Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kislányom most lesz elsős, és...

Kislányom most lesz elsős, és retteg az iskolától. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Nyugtatom, kérdeztem mitől fél, elmagyarázom neki, hogy mi hogyan lesz, de látom rajta, hogy ez nem elég. Eddig csak néha beszélt róla, de most, hogy kézzel foghatóan közeleg a kezdés, már alig bír aludni, sír, stb.

Értelmileg fejlett, jó a kézügyessége, megfigyelőképessége, csak érzelmileg vannak gondok. Iskolára javasolták, nem is tudtam volna már visszatartani, 2 hónap múlva tölti a 7-t.

Fél, hogy nem tud teljesíteni úgy, ahogy elvárják tőle a tanárok (pedig tényleg nagyon ügyes, csak nincs önbizalma).


2015. aug. 24. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ki fogják készíteni. Ilyen lelkülettel eszem ágában nem lenne állami lovardába iratni, ahol stresszelhet minden nap, sírhat stb. Egy év és fizikailag is beteg lesz. Megtippelem az alvás és étkezési zavart,fej- és hasfájást, sírógörcsöket. Waldorfot ismeritek?
2015. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"elmagyarázom neki" - ne magyarázz semmit, az most csak fokozza a szorongást. Vannak ilyen foglalkoztató füzetek -elég gagyik - de most vehetnél 1-2-t nagyon könnyűt!!! : és mondd, hogy most egy iskolai feladatot fogunk megoldani.. színezd ki, rajzold be stb


"Fél, hogy nem tud teljesíteni úgy, ahogy elvárják tőle"

Ez a mondat egy felnőtt megfogalmazása - ezt így nem nagyon érezheti... Otthon nem állítotok túl nagy követelményeket elé?

2015. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az övébe ne rajzolj - ha kész mindig a rajzot, a munkát értékeld. "hát ez nagyon jó lett " szuper" "szép" soha ne ügyes vagy, jó vgy stb - mert az veszi el az önbizalmát. A munkát értékeled - csak pozitívan- akkor benne alakul ki "nahát,ügyes és jó vagyok"" meg tudom csinálni".

Ha kívülről hallja ez a belső munka elmarad és egy szorongás ül a helyére: tudok megint olyan jó lenni?, mint amikor megdicsértek? - tehát egy elvárást akar teljesíteni, és nem tud a feladatra koncentrálni.

2015. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. igen, a tünetek ismerősek, Nem, nem ismerjük, "sajnos" egy vidéki nagyon kis városban élünk, lehetőségünk sincs, max. egyházi iskolába vinni.

2. szerintem nem magasak az elvárásaim, annyit kértem tőle, hogy figyeljen az órán a tanítónénire és ő mindent megtanít neki, amit nem tud. Nem köteleztem soha különórára, amit választott, arra járt, tánc: szerette, angol: a tanárt nem szerette, váltás volt, utána szerette (csak ovis szinten, nem különtanárral), Úszás: szereti, de nem szeretne versenyezni, nem erőltetem.

2015. aug. 24. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Akárcsak rólam írtál volna :) Hozzál neki konkrét példákat, amiben jobban teljesít vagy előrébb tart a kortársainál. Nyilván ezeket ő is észrevette, ezekből önbizalmat meríthet!
2015. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!