Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Járt már valaki így? Van...

Járt már valaki így? Van megoldás? 7 éves kislányomnak rendszeres fogmosás ellenére egyre rondábbak a fogai elől. Pár hét alatt történt! Barna lerakodás van rajtuk. Ez fogkő?

Figyelt kérdés
Semilyen gyógyszert nem használ.
2017. jan. 18. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább szuvasodàs. Vagy lassan kiesnek a tejfogak
2017. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak 9 hónaposan kezdtek romlani az első fogai, pedig mostuk rendszeresen, édességet nem kapott. Fogorvos ózonkezelést alkalmazott, így nem romlanak tovább. A lányodnak már a maradandó fogairól van szó? Mindenképpen elvinném fogorvoshoz, ha tejfog, akkor elég lehet az ózonkezelés, ha maradandó, akkor lehet fúrni kell.
2017. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezek már maradó fogak. Úgy tűnik valami lerakódás. De mitől? Szerintem semmi olyat nem fogyaszt. Az én fogaim (az anya vagyok) szépek. Az apjának valamennyi kezelve volt :( De neki se volt és nincs elszineződve.
2017. jan. 18. 22:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Megyünk majd orvoshoz is, de gondoltam hátha van valakinek valamilyen tapasztalata erről.
2017. jan. 18. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyeli le esetleg a fogkrémet? Előfordul fluoridmérgezés kisgyermekeknél, időlegesen fluoridmentes fogkrém lehet indokolt.
2017. jan. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak elszíneződés, a fogorvos le tudja szedni. Tényleg lehet fluoridos fogkrémtől is. Vagy ha olyan ételt, italt fogyaszt, pl. tea.
2017. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ilyen hirtelen történt és több fogon, akkor az nem szuvasodás, hanem fogkő, amit valamilyen étel, vagy gyógyszer, fogkrém elszinezett, csak fogász tudja leszedni.
2017. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fekete teát sem iszik? Mert az is megfogja.

Vegyél neki elketromos fogkefét, már elég nagy hozzá, szerintem azok a legjobbak. (Ahhoz viszont tilos a fehérítős fogkrém, bár gyereknek amúgy sem vennék olyat.)

2017. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is elszinezodott. Nekem is volt ilyen.
2017. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromba a fekete teàtól volt ilyen a fogam.Nekem a szódabikarbóna hozta le.Rakj egy kicsit a fogkeféjére és dörzsöd àt neki.Igaz az íze nem fog tetszeni de lehozza.Lehet 1-2*meg kell ismételni.
2017. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!