Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai rendezvény tombola...

Iskolai rendezvény tombola ajándékainak beszerzése hogyan?

Figyelt kérdés

Az idei farsangot a fiam osztálya szervezi, a szülőknek kell beszerezni a tombola ajándékokat, a fődíjat is.

Mindig nagyon sok cucc szokott lenni, a fődíj is igen értékes, de őszintén nem tudom hogy lehet ezeket beszerezni.

Gondolom nem úgy van, hogy besétálunk egy ajándékboltba hogy mit szeretnénk és csak úgy adnak cuccokat, nekik sem érné meg, úgy képzelem, hogy valamit le kell papírozni...

Aki csinált már ilyet (bármelyik irányból) leírná kérem, hogy hogy működik ez?


jan. 9. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Bementek a boltba és megveszitek, ami a díjak listáján szerepel. Döbbenet, mi?
jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben úgy tudom, amiket boltok adtak, azokat ajándékba adták, persze nyilván ez kvázi olcsó reklám nekik, mert be lett mondva, hogy XY ékszerbolt 10 ezer forintos utalványa meg ilyenek.
jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályból minden szülő felajánl valamit (hogy otthonról hozza, vagy megveszi, az mindegy, ki hogy csinálja). Körbe is kérdezhetnek, hogy az ismerőseik ajánlanak-e fel valamit. A fődíjat meg megveszitek osztálypénzből, ha nem jön be nagyobb felajánlás.
jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

A szülők szoktak felajánlani ajándékokat. Ha valakinek a szülők közül van egy papír boltja akkor felajánl pl. jegyzetfüzetet, ceruzát, ha van egy cukrászdája akkor egy tortát stb... Akinek nincs vállalkozása az meg vagy vásárol valamit amit fel tud ajánlani vagy az otthon gyűjtögetett anyóstól karácsonyra kapott felesleges cuccokat ajánlja fel.


Esetleg lehet kilincselni is helyi vállalkozásoknál hogy ajánlanak már fel valamit a reklámért cserébe, de ha maguktól nem ajánlják fel szerintem elég ciki ezzel házalni.

jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a szülői felajánlás (többnyire otthon megunt cuccok), egy-egy bolt könyöradománya (ajándékcsomag közeli lejáratú dolgokból, vagy valami eladhatatlan dísz) és mellé a tombola árából bejövő összegből vett kisebb nagyobb dolgok (százasból, KIKből). A fődíjat nálunk általában az önkormányzat ajánlja fel, van, hogy megveszik, van, hogy a pénzt adják rá. Volt egyszer, hogy a fődíj egy fodrász anyuka által felajánlott mosás-szárítás kupon volt, de általában azért ez valami jobb dolog, egyszer volt pl egy új mikrosütő.
jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Oviban voltam ilyen beszerző körúton. Kaptam egy listát azokról a helyi cégekről, amik szeretnek adni valamit, körbejártam, és mindenhol kaptam egy szatyor felajánlást.

A másik lehetőség, hogy a szülők ajánlanak fel ezt-azt, ki mit tud hazahozni a munkahelyéről 3:)

jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a szüreti bált az ovi szervezi. 2 csoport van az ovinkba, 2x20gyerek kb. 900fős falu.

Itt 2 része van a tombolának. Egyik a felajánlások. Az szmk-s szülők körbejárják a környező településeket (max 20km) és ott adomány címszoval sokmindent szoktunk kapni. Van borászat, virágbolt, szoli, papirbolt. Utalványok, ajandékcsomagok... átlag 25-30 ajándék összejön így.

A másik pedig a szülők felajánlása.

Pl férjem autoszerelő, ő egy olajcserét ajánlott fel. Én műkörmös vagyok, egy géllakk elkészítést.

Nem mibdenki ajánl fel, de 20-25 ebből is összejön.

jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fődíjat az szmk bevételből fizettük (sütivásárok, bálok bevételei stb), plusz osztályonként felajánlás 5-5 ezerért osztálypénzből. Ezek mellé a boltok, vállalkozások felajánlásai (igen, menni kell és kérdezgni, hogy adnak-e valamit a tombolára), plusz a magán felajánlások.

De kérdezd meg valamelyik szmk-s szülőt vagy az szmk vezetőt.

jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ez úgy szokott kinézni, hogy minden osztályfőnök mondja, hogy hozzanak be a gyerekek valami nem túl drága ajándéktárgyat. Mi több kicsit szoktunk vinni, hogy több legyen a nyeremény, pl. egy doboz ceruzát, egy tábla csokit meg egy szebb tollat, alsóban voltak ezek a kicsi doboz kirakók, egy pakli kártya. Nagyon sok nyeremény jött össze így, vagy másfél óráig sorsolták, 10 db tombolával mindig szoktak a gyerekek nyerni legalább 2-3 dolgot. Egy doboz színes ceruzának is nagyon örültek. Aztán vannak helyi boltok, akik adtak ajándékot, bonbont, plüssöket. Illetve ha valamelyik szülő olyan helyen dolgozott, hogy tudott felajánlást tenni, akkor ők is hoztak dolgokat.

A 3 fődíjat szokták megvenni pénzből, az egyik torta szokott lenni, a másik kettő meg azt hiszem társasjáték.

Az fura nekem, hogy mindent úgy vesztek meg, az nagyon drága lenne.

jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Minden osztálytól bekértek x db ajándékot (mondjuk osztálylétszám 20%-a darabot). Ezen felül az szmk-s szülők kilincselnek a vállalkozó szülőknél, ismerősöknél némi reklám reményében 1-1 nagyobb ajándékért.
jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!