Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek kapjon ezért...

Szerintetek kapjon ezért büntetést a gyerek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves gyerekem. Szerintetek adjak neki büntetést azért mert az iskolába órán beszélget és ezért a magatartás értékelése mindig 4-es?

2013. ápr. 30. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Előbb megbeszélném vele, hogy ne beszéljen órán. Ha nem tudná megállni, akkor jönne a bünti.
2013. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, vagyis jó.

Az a baj, hogy nem kitűnő a gyerek??

Eszem ágában se lenne ezért megbüntetni.

2013. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ezért büntetést én sem adnék, de mondogatnám neki hiogy ne bezséljen mert ezzel zavarja a többieket meg figyeljen stb. De ennél nagyobb gond ne legyen a suliban mint hogy 4-es a magatartása mert beszélget....
2013. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jésszu ezért 4 megbűntetni ! Soha nem tennék ilyet , gyerekek miattam beszélgethetnek , ha mésból nem hoz rossz jegyet , de azért se cseszem le , mivel ha ezt tennéd örökre félni fog töled majd felsőbe és semmit nem fog elmondani neked mert fél hogy lecseszed !

Egy 14 éves , 12 éves , 6 hetes kislány anyukája

2013. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én azt magyaráznám el, hogy a beszélgetésével zavarja a tanórát, a másik gyereket, akinek figyelnie kell.

Az enyémeknek be is mutattam, hogy milyen zavaró az, ha valaki beszél másoknak, és mellette valaki dumál, mert így a tanár sem tud koncentrálni a mondanivalójára. Az egyiknek kellett elmagyarázni valamit, én meg közben sugdolóztam, vihorásztam a másikkal. Két perc után már majd felrobbant, úgy idegesítettem. De ennél többet nem tudok tenni szülőként, a tanórán nem vagyok ott, a tanár rakja helyre ott helyben.


Magatartás négyes meg nem a világvége.

2013. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem büntetném ilyenért a gyereket. Pláne, hogy már elsőben kiderült számomra, hogy a magatartás értékelése elég röhejesen működik nálunk, az hagyján, hogy nem igazságos, de még csak nem is konzekvens. Persze lehet, hogy a ti tanítónőitek jófejek, de engem akkor sem izgatna ez, ha egyébként jó tanuló.

Szimpatikus megoldás nekem, amit az utolsó ír, hogy érdemes rámutatni, hogy ez miért rossz a tanárnak.


(Bár hozzáteszem, hogy nem vagyok arról meggyőződve, hogy jó pedagógia, ha a gyerekenek 45 percig kussban kell ülniük, illetve hogy egy jó tanár ne tudná ezt a helyzetet kezelni. Persze, tudom, nagyon nehéz 30 kisgyerekkel, és kevés a fizetésük, belefásulnak a tanításba, stb.)

2013. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam ezért a saját 9 éves fiamnak sem pedig néha ö is beszél órán megbeszélem vele azt annyi .
2013. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
én 15évs vagyok és az életem mindig rossz voltam 3as...volt amikor csakcsak 4-es de ezért nem kaptam lecseszést mert a tanulás fontos nem hog yhogy viselkedik és mára kinőttem és teljesen rendesvagyok óráskon:) ő azt hiszi most ez a menő...
2013. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alsóban mindig négyes volt a magatartásom, és az a vicc, hogy nem is beszéltem, csak elkalandozott a figyelmem órákon, de ha a tanár közbekérdezett, szinte mindig tudtam neki válaszolni, ennek ellenére sosem adott négyesnél jobbat magatartásra. Anyuékat nem zavarta, egyedül a nagymamám piszkált, hogy mi az, hogy egy lánynak nem ötös a magatartásra, de mostanra már leszokott róla.

Szerintem nem érdemes ezért büntetni a gyereket, engem az is borzasztóan idegesített, hogy a nagymamám piszkált.

16/L

2013. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egész magatartás osztályzás egy baromság. Ezért megbüntetni egy gyereket is baromság, mert akkor az jön majd le neki, hogy ha négyest kapok, akkor kikapok. Volt egy ilyen osztálytársam alsóban, akit megbüntettek, ha nem kapott csillagos ötöst matekból, és ha már egy pontot vesztett, akkor egész nap rossz kedve volt, ha meg négyest kapott akármiből, akkor az egész napot végighisztizte.

17L

2013. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!