igen, összetartanak(hacsak nem utálják mások is, azért szokott ilyen lenni), és igen, lesz következménye, és mivel a lányod nem is mondta el neked, ezért a következményeket sem esélyes, hogy elmondaná.. El onnan a gyerekkel máshova, és nem, nem kell indokolni, ha máshova szeretnéd íratni, "szerintem ott jobb helye lenne".


Ha lenne nyoma én is feljelentést tennék(de csak miután az igazgatóhoz fordultam és jeleztem neki, hogy ez lesz), de mivel idősebb néni, meg a mostani helyzetben tanár, gondolom nem lesz különösebb problémája belőle.


Egyébként nem konfliktusotok van, hanem a tanár BÁNTJA a gyereketeket, és esélyes, hogy a többit is szokta, csak nincs nyoma. Konfliktus pl, ha osztálypénzből nem arra megy a pénz, amire szerinted is kellene. Ez egy egészen szerencsés és tiszta helyzet, biztosan nyeritek a helyzetet.. pszichológus kellene a gyereknek, hogy elmondja legközelebb neked az ilyesmit, amikor az enyémet bántották, egyből szólt(meg kb minden ismerősének), de ő alapvetően is elég nyitott gyerek.

dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
A férjed teljesen jogosan járt el. Ilyet tanár nem csinálhat.
dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
17%

Kamukérdés. Már felismerem a stílusodat, szinte naponta kiírsz egy ehhez hasonló, tanárokra kiélezett, kitalált, provokáló történetet.


Egyébként egy nevelőnek soha nincs konfliktusa egy gyerekkel. A mesédben leírt dolgot máshogy hívják.

dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nekem is kamu szagú a kérdés.

Először is milyen viszonyban vagy a gyerekeddel, ha ilyesmi történik vele, és nem mondja el neked?

Másodszor is te nem vetted észre, hogy a gyereknek véraláfutásos a füle?

Egyébként meg nem lehet csak úgy feljelentést tenni.

Egyszer a mi fiunk úgy jött haza a suliból, hogy megverték és nyoma volt. Nem egy tanár, egy másik gyerek. Eléggé fel voltam dúlva, berohantunk az iskolába, de már nem volt ott az osztályfőnök, sem az igazgató. Délután elvittük orvoshoz a gyereket, és azt mondta, hogy nem javasolja azt, hogy látleletet vetessünk, azért nekünk fizetni kell, és nagyon macerás, és a feljelentés kétesélyes, szóval inkább próbáljuk meg másképp megoldani a helyzetet.

Szóval az orvos sem egészen úgy reagál, ahogy te leírtad.

Egyébként meg ha ilyen történne, szerintem senki nem itt írogat ki kérdést, hanem berohan az iskolába, és számon kéri a tanárt.

Ha nem történik érdemi változás, akkor viszont igen, elvinném a gyereket.

dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Tanárként mondom, hogy mindenképpen felelősségre vonnám a tanárt, ha szükséges jogi úton. Ez bántalmazás. Sajnos pont az ilyen méltatlan kollégák miatt utálják a tanárokat sokan...
dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

"Ha el akarod vinni máshova, azt is indokolni kell."

Miért kéne indokolni? Oda járatja a gyerekét, ahova akarja.

dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

"Nagyon szerencsések vagytok, hogy van nyoma"

Csak véraláfutásos fül van, annak nyoma, hogy ez a konkrét tanár lett volna a tettes, nincs nyoma.

dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!