Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek megértik a tanárok...

Szerintetek megértik a tanárok, ha nem tudok mindent megvenni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Kèt gyermeket nevelek egyedül. Ebben a hónapban megkaptuk a listát, elkezdtem vásárolni. Kèt A/4-es oldalnyi cucc kell meghatározott márkákkal. Augusztusban megveszem, amit mèg tudok, de lehet, hogy a tesicipő, új táska, ès pár apróság lemarad. Nem alap dolgok, mert addig megkapja a nagyobb a tavalyi cipőjèt, pár napig nyugodtan használható, iskolatáska pedig van vagy 5 itthon, csak használtak, kopottasak. Szeptember 5.-èn már meg tudom venni a többit is. Nagyon gáz ez így?

Sajna gyerektartás nincs, minimálbèrt sem èri el a fizum,mert 6 órás melóm van.

Kb.80 ezer ft lenne, mire mindent megvennèk nekik, de ez egyben nem megy. Szerintetek megèrtik a suliban?

Alapvető tanszerek megvannak, mire kezdődik a suli.

Ne ítèljetek el, nem egyedül vállaltam őket, de apuka lelèpett.


2015. júl. 19. 15:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha megértik, ha nem, ne problémázz ezen.

Én is hasonló helyzetben vagyok sajnos és hiába kínos, nem fogom a legdrágább, legújabb holmikat megvenni a gyereknek, mert nem tehetem meg.

Amúgy ezt alapból elítélem, hogy még a márkát is megszabják a tanárok, pedig sajnos manapság nagyon sokan élnek nagyon kevés pénzből.

2015. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

nem ítéllek el, akkor sem tenném, ha egyedül vállaltad volna őket.


Kérdezd meg a munkahelyeden, kaphatsz-e beiskolázási támogatást. A legtöbb önkormányzatnál adnak beiskolázási támogatást, ha gyerekenként csak 5.000, az is számít. Járj utána ennek is!


A suliban érdemes lenne a tanítónőnek jelezni az anyagi helyzetet, sok iskolában van olyan alapíványi keret, amiből támogatást tudnak adni a gyerek osztálykirándulásához, osztálypénzéhez.


A kopottas iskolatáska nem baj, a használt tesicipő sem. lényeg, hogy legyen. A legtöbb iskolában a nem alap dolgoknál nem érdekes, ha csak 2 héttel később lesz meg. a gyereknek.

Merre laksz? Sok helyen vannak turkálók, néha egész szép, akár új holmikat is ki lehet fogni fillérekért.

2015. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudjatok, nem akarok offolni, de komolyan megszabják, hogy milyen márkájú tanszer/ruha kell??

Nálunk anno ilyen egyáltalán nem volt. Csak tankönyv listánk volt, az alapján pedig tudtuk, hogy hány füzetre lesz szükség, milyen tollra, ceruzára, radírra.. Mindenki olyan színű, mintájú dolgokat vett, amiket csak akart.


Tornadressz volt, de senki nem szabta meg, hogy milyen táskában vihetjük a cuccainkat. Kérték,hogy két pántos hátizsák legyen, de ennyi.

2015. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek szemszögéből válaszolnék (nálunk hasonló volt a helyzet): valamelyik tanár megérti, valamelyik nem.

Nálam pont a tesicipő hiányzott első órán, kapásból egyest kaptam érte a hónap minden tesi óráján, csak októberben lett véve. Ja, egy rakat sértés is társult hozzá.

Nálunk a tankönyv is később lett beszerezve, de ott a tanárok csak annyit mondtak, hogy nézzem a mellettem lévőét és írjam a füzetembe.

Szerintem szeptember 5-én beszerezve még nem gáz :)

2015. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem kapok a melóhelyről iskoláztatásit, mert nem bejelentett. Az önkormányzattól kapok 2x 5800ft gyermekvèdelmit. Itt se turi, se írószer nincs, ahhoz 3 órát kell utaznom, hogy be tudjam szerezni a dolgokat. Nógrád megye, nem messze a szlovák határtól.

Ez egyházi suli, itt mindent megszabnak. De csak ez van itt. A tankönyv mèg ingyenes.

Abban remènykedem, hogy apukám be tud segíteni. Tavaly is segített. De ezt előre nem tudhatom.

Itt mèg szappan, törölköző, wc papír, zsepi, fogkefe, fogkrèm is kell.

2015. júl. 19. 16:31
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk is márka listát adtak anno. Nem azért, mert a hülye tanár csak márkás dolgot akar a gyerek kezében látni, hanem azért, mert jobb minőség és hosszú távon olcsó. A szazforintosban is meg lehet venni a szinesceruzat -ami színezésre nem jó, mert nem fog, hegyezni nem lehet, mert törött a bele - vagy még lehet venni az ICO-t és lehet használni gond nélkül egy tanévet.


