Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az ingyen tankönyvnél és...

Az ingyen tankönyvnél és étkeztetésnél mit vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy csak annak jár, akinek legalább 3 gyereke van. De mást egyáltalán nem vesznek figyelembe?

Csak mert más a kettő, ha egy elvált anya nevel 2 gyereket minimálbérből és semmi nincs ingyen, mint amikor mindkét szülő havi sokat keres és mindent ingyen, vagy kedvezményesen kapnak, mert 3 gyerekük van.

Nektek mi a véleményetek erről?


2015. aug. 26. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a fizetést is nézik.
2015. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges vitát generálni! Természetesen figyelembe veszik az egy főre eső jövedelmet. Úgyhogy nem jól vetted észre!
2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
23%
Én csak az étkezésről tudok nyilatkozni, még kicsi a babóm. Kajcsinál az egy főre eső jövedelmet veszik figyelembe, ez nem lehet több, mint 89.403 Ft nettóban. Ha ennél kevesebb, akkor 1 gyereknél is jár az ingyenes étkezés! Egyébként nem gondolom jónak a rendszert, mert a kiadást nem nézik. A mi helyzetünkben az egy főre eső kereset nettó 110.000 Ft körül van, de a svájci frankos hitelünk törlesztőrészlete már 230.000 Ft... Én úgy gondolom, hogy mindenkinek egységesen meg kellene kapnia, függetlenül attól, hogy mennyi a kereset. űegyébként én alapból nem értek egyet azzal, hogy ha 2-3 gyerek van, akkor már mennyi kedvezmény járjon! Egyrészt azért nem, mert a gyereket a szülő vállalta, ha pedig vállata, akkor nevelje fel segítség nélkül. Másrészt, lehet hogy valakinek nem lehet több gyerek, csak egy, hiába szeretne még szülni, akkor ő miért kevesebb, mint az, aki tud? Szóval én azon vagyok, hogy vagy kapja mindenki a kadvezményeket egységesen, függetlenül a gyerekek számától, vagy ne kapjon senki!
2015. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Kajcsinál???? Miért nem lehet normálisan fogalmazni?
2015. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
0%
Azért, amiért te nem a kérdésre válaszoltál! ;)Köszönjük építő jellegű hozzászólásodat! :)
2015. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De válaszoltam a kérdésre is! ( 2-es válaszoló vagyok)
2015. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért az sem teljesen igaz , hogy a három gyerekeseknek minden kedvezmény jár, mert például nekem három iskolásom van, de kell fizetni az étkezésért, igaz csak 50%-ot de az is havonta 17-18ezer!Iskolában csak azoknak ingyenes akik gyermekvédelmisek! Nálunk az egy főre eső határ 37700ft, amit mi meghaladjuk fejenként 800-1200ft-tal! De hát ez van, emellett viszont örülök az ingyenes tankönyvnek!
2015. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ingyen tankönyv minden 1,2,3. osztályosnak jár.

ingyen étkezés annak aki tartósan beteg vagy a testvére tartósan beteg, 3 gyerek van vagy az egy főre jutó nem éri el a 98.000Forintot


eddig egyébként a 3 gyerekesen fél áron étkeztek, tehát nem jól tudtad eddig se és az új szerint sem

2015. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyébként politikai okokból támogatják a nagycsaládosokat. nem azért, mert ők szegények lennének vagy az egyedülálló anya 2 gyerekkel lenne gazdag. csupán arról szól, hogy igen nagy ütemben fogy a magyar. 1 gyerek népességcsökkenés, 2 stagnálás, 3 pedig növekedés.

ahhoz, hogy az idősek kapjanak nyugdíjat az kell, hogy legyenek fiatalok akik dolgoznak, ráadásul legalább annyi mint nyugdíjas. ha mindenki egy gyereket vállal, akkor Orbán nem fogja megkapni a havi 2milliós nyugdíját mert nem lesz miből előteremteni. na, ezért támogatják a nagycsaládosokat

2015. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8. Válaszoló!

Tudnál nekem forrást/linket adni arra, hogy ha a tesó tartósan beteg, akkor jár a suliban az ingyenes étkezés? Korábban én is ezt olvastam valahol, de most sehol sem találom, a suliban pedig azt mondták, hogy nem tudnak ilyenről! Előre is köszi!

2015. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!