Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehetne tenni, hogyan...

Mit lehetne tenni, hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Általános iskolába dolgozok, lelkiismeretes ( viszonylag fiatal) asszisztensnőként. Szeretem a gyerekeket. Vannak más osztályokból is akik odajönnek hozzám és beszélgetünk kicsit. Van két fiú akik, akiknek szintén a bizalmukba férkőztem, és nem vállvonogatva mennek el mellettem, hanem megörülnek nekem.

Azt látom, hogy a délutánjaik értelmetlenül, számítógép mellett telnek el, és ebből kifolyólag túlsúlyosak is korukhoz képest. Annyira látok bennük fantáziát, arra hogy megmozgassam őket iskolán kívül (pl. közös sport), ha már otthon nem is figyelnek oda ilyen téren rájuk, de ez olyan hülyén venné ki magát... Mit tehetnék? 11-évesekről van szó. És nem osztálytársak. Biztos benne is lennének, mert azt látom, hogy ilyen korban, a gyerek bárhová elmegy ha foglalkoznak vele.

Azért írtam ide a kérdésem, mert részben szülőknek is szól, hogyan állnának ahhoz, ha gyermeküket iskolán kívüli foglalkozásokban részesítenék a tanárok/tanárnők.



2014. nov. 24. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk volt tömegsport és aki járt, az kapott félévente egy ötöst. Többnyire játszottunk, és én nagyon szerettem, pedig elég dundi voltam. Nem egy kúper, de másfél órán át rohangáltunk. Mondjuk nekünk elég nagy tornatermünk volt, aki akarta, pl. a gyűrűt is használhatta, mások meg kosaraztak, lehetett ping-pongozni a terem előtt, de volt, hogy kiütőztünk, vagy röplabdáztunk, ha sokan mentünk egyszerre.
2014. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
De igazából hiába mozognak többet, ha sokat és rossz minőségű kaját esznek. Ezt csak a szülőkkel lehet megbeszélni.
2014. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Jót akarsz, de ez nem a te feladatod.
2014. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Mi az oka, hogy #3-at sokan leszavazták ? Pedig ő jó helyen kapisgál. Valóban, nem egy iskolai asszisztensnek a dolga ez, hanem ez az iskolaigazgató feladata lenne! De hát ez nemcsak az iskolában van így, hanem máshol is: az vezető a saját feletteseinek akar megfelelni és nem azoknak az adófizetőknek, akiknek az adójából fizetik őt ! Na ez az illiberális demokrácia.
2014. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, ha kérhetném ne vigyük el más irányba a beszélgetést! Most itt senki nem írt az "illiberális demokráciáciáról", viszont pár topikkal arrébb leírhatod az ezzel kapcs. véleményed. Az meg pont nem érdekel, hogy az igazgató mivel foglalkozik, és ezt a "kasztrendszert" is hagyjuk már. Nem az igazgató feladata személyenként foglalkozni a gyerekekkel.


Első kettő, köszönöm a választ, harmadik, nekem ennyi nem elég hogy idevágsz egy mondatot, indokold meg.

2014. nov. 24. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ismered a gyerekek osztályfőnökét, őket feltétlen vond be. Mondd el nekik az észrevételeidet. Akár a tesitanárhoz is odamehetsz, hogy a suliban van-e valamilyen sportolási lehetőség túlsúlyos gyerekeknek. Lehet, hogy ezek a gyerekek maguktól nem mernék/nem akarnák megkeresni a tanárt, ezért érdemes lenne az osztályfőnöknek kezdeményezni feléjük. Ő akár a szülőkkel is beszélgethetne, hogy segítsenek a gyereküknek az életmódváltásban.
2014. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ebben a rohadt, szemétláda, mocskos világban ahol két naponta vádolnak mag pedofíliával- sajnos sokszor jogosan- gyereknevelőket...

Gondold át rendesen! Legyen csak egy hülyegyerek aki rosszat mond rólad máris a bíróság előtt találod magad!

A gesztus szép tőled! :)

2014. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!