Ha az alapvető tanszékek megvannak, nagy gond nem lehet. Elsős a kisebb?

2015. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, a kicsi elsős, a nagy harmadikos lesz.

Az ICO rajta van a listán, ès èn is azt nèztem, hogy az mèg tűrhető áron van a Tescoban. A papír-írószerben pl az ICO színesceruza 800ft, de a Herlitz már 1700.

2015. júl. 19. 18:46
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor a lényeg, hogy a matek doboz és a betudoboz meg legyen, illetve a tolltarto a javasolt márkájú termékekkel legyen feltoltve. Tornaorara a használt cipő jó, ha amúgy megfelelő -pl ne legyen fekete, ha fehéret írtak elő -iskolataskabol pedig nem fontos az uj
2015. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%

gondolom a márkát azért szabják meg hogy minden gyereknek ugyanaz a pöttyös kockája, meg gyurmája, miegyéb legyen, mert ha mindenkinek másmilyen, hogy tanítsanak..?

amúgy van olyan, h iskolakezdési támogatás

2015. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem itélünk el!!!

Szerintem nem gáz ha 5-én veszel meg pár dolgot ami nem alapvető. De én igazából egyeztetnék a tanár nénivel, hogy mi is az pontosan ami nem kell sürgősen első héten.

Mert végül is a tanár néni tudja a legjobban. Nem tudom ismered e a leendő elsős tanár nénit, ha igen lehet egyszerübb, de végül is mindegy. A lényeg, hogy ha elmondod neki amit itt nekünk nem hiszem, hogy nem értené meg. A másik meg hogy nem október elejét jelölted meg hanem szeptember elejét, első hetét. Első héten még nem is nagyon tanulnak. Ha meg még is, de tud róla a tanár néni, nem hiszem, hogy ne lehetne első héten bármit is megoldani. Csak szólj szerintem, nehogy a gyerek kapjon érte.

A nagyobbnál meg ami még használható abból halaszd későbbre a vásárlást. Pl festék, tempera,filctoll stb., ami drágább. Még az első héten nem hiszem, hogy nekiállnak harmadikban festeni stb. De itt is érdemes a tanár nénivel egyeztetni szerintem.

Aztán meg az első héten amint tudod megveszed a drágább ilyen dolgokat és átcseréled a régit az újra.

Amúgy az ICO jó minőség és elég türhető ár. Én még nagyon szeretem a Maped Color peps szinesceruzákat. 12db-os úgy kb 1e ft. De ami ér valamit mind ennyi kb. Egyszer vettem egy nagyon jó minőségüt és kifejezetten olcsó volt az ára. Most nem jut eszembe a neve. Ha később igen megirom.

Még az is eszembe jutott, hogy ha ilyen eldugott helyen élsz, lehet webáruházban való vásárláson is érdemes elgondolkodnod. Van olyan ahol 15e felett ingyen kiszállitás van stb. Akkor még kimozdulnod se kéne. Otthonról kényelmesen bevásárolhatsz. Ingyen kivinnék, vagy legrosszabb esetben 1000-1500-ért, ha kevesebbet veszel. De helybe viszik.

Valamint ott is vannak nagyon jó akciók. Pl láttam a Tulli játék webáruház honlapján, vagy a facebook-os lapján hogy olyan kedvezményt adnak, hogy ha ott veszed a tanszereket akkor a vásárlásod 50%-át visszakapod kupon formájában. Az se rossz.

De rengeteg webáruház stb van. A szállitási feltételeket mindeképpen olvasd el! Ott a lényeg!

Csinálhatsz olyat is hogy beleteszed a kosárba ami kell és összesit neked! Aztán max kitörlöd amire nincs szükséged, vagy nem lesz elég a pénzed stb. van amelyik akkor jelzi ki mennyi a szállitás, ha a pénztárhoz mész. Lényeg hogy soha ne regiszrálj be, valamint ne adj meg adatot! Ha nem akarsz komolyan rendelni! A kosarat pedig utána töröld ki! üresre. Lehet fura dolog, de én szoktam igy csinálni, mert igy kinézem mik kellenek, és aztán átnézem, szelektálok, és összesit nekem, látom az adott webáruháznál a szállitást stb, akciót ha van. Igaz idő, de ingyen van eddig! :)

Ez csak egy ötlet, te döntöd el! :)

Kivánok kitartást! Majd ird meg mire jutottál, hogyan döntöttél stb! Szóval a továbbiakat!

2015. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!