Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen kiút, megoldás van a...

Milyen kiút, megoldás van a túlterhelő értelmetlen iskola ellen? Külföldre költözni? Otthonoktatás? Valami más?

Figyelt kérdés
Elsős, másodikos, és ötödikes gyerekem van. A legkisebbé a legdurvább, háromig órájuk van, ebéddel együtt, majd nekiállnak a házi feladatnak, és a hullafáradt, több mint nyolc órát tanult gyerekkel még csináltassak meg egy csomó házifeladatot. Az iskola belemászik az életünkbe, azon túl hogy ott vannak 8 órát, reggel kapkodás, délután szintén, becsomagolni másnapra, időben lefeküdni, nincs idő élni, beszélgetni, játszani, semmi értelmesre, jóra, ami az élet lényege. Utálom rájuk adni a 6 kilós iskolatáskákat. A tananyagok nem hasznosak, szóval még értelme sincs a nagy lefárasztásnak. Hozzáteszem, maguktól és jól tanulnak. De nem ilyen életre hívtam őket, hogy menthetném ki őket, és a családot ebből. A férjem és én szeretjük a munkánkat, de nem hiszem el, hogy normális, hogy az iskola ilyen szinten beszabályozza az életünket! Valami ötlet? (Vitatkozni nincs kedvem, azok válaszát várnám, akik értik, hogy miről beszélek..)

2015. máj. 14. 14:01
1 2 3
 21/21 Nincsmásiknevem válasza:
En ugy tudom, hogy mar nem szabad a tanarnak hazi feledatot adni a gyereknek csak szorgalmit, amit vagy megcsinal, vagy nem Ha nem, akkor sem lehet szankcionalni. Legalabbis az en gyerekem sulijaban igy volt, de mar kulfoldon jarja a masodikat.
2015. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!