Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyereketek iskolájában...

A gyereketek iskolájában mennyire jellemző, hogy csúfolják azt akik szegényebbek akiknek nincsen drága kütyüjük vagy nem kapnak ünnepekre drága ajándékokat?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire elterjedt probléma ez mint ahogy mostanában hallom?
2015. máj. 6. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Nevelés kérdése. Nem a gyerekeken múlik, hanem a szülőkön, akik ezeket a gyerekeket nevelik. Mivel ma a pénz és a rajta vásárolható dolgok képviselik az értéket sokak életében, ezért igen, a gyerek is ezt tanulja el. De nem magától találja ki ezeket. Hallja és eltanulja.
2015. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mindent mondtál,csak választ nem a kérdésemre...
2015. máj. 6. 13:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Nos, nem, nálunk nem csúfolódnak, mert tilos a telefon, a márkajelzések, minden rongyrázás. Máshol vannak a súlypontok és értékek. Ettől függetlenül igen, szerintem elterjedt probléma ez, erre válaszoltam elsőre.
2015. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiaim sulijában nem jellemző egyáltalán,nagyon figyelnek a tanárok,hogy ilyen ne történjen.A lányoméknál volt párszor,de már megszűnt,miután behívatták a szülőket,hogy legyenek szívesek megnevelni a gyereket,mert az ő dolguk lenne.
2015. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hany eves vagy es hol nottel fel, de ez mar az en gyerekkoromban is jellemzo volt es nem is ertettem, hogy miert a tanarok elso kerdese karacsony utan, hogy na ki mit kapott. Eleg ertelmetlen errol beszelni es csak ellenerzeseket kelt. Gyuloltem ezt az idoszakot, mert ugye eleg gaz volt elmondani, hogy igen en kaptam egy par zoknit meg egy kabatot. Es igen csufolodtak is minden ilyesmiert vagy azert hogy mit hordtunk. Mi meg orultunk hogy legalabb nem Lyukas vagy 3 szammal nagyobb, mert anyum annyi cipot nem tudott venni igy mindig nagyobbat kellett hordani stb stb. Biztos vagyok benne hogy ez most sem mas.
2015. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jah en 27 vagyok egyebkent.
2015. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
28 vagyok,és nálunk is az volt újévkor,hogy mindenki elmondta a tanár kérdésére,hogy mit kapott.Mondjuk csúfolódás soha nem volt ilyen téren.
2015. máj. 6. 13:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal kevésbé jellemző, mint amennyire sztereotípia, hogy jaj, csúfolják a szegényeket. Pl nálunk a suliban nem volt ilyesmi, sőt, még inkább a gazdagabbakat szivattuk, hogy sznobok, de ezt se rosszindulatúan, csak viccből. De sose hallottam, hogy bárkit szivattak volna, mert nincs drága cipője vagy telefonja.

Arra viszont én is emlékszem, hogy ciki volt, mikor a tanítónő vagy tanár végigkrédezte az osztályt, hogy ki mit kapott akrácsonyra. Mi nem voltunk se gazdagok, se nagyon szegények, de nálunk sosem volt divat rengeteg és drága ajándékot adni, mai napig csak apróságokat veszünk egymásnak. És igen, sokszor ciki volt elmondani, hogy én csak 1 babát kaptam, mikor mások 15 percig sorolták az ajándékaikat. Viszont soha senki nem szivatott, hogy miért csak annyit kaptam, se senki mást.

2015. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudok róla hogy lenne ilyen, de nálunk ránézésre nincsenek hatalmas vagyoni különbségek. Viszont most nemrég mesélte a lányom (harmadikos) hogy az egyik elsős kislányt kibeszélték a háta mögött mert szerintük gazdag ("minden tornaórára új dresszben jön", őszintén kétlem hogy ez igaz lenne, de ezek szerint a csajok közt legalább egy van aki már most fogékony arra hogy ilyesmit kiszúrjon).
2015. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam osztályában nincs ilyen.4.osztályos

Oviban megszólta egy kisfiú,hogy nem volt akkor nike pólója...

2015. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!