Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként mit gondolsz,...

Szülőként mit gondolsz, milyen az ideális osztálykirándulás egy mai 10-11 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés
Milyen helyszín, milyen programok, milyen távolság, mennyi utazás, mivel utazás, milyen hosszú időtartam, melyik hónap stb.?

jan. 4. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Amit a gyerekek megszavaznak.
jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

A 10-11 évesek azok 5.osztályosok.

Egy napos, nem ott alvós, belföld, ahova értelmesen el lehet jutni 1 napon belül, június, tananyaghoz kapcsolódjon.

Pl. történelemből az ötödikes tananyag nagyrésze az ókor,így pl jó lehet Tác (Gorsium), ezt ha bevállalja a tanár össze lehet kötni egy balatoni fürdőzéssel, ha nem vállal be ilyen kockázatot az osztályfőnök akkor lehet hajókázni vagy Nádasdladányban kastélyt nézni.

Ország nyugati részén hasonló Szombathelyen van, keletről lehet Pestre menni Aquincumba.

jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
1 hetes, kis faluban, de valami nagy városhoz közel, kirándulással, város nézéssel.
jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Az enyem 10 eves 4.osztalyos, ev vegen ott alvosra akarjak vinni oket, oszinten,annyi probelmas, hulyegyerek van az osztalyban h nem szivesen engednem. Van aki mar ongyilkossagot aksrt elkovetni, egybol kinezem,h siman visz piát. Szerintem egynapos boven eleg még.
jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Nehogy már felsősök ne aludjanak ott. Fiamék már első végén mentek 3 éjszakásra. Utána pedin minden évben 1 hetesre.
jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Inkább egynapos.
jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy 1 napos májusi kirándulás szuper lehet. Kellemes az idő, szabadban lenni szuper,nincs az a dögmeleg.

1-2 órás út busszal.

jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

6.-os voltam, a húgom 4.-es, mikor az iskolával kb 40-en elmentünk Lengyelországba, Mielec-be.


2 hétre!!! Kisvárdáról. Művészeti szakos osztály voltunk,zene szakos kísérleti oktatás. Szintén ilyen osztályhoz mentünk ki. Normál általános iskolából.


Életünk legnagyobb élménye volt.

jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk általános iskolában nem volt ottalvós kirándulás. Sőt volt egy év, amikor az ofő kijelentette, hogy rosszak voltunk, nem megyünk kirándulni. (Szerintem nem voltunk egy rossz osztály, főleg nem a mostani gyerekekhez viszonyítva.)

Én pályaelhagyó tanár vagyok, gimiben vittem osztályt 3 naposra, őszintén megmondom, hogy végig imádkoztam az egészet, hogy ne legyen semmi probléma. Azért nagyon nagy felelősség, főleg, ha a gyerekek nem fogadnak szót. Én attól féltem, hogy éjszaka ki ne szökjenek a városba bulizni, ezt nagyon akarták. Ott aztán nem is tudtam volna, hogy merre járnak, kivel. Szerencsére nem történt meg.

Nálunk mindkét gyerekemnek évente változik az osztályfőnök. A mostani ki is jelentette, hogy ő nem ismeri őket, nem akar semmi közös programot, mert nem vállal értük felelősséget. 13 fős osztály egyébként, 4 fiú, 9 lány, bár a fiúk szinte mind problémásak. Az enyémmel sem könnyű, de drog, cigi, ital nem jön szóba. Osztálykiránduláson egyébként nem szokott velük gond lenni, csak tanulni nem akarnak.

Nálunk bejelentette az ofő, hogy milyen jó lenne, ha a szülők vinnék az osztályt, 4 autó bőven elég lenne, összedobjuk a pénzt. Hát, ez neki valóban nagyon könnyű lenne, de a szülőin egyből leszavaztuk, azért a gyerekek nem arra vágynak, hogy 8.-ban szülői kísérettel menjenek kirándulni.

Azt egyébként nem erőltetném, hogy valami iskolai tananyaghoz kötődjön, ők már nem szeretik a múzeumnézést, inkább a csapatépítés lenne a fontos.

Nálunk rendszerint Pestre mennek vagy a Balatonra.

jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
A fiam most ötödikes egy általános iskola és gimnáziumban. Az érettségi alatt 2 éjszaka 3 napra elmennek Velencére osztálykirándulásra.
jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!