Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az osztálytársaim sosem...

Az osztálytársaim sosem hagynak békén, állandóan piszkálnak. Mit tehetnék, hogy ez ne így legyen? Van még valaki rajtam, kívül akinek, hasonló problémája van?

Figyelt kérdés

Röviden annyi,hogy az osztálytársaim,mindig minden egyes nap az iskolában piszkálnak,bár sokszor úgy szólogatnak,hogy engem idegesítenek vele,de a jó az,hogy magukat járatják le,nem engem!

Nos amikor kötekednek velem,beszólnak...stb..akkor általában nem foglalkozok velük,de amikor már alapból pocsék a hangulatom akkor nagyon rosszul esik,ha még egy-két lapáttal is rátesznek,illetve azt utálom, a legjobban amikor órákon piszkálnak,mivel,hogy én olyankor nem tudok maximálisan az órára koncentrálni(olyankor már nagyon tele van a hócipőm).

Sok ismerősöm,anyáék is kérdezik,hogy miért piszkálnak engem,FOGALMAM SINCS.Ronda nem vagyok,mert az alakom jó,sok fiúnak tetszek..szóval ezzel nincs probléma,sokan főleg felnőttek értelmesnek találnak,és jó akaratúnak,szorgalmasnak.

Még annyit megjegyeznék,hogy egy picit visszahúzódó vagyok,és talán "törékeny",sebezhető is.Mondták,hogy talán ez lehet az ok.

De egy szót nem szoktam az osztálytársaimhoz ezért nem értem miért bántanak,kezd már az agyamra menni.

Ja és még annyit,hogy általánosban is piszkáltak...sajnos..

Most szerintem azért csinálják,mert (nem normálisak,hülyék,"pszichések") talán így érzik magukat keménynek,hogy a másikat bántják,jót mulatnak az iskolában,a-helyett hogy tanulnának az érettségire inkább piszkálnak engem.

Ti mit tennétek a helyemben?

16/L



2012. szept. 12. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
98%

Azt mondtad, hogy nem vagy csúnya, és sok fiúnak tetszel...biztos nem azért? Az éretlen fiúk szoktak piszkálgatással udvarolni.

Én lány vagyok, és én is éretlen voltam szellemileg még 15-16 éves koromban is. Nem voltam/vagyok előrébb a fiúktol, pedig ők általában később érne, én viszont velük egyszerre értem(szellemileg). Nekem még 9-BE IS úgy udvarolt a mostani szerelmem hogy órán rugdosta a székem. Sokszor beszólt. Most 11-12 ben bevallotta,hogy azért csinálta, mert tetszettem/tetszek neki. Sok fiú csinálta ezt régebben.

Nem lehet, hogy te is tetszel nekik?

18/l

2012. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Általában csak a fiúk szoktak piszkálni,és majdnem az összes! z kizárt,hogy az összesnek tetszek!!!! xD

Szerintem,csak így érzik magukat keménynek,de akkor sem jó ez így,nem tudom mit kéne tenni,hogy végre lekopjanak rólam!

egyébként az unokatesóm is az osztálytársam fiú és ő is piszkál igaz ő nagyon könnyen befolyásolható,akármire is.....

2012. szept. 13. 07:38
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Először is kijavítanék egy hibádat:psziché=lélek!Nem piszkálásból javítottam ki.Remélem nem haragszol meg érte.

Engem is sokszor piszkálnak,beszólogatnak..stb.

Elmondtam a pszichológia tanárnőmnek,aki ugye pszichológus is..hát majd holnap reagál rá valamit,vagy nem..

De egyébként nem kell kimutatni,hogy rosszul esik a piszkálódásuk.Valamint neked is egy kicsit bátrabbnak kell lenned.

Majd írj egy privit,és akkor holnap mondom,hogy mit mondott a pszichoanyu.XDD:DD


17/L

2012. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tegnap előtt amikor hazamentem jöttek mögöttem a fiúk és lábon rúgtak,kiakarták rúgni alólam a lábamat(én már a suli miatt is alapból nagyon feszült voltam,meg a legjobb barátnőmmel,osztálytársammal is összevesztem aznap ők pedig még egy lapáttal rátettek) amikor megrúgtak,az egyik fiú ment el mellettem,azt hittem,hogy ő rúgott meg és megrúgtam,de az már csak reflexből jött,ahogy mondtam,már tényleg nagyon feszült voltam és ez volt az utolsó csepp a pohárban,kiderült,hogy nem is az a fiú rúgott meg akit én megrúgtam,de ő mindent látott,látta,hogy engem bántottak,azt is tudja,hogy engem sokan piszkálnak(egyébként ő is nagyon bunkó szokott lenni,de ő eddig még nem piszkálgatott,csak ritkán)másnap vagyis tegnap bocsánatot akartam tőle kérni,de csak ment előre,minél gyorsabban,nem akart meghallgatni,nem is akarta,hogy bocsánatot kérjek tőle,és mindenkinek megírta fb-on,hogy megrúgtam őt,és most mindenki ellenem van a barátnőmön kívül,megakarnak verni engem,tegnap már nagyon piszkáltak és a porta előtt vártak rám suli után,kötekedni akartak velem,de én megvártam,hogy elmenjenek és most is nagyon kerülöm őket,kapucnit húzok a fejemre,mert nem szeretném,hogy felismerjenek és bántsanak.

