Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van valahol egy jó lista az...

Van valahol egy jó lista az általános iskolákról?

Figyelt kérdés

A jelenlegi városunkban elég rosszak az általános iskolák, de kellett ehhez kb. 2-3 év, mire kiderült.


Mivel költözés előtt állunk, ezért most ez is szempont lenne, hogy a kisebbik fiammal nem szívjunk annyit, mint a naggyal.


Ismer valaki olyan facebook csoportot, oldalt bármit, ahol tapasztalatokat lehet találni az általános iskolákról?


febr. 29. 02:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Minden iskolának megvan a körzete. Melyik város, melyik kerületében fogtok lakni, az dönti el, melyik iskolához tartoztok.
febr. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De milyen listát szeretnél? Hol nyerik a legtöbb matek versenyt? Vagy hol szerzik a legtöbb nyelvvizsgát? Szerintem nem ezeken a mérhető dolgokon múlik hogy jó vagy nem jó egy általános iskola.
febr. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Menj el a kiszemelt város általános iskolája elé tanítás előtt és/vagy után és nézd meg kik járnak oda. Kb ennyit tehetsz. Jó tanító elmehet, felsőben meg rengeteg tanár van. Az osztálytársakon és a szüleiken múlik milyen lesz a suli.
febr. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Dehogynem. Van a mategyés könyvek hátuljában ilyen lista, melyik áltsuli hány ponttal nyer a versenyeken. Ezek a sulik "versenyistállónak" vannak kikiáltva. Itt nincs akkora tanárhiány és a problémás gyerekek szülei messzire kerülik az ilyen sulikat. Persze itt is van egy kettő, akit nem érdekel, és belefuthatsz problémásba, mert a körzetes gyereket mindenkinek fel kell vennie, de jóval kisebb számban, mint egy elterjedten családbarát és mittudomén montessoris vagy művészetis vagy énekes suliban... de van pár olyan általános is, aminek NINCS körzete és ők is érnek el jó eredményt.


Papírmentes gyerek nyugodtan válogathat sulik közül, illetve a valóban problémamentesek is, ahol nyílt napon, kóstolgatón meg "válogatókon" megnézik és felveszik a papírmentes és problémamentes gyereket is nem körzetes suliba.


Résen kell lenni és érdemes anyukás csoportban körülnézni, ég és föld a kettő közeg. Már az is számít millyen gazdag a rész, ahol vagytok. Mi a leggazdagabb környék nem legerősebb, de azért erős sulijába jöttünk most, és hatalmas a változás egy szegény környékhez képest. Itt is vannak problémások, de jóval kisebb mértékben azok, viszont a tanárok munkája előtt itt kb fejet hajtok.. vezetik a krétát, tudom mikor miből lesz dolgozat, súlyozzák a jegyeket, VALÓDI jegyeket írnak be, van hetesi rendszer, van jutalmazási rendszer, minden órára aktuális híres eseményhez igazítva készülnek még készségtárgyakból is. A viselkedési elvárások toronymagasan vannak, a módszereik mondjuk ugyanúgy kiabálás ennek betartására, de nem is nagyon lehetne máshogy. A rend és fegyelem folyamatos, egyszer szóltam, hogy miért nincsenek a gyerekekkel reggel(tök barátságosan csak érdeklődésképpen) egyből változtattak. Szerveznek mindenfélét, nyomonkövetnek versenyeket, le vagyok nyűgözve, tényleg, így meg is értem, hogy tüntetnek. Persze eddig is megértettem a leterhelt, semmire nincs idejük és a fél osztálynál több papíros gyerek kikészíti őket, és akkor még haladjanak az anyaggal mikor nincs váltótársuk, de annyi minden beleraknak jobb helyeken, hogy hú. Amikor a szülői közeg nem olyan, hogy kiutálnak, ha rákérdezel a kiválóan tanuló gyereked miatt, hogy lesz-e valamilyen verseny, vagy hogy hozz be valamit technikára, hogy ne csak színezzenek és vágjanak.. amikor megkérdezed hogy legyen-e osztályállat és nem mindenki hülyének néz, hogy még azzal is foglalkozzanak egy iskolában.. nagyon nagyon mások a sulik.


