Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit tanulrok/tanultatok...

Mennyit tanulrok/tanultatok otthon negyedik/ötödik osztályos gyereketekkel?

Figyelt kérdés

2015. okt. 24. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy ennyi idős koromban már nem igényeltem, hogy tanuljanak velem otthon; egyedül írtam a leckét, és készültem az órákra.


Ha valamit nem értettem, akkor persze megkértem, hogy magyarázzák el, de ez eseti dolog volt, nem rendszeres.


A húgomnál szintén. Igazából max. 1-2. osztályig tanultak velünk otthon napi szinten, utána már kértük, hogy hadd önállósodjunk.

2015. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Negyedik osztályos a lányom, minden nap átbeszéljük, hogy mit tanultak, mi a lecke és tanulnivaló másnapra. De alapvetően önállóan tanul, ha valamit nem ért, akkor kérdez és segítek.
2015. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
4.-es a lányom. Önállóan tanul, jó tanuló. Néha ő maga kéri, hogy kérdezzem ki az anyagot, ha felelésre számít, vagy nyelvből pl. szódolgozat lesz. Matek szöveges feladatokat szokott még tőlünk kérdezni, kb. kéthetente egyszer.
2015. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Matekot hétvégén szoktuk gyakorolni ha nem megy egy tan anyag vagy témazáro lesz akkor gyakoroljuk,illetve a matek házit elenörizuk ,illetve verset tanulunk együt ha vers van feladva tanulni ,ha témazárok vanak egy anyagbol akkor szoktam velük gyakorolni vagy a férjem illetve matek házikat elenörizük .de ezt a 7 .osztályosnak is megnézük .
2015. okt. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egy ilyen idős gyereknek már tudnia kell önállóan tanulni. Az én öcsém 4.-es, minden nap magától jön este, és felmondja, amit megtanult. Ennyi.
2015. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy mit kell tanulni?

de a napi házit megcsinálj egyedül,ha dolgozat lesz,vagy valami nagyobb felelés akkor azért kikérdezem.

2015. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem még csak harmadikos a lányom. Ő azért már egyedül megcsinálja az írásbeli dolgokat. A verset, mesét egyebet együtt szoktuk. Szódogánál is ő megtanulja, de aztán kikérdezem. Illetve olyat szoktunk, hogy én leírom véletlen sorrendben magyarul és ő melléírja az idegen nyelven. Aztán leellenőrzöm. Pipálok, illetve javítok és megbeszéljük. Ha gáz volt újra csináljuk, most megint egy más sorrendben. Amíg nem megy írásban és szóban is.

De például emlékszem, hogy ilyen koromban én sokkal önállóbb voltam mint az én lányom most.

Szerintem ez elég egyéni. A gyerek képességeitől nagyon függ, valamint a sulitól stb.

De úgy gondolom, hogy egy a lényeg, hogy jól működjön a dolog. Suli-gyerek.-szülő között. Hogy minél jobb jöjjön ki a gyerekből, minél kevesebb kényszerítés nélkül.

2015. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ötödikes a lányom egy nyolcosztályos gimiben. Leül magától tanulni és ha megtanult akkor átnézzük a leckét. Rendszerint van benne néhány apróbb hiba. (pl nem a tankönyv 53 oldalán a 2-es példát csinálta meg hanem a feladatgyűjteményben a 53. oladal 2-es példáját) Sajnos angolból nem tudok segíteni (egy szót se tudok és szégyellem) neki ezért hetente 45 percet különtanárnál van.
2015. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!