Én úgy vélem,hogy nem teljes részben az én hibám,hogy megrúgtam,mivel,hogy a többi fiúk ok nélkül,csak,hogy nevessenek egyet rajtam megrúgtak és ez nekem m,ár tényleg sok(nem értem mit képzelnek magukról) és véletlenül rúgtam meg a fiút mertmár nem tudtam uralkodni a lűábamon egyszerűen már lendült,mert már tényleg nagyon feszült voltam,

de ő mivel látott mindent igazán megérthette volna,szerintem nincs joguk megverni.

Az a baj,hogy nem csak az a fiú akar engem megverni akit én véletlenül megrúgtam,hanem mindenki az osztályból egy-két lány kivételével(mert összefognak).


Szerintem ez nagyon röhejes amit ők csinálnak,de nem akartam ilyenbe belekeveredni,és nem tudom,hogy lehetne ennek véget vetni!

soha nem volt még ilyen,ez már tényleg sok nekem.

Fogalmam sincs,mit tegyek!

Tudnátok ötletet mondani????

2012. szept. 14. 07:43
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Az első dolgod,hogy szólsz az osztályfőnöknek,hogy téged piszkálnak és helyre kell rakni a fiúkat és a lányokat.Ő valószínűleg bejön tartani az órát,de leszidja a fiúkat.Ez ilyen korban már nem hat(talán negyedik osztályos korig hat a leszidás a gyerekekre,bár már addig sem).De viszont így legalább egy ember tudni fogja,hogy szenvedsz az osztályban.Esetleg lehet kérni,hogy másik osztályba menj át?Vagy iskolába?Ha igen,akkor ezeket is kezdeményezheted.Ha mindezt nem akarod,akkor még van lehetőséged behívatni az édesanyádat,aki biztosan megvéd a bunkókkal szemben,és talán egy idegen felnőtt fenyítésére valamennyire észhez kapnak.Ahogy az üzenetemben is írtam,a pszichológustanárom válaszára még várni kell,mert jövő héten csütörtökön tudok csak vele beszélgetni.Szerintem addig is próbálj meg ne feszült lenni és ezt az ügyet próbáld megmagyarázni másoknak,normális hangnembe,nem felháborodottan!Tudom,hogy nehéz ezen keresztül menni,sok ügyem volt nekem is..sajnállak és együtt érzek veled.

Próbáld a szekálásokat valahogy hárítani..vagy ne szólj vissza,vagy szólj be de akkorát,hogy csak na!

JA MEG A TESTI FENYÍTÉS BÜNTETENDŐ,hiába kiskorú..stb.

Egyébként olyan iskolákba NEM szabad menni,ahol túl sok a más nemzetségű,pld.roma.Ott már túlerőben vannak,nem érdemes kikezdeni velük.Nem vagyok fajgyűlölő meg náci meg hasonló marhaságok(ezeket utálom is elég rendesen),de azért tudom,hogy nagyon sok magyar is szekálódik,de ugyanúgy a cigány is megteszi..és azok nem csak ugatnak(mint a magyarok),hanem cselekednek is.


17/L

2012. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Sajnos az anyunak hiába szólok,nem nagyon foglalkozik velem,

és apa meg nem szokott ilyenekkel foglalkozni,pedig eddig midig elmondtam,hogy piszkálnak.

Én most mondom,hogy nem megyek át másik osztályba suliba meg főleg,amikor ált iskolás voltam akkor is az volt,hogy piszkáltak átmentem másik suliba és nagyon rossz döntés volt,mert ahova átmentem jobban piszkáltak,sokkal jobban!!!!

Otthon sincs minden rendben anyuék válni akarnak,ezért most nem csak a suliban érzem magam pocsékul,otthon is.Így

most jóval nehezebb nekem,ezért sokkal érzékenyebb,törékenyebb is vagyok mint tavaly(pedig már tavaly is túl érzékeny voltam,most annál is inkább).

Nehéz helyzet.

De jövő héttől én is járok pszichológushoz!

2012. szept. 15. 08:55
 7/24 anonim válasza:
azért piszkálnak mert irigyek rád mert valamiben jobb vagy vagy akár szebb a lényeg az hogy ne tudjanak befolyásolni az ő kis irigységük:)
2012. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a lényeg hogy lelkileg erős légy.. tudod hogy a gyengéket bántják a legtöbben. Szóval fel a fejjel, ne húzódj be, ne legyél gyáva és minden megoldódik. És hogy jól is érezd magad szerezz barátokat. Élőben vagy interneten mindegy, de legyen kinek kiöntened a lelked. És próbáld meg hogy ne legyél túl feszült, legyél nyugodt és ne foglalkozz velük :)
2012. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Nem a szolnoki szecskába jársz véletlenül?
2012. szept. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem odajárok.

De az most mindegy,hogy hova járok suliba,mert nem a sulival van a probléma.maga a suli jó és a tanárok is,itt nagyon jó tanárok tanítanak,okosak,jófejek és a legtöbb tanár szigorú ami jó. :)

Én gyáva nem vagyok!

Ha az ember visszahúzódó nem biztos,hogy gyáva is.

2012. szept. 16. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!