Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben csinálni, ha a kijelölendő intézményben nincs hely, máshová viszont nem tudom behordani a gyereket, csak kb 1/2 9-re?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mit tennétek?
febr. 23. 12:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
SNI-s (tanakos) a gyerkőc, szóval csak bizonyos sulik jöhetnek szóba.
febr. 23. 12:49
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mi a fél 9 oka. Közlekedés? Munkahely? Mit lehet kezdeni ezzel? Az iskola végső esetben engedélyez-e mindennapos késést?

Illetve a jegyzőnél jártál-e már, hogy juszt is vegyék fel a körzetesbe?

febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nos, ha kijelolik az intézményt, akkor lesz hely
febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos változott a rendszer. Most a fenntartó dönt, van-e hely és csak az ő döntésük alapján lehet bármit is kijelölni...
febr. 23. 13:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, mi is hasonló cipőben járunk, csak nálunk még nem jelzett sem igent sem nemet a fenntartó. Ha nekünk sem a kiszemeltet jelölik ki, ahová az egyik tesó is jár, akkor én sem tudom, mihez fogunk kezdeni. ☹️
febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1 Részben közlekedés, részben a másik két gyerek az ok. Képtelen vagyok egy időben 2 helyen lenni.

#2 Sajnos nekünk azt mondták a szakértőiben, hogy változott a rendszer, a fenntartó dönti el, hogy kijelölhetik-e vagy sem.

#3 Drukkolok nektek! Nálunk is hasonló a helyzet.

febr. 23. 14:31
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Igen, változott.. Szívás. Meg kell oldanod, hogy bevidd 8ra, de van még magántanulóság is, illetve kereshetsz te magánúton másik iskolát.


Engem is levert a víz suliváltásnál, hiába "körzetes", már nem lett volna muszáj felvenniük.

febr. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Tudtommal már minden sulinak biztosítania kell reggel ügyeletet. Kicsit korábban kell kelni, a nagyok mennek az ügyeletbe, a kicsit pedig elviszed időre. Vagy mekkorák a nagyok? Nem tudnak egyedül elmenni a suliba? Tudom, egyik sem a legideálisabb, de valahogy muszáj megoldani.
febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekünk nem jár ügyelet, mert nincs munkáltatóm. Méltányossági alapon is kértem, de elutasították. Az csak azoknak a gyerekeknek jár, akiknél mindkét szülő dolgozik. A nagynál (negyedikes) és a középsőnél (harmadikos) 7.45-kor van kapunyitás, előtte nem mehetnek be, a kicsi (másodikos) 7.30-kor mehet be. Most ketten járnak EGYMI-be, a harmadik, aki most váltana sulit, jelenleg integrálóba jár, de nem bírja. Jó lett volna, ha mehetne a legnagyobb sulijába, ahhol viszont nincs hely. Rohadt nehéz 3 gyereket 3 suliba (2 eltérő kerületbe) vinni, 3 kerületbe pedig reménytelen, mert legkésőbb 8.15-re ott kell lenni, de azt sem igazán nézik jó szemmel. A bkv meg...

Sajnos nem tudnak egyedül menni, a férjem meg dolgozik, ő 5.30-kor indul, nem tud segíteni a bevitelükben és hazahozatalukban, a nagyszülők idősek.

febr. 24. 12:02
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Hát ez az az eset, amikor feladnám, és az egyik gyerek magántanuló lenne.
febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!