Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Nektek meddig szokott...

Szülők! Nektek meddig szokott lenni az általános iskolás (alsós) gyereketek suliban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 13. 17:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi. En mar megszoktam, rajottem, higy epp a lusta szulok szgep elott felnovo gyerekei szoljak le azt, akik csinalnak.is valamit. Fiam.uszik 4 eves koratol. Ahigy atkerult versenyezo csapatba, ovas volt mèg, minden nap edzes!! Minden nap. Volt mikor osszevesztunk, szemtelen volt, nem vittem. Csak ezzel tudom buntetni...ugy kivolt, mint akinek elvettek a kedvenc jatekat. Ott vannak a baratai is..elete az uszas.nyaron ket het szunete van. Akkor reggel 8-ra edzes es 16-ra is. Napi 4 ora. Alig lehet hazakonyorogni az uszibol. Télen 1 het szabi. De akkor is menni kell par nap utan. 4dikes. Kituno. Úgy fog az agya, hogy irigylem. De ugye ez aldozat. Nekem us baromi nehez 3 gyerek mellett..de hihetetlen sok pozitiv hozadeka van ennek. De ugye ezt csak az tudja aki csinalja. Ha nem vinnem.a fiam csak ketnaponta, osszeomlana.
2018. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Keddenként tánc van, akkor legkésőbb 14:30-kor megyek érte, amúgy 15:30-tól lehet elhozni őket.
2018. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
37%

#9: Már jó pár éve bevezették országosan az egész napos tanítást, ami azt jelenti, hogy 8-16 között hivatalosan tanítás van. Külön kérelemre, iskolai engedéllyel viheti el hamarabb a szülő vagy mehet haza. Elvileg ilyenkor az iskolai papírnak nála kell lennie, mert du. 4 előtt megállíthatja a rendőr, hogy miért nincs iskolában. Amikor bevezették, nagy vita volt belőle, a valóságban a rendőr nem foglalkozik vele, és az iskolák is kiadják mindenkinek az engedélyt, aki kéri, esetleg akkor nem, ha nagyon rossz tanuló. Sok iskolában meghagyták a hagyományos rendszert, hogy délelőtt tanítás, délután napközi (főleg falvakban, mert ott sokan elviszik délután), de más iskolákban (főleg varosiakban) jobban elosztják az órákat, nem a tanórák után van az ebéd, hanem közben, ebéd után is tanulnak még. Nálunk is így van (kisváros, de a nagyobb fiamnak megyeszékhelyen is). Így nem egyszerre rohanja meg minden gyerek az ebédlőt (11-14 között el van osztva, hogy melyik osztály mikor megy. Azért is szükség van erre, mert kötelezővé tettek egy csomó plusz órát: mindennapos tesi, hittan/etika. Így, aki el is kéri a gyereket delutanról, alsóban 1-től, felsőben 2-től viheti el, mert addig tanítás van.

Tehát olyan nincs, hogy 1-2-kor kilöknék a gyereket az utcára, hogy vége a tanításnak, mert hivatalosan is 4-ig tart minden nap. Pénteken nem szoktak felénk délutánra tenni semmit, akkor aki tudja, elhozza a gyereket ebéd után, csak néhányan maradnak bent.

2018. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!