Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként el kell-e engedni a...

Szülőként el kell-e engedni a gyermeket egy olyan kirándulásra, ahol 100km-nél messzebb mennek?

Figyelt kérdés

jan. 9. 22:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Persze. Mi a problémád?

Vannak osztályok, akik Erdélybe mennek. Csodálatos út.

jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Kelleni nem kell.

Viszont lehet. Te ismerede a gyereked, a tanárokat, a kísérőket.

Unokahúgom másodikos volt, amikor lehetőséget kapott az iskolai kórus egy német testvérvárosi fellépésre. Menni szeretett volna.

Egy hatalmas élménnyel lett gazdagabb.

jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Mert ha csak 99 kilometer akkor nem gond?
jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
97%
Eleve nagyon nem jó, hogy te km-ben korlátozod, hogy mennyire távolodhat el tőled.
jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Budapesti szülőként pécsi osztálykirándulásra vagy fordítva simán elengedném, és az 200 km. Nem értem, mi múlna ezen.
jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
94%
Engedd el nyugodtan, új élményekkel tudd majd gazdagodni akkor a gyereked. Megértem, azt hogy félted, de ettől nem szabad korlátozni a gyereknek a mozgási terét vagy mit. Persze a kor is számít. A kérdésben nem írtad le, hogy hány éves így csak feltételezni tudunk.
jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Semmilyen kirándulásra nem kell elengedni. Nem értem a kérdést. De azt se, hogy mért baj, ha 100 km-rel arrébb kirándul.
jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
el kene
jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha iskolás, akkor simán. Nem is értem a kérdést. Eddig ér a gumipóráz?
jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Csak 99 km-ig. 100 km-nél van egy határ, onnantól hirtelen nagyon veszélyes lesz minden osztálykirándulás, így persze a szülőtől se várhatják, hogy elengedje.


Gondolkodjál, kérdező!

Mi változik attól, hogy 99 km helyett 101 km-re viszik a gyerekedet? A busz többet megy vele! (Vagy vonat, ha azzal mennek.) Szerinted a kirándulás jellege, veszélyei mennyiben változnak azzal, ha hosszabb ideig buszozik vagy vonatozik a gyereked kiránduláson?


A legtöbb iskolában csak igazolással maradhat otthon ilyenkor a gyerek. Tehát ha nincs betegség vagy családi ok, akkor mennie kell.

Én inkább azt kérdezném: milyen szülő az, aki ettől az élménytől meg akarná fosztani a gyerekét?

jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!