Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek a gyerek idén májusban...

Akinek a gyerek idén májusban tölti a 6-ot, beíratja a suliba vagy nem?

Figyelt kérdés

ha igen miért?

ha nem miért nem?


2017. jan. 9. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Természtesen beiratom. Mégis hány éves koráig járjon oviba ? Elég fejlett az iskolához és unatkozik az oviban.
2017. jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem mindenki kezdi 6 évesen..
2017. jan. 9. 12:46
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Itt kezdenek a majusiak.

Lanyom juliusi, o anno 7 evesen kezdte.

2017. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az idén még nem aktuális, jövő júniusban lesz a lányom 6. Most úgy néz ki, hogy igen, megy majd utána szeptembertől iskolába.
2017. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Mi még gondolkodunk rajta. A férjem úgy van vele hogy még nyugodtan járjon oviba, mert még elég játékos, és élvezi még az ovis időszakot. Én úgy vagyok vele hogy nyugodtan járhatna már iskolába, nem árt meg neki, meg már nagyon jól fog az agya, okos kislány.

Persze még konkrét döntést nem hoztunk erről, még az óvónők véleményére is kíváncsiak leszünk, meg 3 általános iskola is van a kisvárosunkban, abból kettő hozzánk elég közel van, egy az ovitól 50 méterre van.

Mindkettő elég jó iskolának számít. Persze a legjobb iskola a városban messzebb van tőlünk, gyalog jó 40 perc, a másik kettő közül az egyik alig 10 perc, a másik max 15 perc. Mi tudnánk hozni, meg vinni, csak előre is kell gondolkodni, mert ha nagyobb lesz és egyedül kell mennie, vagy akar menni főleg 12-14 éves korában akkor azért a távolság nagy kiszúrás lenne vele. Van buszjárat is, de buszozással ráér amikor már gimis lesz, ha csak nem a helyi gimibe akar majd menni, de ez is még nagyon messze van.

2017. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Èn külföldön lakom, itt Juli2-ig betöltött 6 évesekenek kötelezö iskolába menni. Egy központbol kiküldött orvosi csapat mérik fel a gyerekeket. Ha nyelvi probléma van, akkor szokták vissza marasztalni. Ha pedig vissza maradott akkor egy integrációs iskolába megy.

Juli2-tol Dec 31-ig pedig a szülö eldöntheti, hogy beírattja-e a gyereket.

Nagyobbikom szeptemberi gyerek, öt nem irattam be elöbb, mert barátnöi is mind maradtak egy évet.

A kicsi viszont Juli 5-ei gyerek, és jövöre egy projekt miatt befog kerülni az ovi elökészítös csoportjába, de nem muszáj neki iskolát is kezdenie. Befogom irattatni az iskolába egy évvel elötte, de csak akkor nyáron döntöm el, hogy menni fog-e. Mivel második gyerek, és a tesója pont elsös lesz akkor, elképzelhetö hogy már fpog tudni olvasni, mert amúgy is imádja a könyveket. Ès igazából mindent tud amit a nagytesó.


De soha nem tudhatod mi lesz a gyerekkel az iskolába.

Van egy ismerösöm, ö az április gyerekénél nagyon félt beirattatni, de rábeszélték, ha nem megy a gyereknek az iskola, majd ismételi az elsöt... Osztályelsö lett.

A novemberi fiánál nem volt késtség mikor kezdi az iskolát, már majdnem 7 éves volt. Na ö most a 3-at ismétli, habár nem bukott meg, de annyira nehéz volt neki az elsö 3 év, hogy a tanárok is ajánlották, hogy ismételjen ha van kedve, mert így csak még jobban lemarad.

2017. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%
Ilyen hülyeség miatt visszatartani egy nem fogyatékos, okos gyereket suliból, hogy még játékos ? Jó Isten. Tipikus magyar szülő színvonal. Én 15 évesen is szerettem játszani. Ennyi erővel eddig járhattam volna oviba ? A 7 éves még jó okkal elmegy, de ismerek 8 éves elsőst. Na az túlzás. Rengeteg évvesztes panaszkodik, hogy mekkora kicseszés már 19-20 évesen érettsrgizni. Főleg ha még 0. osztályos is. Vagy ha orvosnak tanul pl. Éveket bukik a szülő hülyesége miatt. És látja, hogy más már diplomás, dolgozik az ő korában. Addig ő még tanul. Minél idősebb valaki, annál nehezebb tanulni. Huszonévesen számít az a pár év egyetemen.
2017. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csináltak felmérést az oviban középsőben is kétszer, és nagycsoport elején, meg lesz január-február körül még egyszer. Ez alapján minden szülővel átbeszélik személyesen, hogy Ők mit gondolnak az iskolakezdésről. ÉN tavaly gondolkodtam rajta, hogy vissza kéne tartani a kislányunkat, mivel 2011. májusi, szinte a legfiatalabb a csoportban. Már akkor mondták, hogy Ő egyáltalán nem tartozik a kérdéses gyerekek közé, neki mennie kell suliba, mert nagyon jól teljesít, jól dolgozik, jól összpontosít, a figyelme abszolút nem terelhető el.

Azért motoszkál még bennem kicsit a csoportismétlés, mert a fiam év vesztes, és láttam milyen sokat számított az a + 1 év.

2017. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

én azt gondolom minden gyerek más. van akinél jót tesz ha már 6 évesen suliba megy és van akinél egyáltalán nem.

Ha még nem tud megülni 5 percre sem,és nem tud odafigyelni koncentrálni-akkor jobb ha később kezdi,mert annak csak kínlódás lesz az iskola.

Nálunk gyakoriak az évvesztesek. a nyáriak mind azok. a májusiaknál van aki megy és van aki nem.

a nagyobbik lányom augusztusi-nála egyértelmű volt hogy marad. most a kisebbiknél többet gondolkodtam,mert tudom hogy ő érett rá,de azért valahol sajnálom is.

Én is májusi vagyok,és évvesztes-de soha nem éltem meg hátrányként.

2017. jan. 9. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így lesz a kisebbel. Most tudom, hogy 6 évesen nem fog iskolát kezdeni! Engem nem érdekel, hogy mit mondanak mennyit fejlődött, milyen okos, unja magát, stb...

Mi az oka? Biztos vagyok benne, hogy 7 évesen mindent könnyebben fog venni. Minek sürgetni? Szerintem a 7 éves kor az ideális. Szerencsére a nagyobbnál ez nem is lehet kérdés!

2017. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!