Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsósok közötti konfliktust...

Alsósok közötti konfliktust (verekedés) kinek jeleznéd elsősorban?

Figyelt kérdés

8 évesek, kisfiam panaszkodik egy másik fiúra, hogy bántja, nem csak őt, többeket, barátait, amikor együtt játszanak, vagy "csak úgy" akárkit fellök, megrúg, fojtogat. Ok nélkül (oké, ebben annyira nem vagyok biztos, hogy nem előzi meg piszkálódás pl).


Mi lenne a helyesebb, kinek jelezni: szülő vagy osztályfőnök?



2018. okt. 22. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen osztályfőnök.
2018. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Osztályfőnök. Utána a piszkálós gyerek anyukájával beszélnék.

Nálunk az oviba van piszkàlós gyerek az óvónő tud róla, a hozzá állása a dolgokhoz nekem nem terszik így a gyerek anyukájával beszéltem, meglepően pozitívan állt a dolgokhoz azóta is jóba vagyunk nem sértődött meg.

2018. okt. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Mindenféleképpen osztályfőnöknek és a többi olyan tanárnak aki velük szokott lenni játékidő alatt, hogy kicsit jobban figyeljenek rá. Másodlagos, ha a szülő bemegy és félelmet kelt a kisfiúban. Ennek rossz hatása is lehet, pl azzal fogják csúfolni, hogy nem tudja megvédeni magát, vagy 'Hagyd, mert behívja a szüleit.'. Értelmes leülni a tanárokkal és a szüleivel leülni beszélgetni a 2 gyerek jelenlétében.
2018. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén? A gyerekeddel beszéld meg, hogy mit tehet a bántalmazás ellen és hogyan védje meg magát.

És hogy miért mondom ezt? Mert a fiam is 8 éves, az iskolájukban napi rendszerességgel történnek ezek a dolgok. Rugdosás, harapás, cikizés, piszkálódás, fellökés, stb. A tanárok is tudnak róla, ha látják, akkor megbüntetik érte a gyereket, az adott gyerek szülei is tudnak róla, van aki nagy ívben le.., és még ő van felháborodva. Szóval ezek annyira mindennapos dolgok, hogy hiába szólsz, ilyen gyerekek mindig is lesznek, akikre hiába szólsz te magad, hiába szólsz osztályfőnöknek, szülőnek, akkor is csinálni fogja. Éppen ezért én már nem szólok senkinek, mert úgysincs változás, szóltam én már konkrétan a gyerekre, a szülőnek, tudva tudom, hogy a tanárok is tudnak róla, hisz ők maguk mondják el a szülői értekezleten, mégis mindig ugyanaz van. Én azt csináltam, hogy megtanítottam a gyerekemnek, hogy ha olyan helyzet van, menjen arrébb, hagyja ott a társaságot, maradjon ki belőle, viszont ha bántják, akkor védje meg magát. Ha pedig úgy bántják (őt már harapták meg elég durván), akkor pedig szóljon a tanárnak. Amióta ő maga védi meg saját magát, azóta nem is piszkálják annyira. Vagy egyáltalán.

Meg aztán a gyerekek nem olyanok, mint mi felnőttek. Ők lehet, hogy ma összevesznek, felpofozzák egymást, holnap meg lazán együtt játszanak, mintha mi sem történt volna.

Tehát ha valaki durván bántalmazza a gyermekedet, mindenképpen fordulj a tanárhoz, vagy akár a gyerek szülőjéhez, de egyébként meg szerintem hagyd, hogy a gyerekek egymás között beszéljék meg, vagy a gyerek oldja meg saját maga.

2018. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én is az osztályfőnökre gondoltam, csak nem akartam, hogy úgy tűnjön, "árulkodok". A gyereket kérdeztem, nemrég még kérte, hogy ne csináljak semmit, megoldja, de legutóbb már nem akart suliba menni emiatt.

Nem biztatnám arra, hogy megvédje magát, megteszi, ha arról van szó, de ez nem az a helyzet, amikor játszik valakivel, a másik meg odamegy és hátbarúgja :o Mit tegyen ilyenkor, menjen utána? Ő kerül bajba, mert míg az előzőt senki nem látja, ha kergetni kezdi a másikat (aki mellesleg másfél fejjel nagyobb nála), arra azért már biztos felfigyel a tanár.

2018. okt. 23. 11:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben osztályfőnöknek. Ő van jelen, elméletileg ő tudja mi zajlik pontosan. Közbelépni is ő tud. Remélhetőleg még is tudja majd oldani, nem úgy mint a gyerekem osztályában...
2018. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy hátba rúgásnak már komoly következménye kéne, hogy legyen. Nálunk el is tanácsolhatják a gyereket. Így én biztos szólnék a tanárnak, ha nincs más a gyerek szüleinek. Ez nem árulkodás. A gyerekem nem suttyók között nevelkedett, hogy napi szinten védekeznie kelljen. Iskolába jár, nem állatkertbe.
2018. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megerősítettétek, hogy jól gondolom. Csak az zavart meg, hogy a gyerek először azt kérte, ne szóljak, gondolta biztos, hogy majd lerendezik... vagy az is lehet, hogy a másik kezdte azzal, hogy visszaütött. Mondjuk mindegy is, az enyém se verekedjen, arról ugyanúgy tudnia kell a tanítónak, még ha olyankor is történik, amikor nincsenek szem előtt.
2018. okt. 23. 14:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Osztályfőnök,
2018. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Holnap tudnék beszélni az osztályfőnökkel, erre ma a gyerek tiltakozni kezd, hogy semmiképpen ne mondjam neki, ő nem akarja, és amúgy meg ne is beszéljünk róla, ne kérdezzem, csak hagyjam az egészet.

Akkor most?

Engem megerősít abban, hogy beszélni kell róla, de nem akarom, hogy a gyerek azt érezze, a háta mögött csinálom.

2018. okt. 24. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!