Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyunak hogyan mondjam el,...

Anyunak hogyan mondjam el, hogy elhagytam az osztálypénzt?

Figyelt kérdés

Hétfő óta nem merem elmondani.:(

Na... vasárnap adott 2000 Ft - t, hogy fizessem be az osztálypénzt. Oké, tök jó, megyek hétfőn suliba. Negyedik óráig megvolt (tesiig), aztán mentem ügyelni és nem találtam. A táskámba se. Körülnéztem az udvaron, hátha elejtettem. Sehol sincs. Tudom, nagyon felelőtlen voltam, és nagyon sírtam miatta még hétfő délután, mert nem vagyunk nagyon jó anyagi helyzetbe (amit kell, azt meg tudunk venni, de extra szórakozásra nincs pénz)...hazudjam azt, hogy ellopták? De mindenhogy én jövök ki rosszul, mert én leszek a hibás...én is vagyok a hibás, de anyának kicsit úgy akarom majd előadni a történetet, hogy ne engem hibáztasson. Tudom, nem szép dolog, de mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Írja le, légyszi...:( Nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van.



2012. nov. 21. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ellopták. Ha egy bizonyos ideig megvolt, aztán hirtelen nincs, az már gyanús... Így ahogy történt elmondod anyukádnak. Nem elköltötted, mással is megesett, hogy elhagyta/ellopták a pénzét!
2012. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam pénzt egyszer, hogy vegyek meg egy cuccot a suliba kellett. Hát gondoltam veszek egy kis kaját meg chipset meg csokit,és lassan elfogyott a pénz. Na anyu kérdezte megvan megvettem én hazudtam . És kiderült. És nagyon rosszul esett neki. Hát, sztem ne hazudj, légy őszinte ahogy itt is.
2012. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj szerintem, mert attól még nem lesz meg. Inkább őszintén állj elé, és mondd el neki, hogy eltűnt.
2012. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, mondjunk tuti ellopták, mi más lehet? Elmondom, hogy anya, ne haragudj, de ellopták a pénzem, mert nem találtam sehol. Csak egy kicsit abban hazudok, hogy a táskámba volt, mikor utoljára láttam...mert amúgy a zsebembe volt. Ez nem gond szerintem annyira. Csak nagyon dühös vagyok, amiért mindent elhagyok.:(
2012. nov. 21. 14:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont tegyük fel, kiesett a zsebemből a pénztárcával együtt. Akkor már megtaláltam volna. Viszont valaki gyorsan felkapta és elvitte a pénzem...
2012. nov. 21. 14:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy tényleg kilopták a zsebemből.
2012. nov. 21. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Ha tényleg elhagytad, miért félsz ennyire? Ha nem elköltötted, akkor anyukád meg fog érteni, ez bárkivel előfordulhat. Egy igazi, őszinte anya-gyerek kapcsolatban ez azért nem jelent problémát. Tudom, 2000 forint is pénz, de azért nem 50 ezer forintról beszélünk, hogy ennyire rettegj ... Mondd el Neki ezt a történetet így, ahogyan nekünk, mert lehet, hogy tényleg ellopták Tőled, azért pedig pláne nem Te vagy a felelős! Én nagyon kis bamba gyerek voltam, rengeteg mindent elhagytam, anya mindig mérges volt rám, de azért megbékélt. :) De én nem ilyen "kis" értékű dolgokat hagytam el ... Mobiltelefon, arany ékszer ... :) Gondolhatod! De azért meg nem ölt érte! Hajrá, bátorság! És ne hazudj neki, azzal csak rontasz a helyzeteden!

2012. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk 2000 Ft nem olyan nagy pénz, csak nagyon félek, hogy le fog szidni... mert azért nekünk 2000 Ft is számít. De december a határidő, hogy befizessem, szóval nem lesz gond, szerintem. Néha úgy érzem, csak egy nagy teher vagyok számukra... apának viszont nem mondom el, azért is ő hibáztatott, amiért elromlott a webkamerám...
2012. nov. 21. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb ha őszinte vagy.

Mond meg hogy szerinted ellopták,mert sehol sem találtad. De megeshet hogy elhagytad.14/L

2012. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha őszintén elmondod, még ma. Nálad volt, többször ellenőrizted, aztán egyszer már nem találtad. Nem tudod, hogy elhagytad vagy ellopták, de szánod bánod, és bocsánatot kérsz. Ennyi. Ha nem biztos, hogy ellopták, akkor ne állítsd, mert ha a szüleid utána kérdeznek az iskolában, és alaptalannak bizonyul a vád, akkor őket és magadat is kellemetlen helyzetbe hozod, azzal csak tetézed a bajt. Bátran, őszintén, alázattal valld be, nem fognak agyonütni érte. lehet, hogy egy két dolgot megvonnak, majd büntetésből, de ebből is tanulsz majd, és legközelebb reggel, mihelyt megérkezel, befizeted.
2012. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!