3as jól írj, ülj le az udvar mellett és nézd meg hogyan játszanak a gyerekek és hogyan viselkednek a tanárok. De beszédesebb az ablak alatt meghallgatni pár órát. Meg ugye az anyukás csoportokba nézd meg melyik sulit nem ajánlják problémásoknak és oda vidd:)

febr. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem, tényleges leírásokat keresnék, mennyire élvezik a gyerekek, mennyit fejlődnek a negyedikes és hatodikos kompetencia felmérés között és hasonlók.


Úgy tudom a gimikre van ilyen (sulinavigátor), de ott az általános iskolák nincsenek benne.

febr. 29. 08:28
 6/12 A kérdező kommentje:
#4 Ez jó ötlet lenne, de lokációra konkrétan nyolc kerület jön számításba Budapesten, nem nagyon tudom az összeset végignézni.
febr. 29. 08:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a körzetest nézném, a többibe nem biztos hogy fel is vennék.
febr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmondod melyik kerület, tudok kb képet adni róla, hova érdemes vinni, csak a peremkerületekkel nem vagyok képben a pesti oldalon. Papírmentes jó tanuló gyereket jó családi háttérrel és jó magatartással felvesznek bárhova.


Zenesulis/sportol/nyelvórára jár(ezek közül legalább kettő), jól tanul és jól is viselkedik, két kézzel kapnak érte:) Az sokat segít, ha kizárod azokat a sulikat, amiknek a nevében AMI van, kizárod az alapítványi és magánsulikat, és azokat az iskolákat, akiknél van SNI osztály, még, ha te nem is oda vinnéd a tiédet.


Érdemes még megnézni a pedagógus álláskeresős facecsoportokat, hova nem találnak senkit x ideje.. nem akarok szemét lenni, de az őrmezei suli pl nagyon rosszhírű.


De az is sokat elárul, ha belépsz auti/adhd/sni csoportokba, milyen sulikat ajánlanak, hova vigyék a problémás gyereküket. Na azt is elkerülheted. A legjobb a versenyistállónak kikiáltott iskola, tényleg. Minden problémás szülő megoldást keres a gyereke iskoláztatására és rámegy ezekre a montessori jellegű, vagy elfogadó helyekre, vagy ahol van gyp a fejlesztésekre sni osztály miatt, alapítványik meg tömve vannak ilyen-olyan problémás gyerekekkel papírral vagy anélkül.


De már random osztály negyede is papíros/problémás papír nélkül.. Minőségi oktatás pedig ott nincs, ahol ilyen sokan küzdenek nehézséggel.

febr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, gazdagabb kerületet válassz(12, 1, 5), ha pedig vegyes kerület, mint a 7 esetleg 14, akkor a kéttannyelvű osztályokat, vagy a matekos osztályt válasszátok iskolákon belül, de ott úgyis tudni fogjátok, melyik rossz suli és melyik nem. Alapvetően sok múlik a pénzen is, szegény iskola nehezen fog meg jó tanárokat, így nyugodtan nézzétek meg milyen a suli honlapja. Szegény sulinak ócska honlapja van. Az is árulkodó még, hogy milyen gyerekek járnak oda. Nézd meg a táskájukat, gondos szülő nem ad szr táskát a gyereke hátára, csak mert az tetszik neki. Márkás táska lesz rajta, még ha használt is, sokkal jobb, mint egy pepcós harrypotteres vagy minecraftos. Ugyanez öltözködésre, bár most nem játszik, de télen simán megmondani, kivel nem foglalkoznak, nincs rajta sapka(a sálat inkább nem is mondom) és nem bőr/thermo a cipője/bakancsa, hanem tornacipőben jár szegény gyerek, vagy pulcsiban. Egyszerűen lerí az elhanyagoltság szegényekről.
febr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8as, ez szép és jó, csakhogy ha jó iskola, akkor túljelentkezés van, nem ők fognak könyörögni hogy a kérdező oda járassa, hanem kőkemény versenyeztetés van a bekerülésért. Mi már megjártunk kettőt költözés miatt, jelenleg a harmadikba jár a gyerek.( Szent Angéla, Teleki Blanka, jelenleg pedig Áldás utcai)
febr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!